December 29, 2020
Read time: 3 min.

IT Ukraine Association Провела Найбільшу в Україні Конференцію про IT-освіту

22 грудня відбулась найбільша в Україні конференція про освіту в IT — Synergy. IT Business & IT Education. Цього року захід проходив всьоме, поєднавши online та offline-формати. Конференція залучила 43-х спікерів та рекордну кількість учасників — 1189.

Конференція складалася з доповідей експертів, тематичних панелей-дискусій та воркшопів. Вона поєднала на одному майданчику фахівців з боку бізнесу, держави та низки навчальних закладів для обговорення нинішніх викликів та подальшого розвитку IT-освіти.

dsc_3805Цього року обговорення відбувались навколо актуальних тем нових підходів до співпраці IT-бізнесу та IT-освіти, її діджиталізації та глобальних підходів до розвитку тощо. З детальною програмою заходу можна ознайомитись за посиланням.

Ключовими спікерами цьогорічної Synergy. IT Business & IT Education стали кандидатка наук та професорка Оклендського університету Барбара Оклі та Head of Learning Practice в EPAM Systems та професорка Мерілендського університету Сандра Лафлін.

Максим Почебут, керівник освітніх програм в EPAM Ukraine та Віце-президент з освітніх питань Асоціації “IT Ukraine” зазначає, що системному розвитку IT індустрії в Україні багато в чому сприяє співпраця ключових гравців в IT-освіті — бізнесу, держави та власне освітян. Саме тому запорукою ефективного розвитку ІТ-індустрії є продуктивний діалог між освітянами та бізнесом, а також всебічна та вчасна підтримка держави та готовність управлінців брати до уваги потреби обох сторін.

«Synergy. IT Business & IT Education як майданчик для зустрічі освітян, бізнесу та влади і обговорення ними актуальних галузевих питань, є надзвичайно важливим для пошуку дієвих рішень. Цього року захід вперше проходив у змішаному форматі online та частково offline, що дозволило нам залучити віртуально експертів світового рівня.» — коментує Максим Почебут.

В останні роки значно посилився тренд співпраці  між освітянами, бізнесом та державою. Все більше уваги приділяється STEM-дисциплінам, сама ж IT-освіта діджиталізується та акцентує увагу в тому числі і на розвитку soft skills.

Сакало Євген Сергійович, керівник університетської програми GlobalLogic Ukraine додає, що надзвичайно важливо системно актуалізовувати та розробляти спільні освітні програми.

«Ключовими аспектам для розвитку IT-освіти у 2021 році вважаю системну роботу щодо актуалізації навчальних курсів, створення спільних освітніх програм (сертифікатних, бакалаврських, магістерських), запровадження студентських R&D проєктів в університетах, а також інвестиції у викладацький корпус.» — коментує він.

Яніна Ольховська, директорка з питань комунікацій, КСО та залученості в UKRSIBBANK BNP Paribas Group поділяє думку про те, що IT-сфера в Україні — одна з найдинамічніших і найперспективніших. А отже, кадри в IT потребують системної та якісної підготовки.

«На сьогодні в Україні працюють більше 185 тис. IT-фахівців, які розробляють технологічні рішення для компаній по всьому світу. Враховуючи швидкий розвиток ІТ-індустрії та попит на спеціалістів, можна спрогнозувати, що за кілька років ця цифра суттєво зросте. Звісно, ринок потребуватиме кваліфікованих працівників: Big Data, AI, AR, Data Science, Cybersecurity, Knowledge Engineers, тощо. Все це наукоємні дисципліни комп’ютерних наук, що потребують довготривалої та якісної підготовки, щоби конкурувати на світовому ринку.» — підкреслює вона.
 
Глобальними трендами у розвитку IT-освіти та інсайтами у галузі неврології в цьому контексті поділилась і Барбара Оклі, кандидатка наук та професорка Оклендського університету. Вона підкреслює, що освіта та ІТ мають симбіотичні стосунки — ми не могли б мати ІТ без освіти, і ми не могли б здобути освіту без ІТ. «Деякі з найбільших останніх досліджень неврології показують велику цінність інноваційних навчальних методів, таких як практика пошуку та чергування, які допомагають студентам легше вивчати ІТ незалежно від їх віку.»  розповідає Барбара Оклі. 
 
Організатор конференції — Асоціація “IT Ukraine”
Партнери “Synergy. IT Business & IT Education” — компанії GlobalLogicSoftServeEPAM та Sigma Software.
Банк-партнер — UKRSIBBANK BNP Paribas Group
Медіа-партнери — видання Mind.uaБізнесBykvu.com та Studway.com.ua.
Фотозвіт заходу ви знайдете за посиланням
Share:
IT Ukraine Association Провела Найбільшу в Україні Конференцію про IT-освіту

22 грудня відбулась найбільша в Україні конференція про освіту в IT — Synergy. IT Business & IT Education. Цього року захід проходив всьоме, поєднавши online та offline-формати. Конференція залучила 43-х спікерів та рекордну кількість учасників — 1189. Конференція складалася з доповідей експертів, тематичних панелей-дискусій та воркшопів. Вона поєднала на одному майданчику фахівців з боку бізнесу, держави та низки навчальних […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/it-ukraine-association-d0bfd180d0bed0b2d0b5d0bbd0b0-d0bdd0b0d0b9d0b1d196d0bbd18cd188d183-d0b2-d183d0bad180d0b0d197d0bdd196-d0bad0bed0bdd184_62f8182c78fa4-scaled.jpeg
Copied!