March 19, 2021
Read time: 2 min.

30% Бакалаврів в IT Володіють Англійською Гірше, Ніж При Вступі до ВНЗ

Майже у третини бакалаврів технічних спеціальностей знижується рівень знання англійської мови під час навчання у вищому навчальному закладі. Вони складають випускний іспит гірше, ніж при вступі. При цьому майбутні інженери володіють англійською трохи краще за студентів інших спеціальностей. Так, у 70% бакалаврів в IT знання іноземної мови залишається на тому ж рівні або вище, ніж після школи, коли у випускників нетехнічних спеціальностей — 60%. Про це говорять дані Київської школи економіки (KSE).
Щоб поліпшити знання англійської мови серед майбутніх інженерів, KSE та IT-компанія GlobalLogic уклали Меморандум про співпрацю. Компанія профінансує часткові і повні стипендії для українських студентів у нових англомовних програмах школи для бакалаврату — “Економіка і великі дані” та “IT і бізнес-аналіз”. Серед викладачів курсу будуть експерти GlobalLogic.
Розвиток IT-талантів в Україні — стратегічна задача нашої компанії. Інженер не зможе отримати цікаві міжнародні проєкти й розкрити свій потенціал без володіння англійською, оскільки це мова IT. Справа не тільки в комунікації, а й термінології, тому середнього рівня володіння недостатньо. Навчання англійською на бакалаврських програмах KSE дозволить молодим фахівцям отримати хороші кар’єрні можливості відразу після закінчення вишу і ми раді їм допомогти в цьому” — коментує Тетяна Хряпіна, керівниця відділу навчання та розвитку GlobalLogic в Україні та регіоні EMEA.
Згідно з аналітикою DOU, за останні 3 роки на 15% стало більше розробників, які володіють англійською на середньому і вище середнього рівнях (Intermediate і Upper-Intermediate) — у 2021 вони складають 77% усіх технічних фахівців. Але при цьому, відсоток фахівців з вільною англійською залишається досить низьким — в середньому близько 8%.
Хоча ми бачимо позитивну тенденцію у поліпшенні рівня знання англійської мови в Україні, вільно нею володіють небагато українців і навіть серед інженерів. Тому англомовні програми бакалаврату допоможуть IT-фахівцям отримати знання, необхідні для роботи з міжнародними компаніями вже зі студентської лави“, — коментує Єгор Стадний, віцепрезидент з бакалаврських програм Київської школи економіки.
Share:
30% Бакалаврів в IT Володіють Англійською Гірше, Ніж При Вступі до ВНЗ

Майже у третини бакалаврів технічних спеціальностей знижується рівень знання англійської мови під час навчання у вищому навчальному закладі. Вони складають випускний іспит гірше, ніж при вступі. При цьому майбутні інженери володіють англійською трохи краще за студентів інших спеціальностей. Так, у 70% бакалаврів в IT знання іноземної мови залишається на тому ж рівні або вище, ніж […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/30-d0b1d0b0d0bad0b0d0bbd0b0d0b2d180d196d0b2-d0b2-it-d0b2d0bed0bbd0bed0b4d196d18ed182d18c-d0b0d0bdd0b3d0bbd196d0b9d181d18cd0bad0bed18e_62f8174a71be1-scaled.jpeg
Copied!