March 7, 2019
Read time: 4 min.

Львівський ІТ Кластер Спільно з ЛНУ ім. І. Франка Запускають Три Інноваційні Програми

У 2019-ому році абітурієнти зі всієї України зможуть вступити на нові інноваційні бакалаврські програми в ЛНУ ім. І. Франка: «Кібербезпека», «Статистичний аналіз даних» та «Інженерія програмного забезпечення». Навчальні програми розробляються представниками університету спільно з ІТ-спеціалістами провідних львівських ІТ-компаній, щоб максимально наблизити теорію до практики та підготувати студентів до сучасних викликів ринку праці.

На рахунку Львівського ІТ Кластера – 9 успішно діючих інноваційних програм та 2 сучасні лабораторії у трьох університетах Львова. Попит на сучасні, модернізовані програми навчання зростає, тож цього року три нові програми з’являться в ЛНУ ім. І. Франка. «Освітній напрямок – один з ключових для Львівського ІТ Кластера. Ми розпочали зміни в освіті з окремих лекцій ІТ-експертів для студентів і старту першої програми ІоТ у 2016 році і активно продовжуємо збільшувати кількість навчальних програм, залучаючи представників індустрії до розробки програм, менторства, викладання. Така тісна співпраця університетів та індустрії, на нашу думку, дає найкращі результати для кожної зі сторін і для студентів зокрема». – Коментує Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластера.

Віталій Кухарський, проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації ЛНУ ім. І. Франка  зазначає: «Важливість участі роботодавців у навчальному процесі є безумовною вимогою часу. Запуск нових програм, спільно з ІТ Кластером та ІТ-компаніями, це чудовий приклад, коли підготовка майбутніх фахівців в галузі інформаційних технологій отримає не лише теоретичний вимір та академічну основу, а й буде тісно пов’язана з практиками галузі. Від цього однозначно найбільшу користь отримає студент, який буде готовий до ринку і не потребуватиме додаткового довчання. Звісно, це додасть і роботодавцям, які отримають готового спеціаліста, що мало б бути доброю мотивацією до подальшої співпраці з університетом».

Кібербезпека

Програма «Кібербезпека» (Cybersecurity) функціонуватиме на Факультеті прикладної математики та інформатики. Цей напрямок захисту даних вважають одним з найактуальніших на сьогодні. Він пов’язаний із захистом цифрової інформації, операційних систем, комп’ютерних мереж, серверів, баз даних, державних і приватних установ від несанкціонованого втручання сторонніх осіб. Програма Кібербезпека розроблена спільно з компанією SoftServe.

Кібербезпека вже не є проблемою, котрою можна легко нехтувати. 2017 рік показав наскільки серйозними можуть бути наслідки кібератак не тільки в бізнесі, але й в державі. Щоб ефективно боротися із сучасними загрозами, нам потрібен набір кваліфікованих фахівців, які будуть постійно оцінювати існуючі та потенційні загрози, а також оновлювати сучасні системи безпеки і робити їх стійкими до будь-яких типів атак. Особливістю програми є те, що окрім інструментів кібербезпеки, міжнародних стандартів та етичного хакінгу, в ЛНУ ми вперше впровадили дисципліни з безпечного програмування. Фахівці зможуть не тільки писати код, але і володіти інструментами і методиками перевірки його на безпечність – саме цієї ланки не вистачає багатьом компаніям і проєктам”. – Коментує керівник програми Кібербезпека, Михайло Кропива, SoftServe.

Статистичний аналіз даних

Освітня програма “Статистичний аналіз даних” (Statistics & Data Science) на Механіко-математичному факультеті – єдина у Львові та Україні програма, в якій практичні навички аналітика даних базуються на ґрунтовній математичній освіті. Аналіз даних (Data Science) включає в себе збір даних, бази даних, візуалізацію даних, машинне навчання, розпізнавання образів, штучні нейронні мережі та багато іншого. Програма розроблена спільно з експертами компаній N-iX та SoftServe.

Фахівці з аналізу даними – нові рок-зірки. Вони всім потрібні, ними всі захоплюються, сьогодні ми бачимо справжній «бум» Data Science. Це пов’язано з тим, що вже кілька десятиліть комп’ютери збирають та накопичують дані. Закономірно, постало питання, що з цими даними можна зробити. Яку користь з них можна отримати бізнесу, виробництву, науці? Не дивно, що фахівці з молодої дисципліни Data Science, які вміють використовувати дані для отримання корисних знань і створення автоматичних систем, зараз дуже затребувані. Чим більш «комп’ютеризованим» буде наше життя, тим більше людей будуть займатися аналізом даних. Спеціаліст з Dana Science, безперечно, – професія майбутнього.” – Коментує керівник програми Максим Нечепуренко, N-iX.

Інженерія програмного забезпечення

Програма «Інженерія програмного забезпечення» (Software Engineering) почне діяти на Факультеті електроніки та комп’ютерних технологій. Студенти вивчатимуть мови програмування та технології розробки веб-сайтів, віконних і мобільних додатків, загальну теорію проєктування, конструювання та моделювання програмного забезпечення, управління проєктами з розробки програмних систем, принципи та підходи до тестування програмних продуктів, системи штучного інтелекту.

Керівник програми Володимир Вергун, EPAM коментує: “Навчальний план максимально адаптований під потреби ІТ-індустрії. Кінцевою ціллю навчання є інженер-програміст, який володіє всіма необхідними засобами та знаннями. Максимум інженерії, тільки потрібні базові математичні знання. Орієнтація в першу чергу на навички та поведінку. Вже з першого курсу студенти один день в тиждень будуть навчатись в офісі компанії EPAM Systems”.

Ознайомитись детальніше з програмами можна вже зовсім незабаром, на Днях відкритих дверей:

17 березня – Статистичний аналіз
24 березня – Програмна інженерія
30 березня – Кібербезпека
Share:
Львівський ІТ Кластер Спільно з ЛНУ ім. І. Франка Запускають Три Інноваційні Програми

У 2019-ому році абітурієнти зі всієї України зможуть вступити на нові інноваційні бакалаврські програми в ЛНУ ім. І. Франка: «Кібербезпека», «Статистичний аналіз даних» та «Інженерія програмного забезпечення». Навчальні програми розробляються представниками університету спільно з ІТ-спеціалістами провідних львівських ІТ-компаній, щоб максимально наблизити теорію до практики та підготувати студентів до сучасних викликів ринку праці. На рахунку Львівського […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/d0bbd18cd0b2d196d0b2d181d18cd0bad0b8d0b9-d196d182-d0bad0bbd0b0d181d182d0b5d180-d181d0bfd196d0bbd18cd0bdd0be-d0b7-d0bbd0bdd183-d196d0bc_62f81e8fc7030.jpeg
Copied!