July 17, 2020
Read time: 5 min.

Перші Випускники Інноваційної Програми Кластера – ІоТ

Програма Інтернет речей (Internet of things) на спеціальності Комп’ютерні науки у Львівській політехніці була створена Львівським ІТ Кластером у 2016 році. Це перша експериментальна програма, над якою працювали ІТ-спеціалісти спільно з представниками університету. 2020 став роком, коли перші випускники програми отримали дипломи бакалавра. Про особливості навчання, запуск студентських стартапів, боротьбу з корупцією та те, чому не всі студенти дійшли до кінця.

Інноваційна програма «Інтернет речей» у НУЛП поєднала в собі нові предмети та сучасну технічну базу для навчання та розробки власних проєктів. Студенти мали необмежені можливості розробляти та запрограмовувати ІоТ пристрої на базі нової лабораторії «Інтернет речей» створеної завдяки підтримці львівських ІТ компаній. Крім цього, велику увагу приділяли командній роботі та менторству студентів ІТ-спеціалістами, які здобули професійний досвід в індустрії, щоб наблизити навчальний процес до реальних проєктів.

Програма ІоТ відкриває доступ до великої кількості можливостей для розвитку та першого професійного досвіду, адже активні студенти брали участь в хакатонах та конференціях, проходили стажування в найбільших ІТ-компаніях Львова. Ще другокурсниками студенти програми ІоТ стали переможцями ідеатону, організованого Львівською міською радою зі своїм проєктом Clean City. Ідея проєкту полягала у розробці сервісу для налагодження комунікації між жителями міста та владними структурами у питаннях, пов’язаних із вивезенням сміття.

По закінченню другого курсу студенти долучилися до розробки проєкту Beautify, ідея якого полягала у розробці маркетплейсу для салонів краси. «Ми взяли участь у події Seed Forum Lviv для валідації нашої ідеї та отримали запрошення на виступ у столиці Норвегії! Це був незабутній досвід публічних виступів англійською мовою». – Розповідає Роман Віт, випускник програми Інтернет речей.

Навчання на програмі ІоТ дає не лише актуальні знання та професійні навички. Це і можливість для ефективного нетворкінгу та знайомств, які іноді ведуть до стажування чи спільної роботи. «Під час навчання на програмі я познайомився з набагато більшою кількістю цікавих людей, ніж за все життя до того: це і студенти різних курсів, викладачі, представники бізнесу та міської влади. На моїй першій  IT Arena я побачив багато успішних людей, які стали такими завдяки своїм компетенціям і навикам. І як на мене це «Ukrainian dream» можна стати успішним не займаючись брудними справами, а тільки завдяки власному таланту, навикам, працелюбності і постійному самовдосконаленню». – Ділиться випускник Микола Мацях.

imgpsh_fullsize_anim

«Якщо поглянути на останні 4 роки вони промайнули дуже швидко і вчорашні перелякані школярі зараз успішно працюють в ІТ-компаніях, деякі з них менторять молодших і встигають писати статті на ДОУ. До фінішу добігло 35 студентів з 64-х, що є насправді хорошим результатом. Я багато вчився разом зі студентами не можу сказати, що це була одностороння дорога передачі знань. Ми вчились працювати над проєктами, генерувати ідеї, відчувати радість від виконаної роботи, і стикалися з несправедливістю під час оцінювання з деяких предметів. Частина студентів, мабуть, пробувала здавати сесію не зовсім «чесно» інакше пояснити їх оцінки з важчих предметів і повне нерозуміння про що йде мова на легших я не можу. На щастя, такі студенти покинули програму ще до випуску». – Підводить підсумки чотирьох років навчання на програмі ІоТ Зеновій Верес, директор освітнього напрямку Львівського ІТ Кластера та ініціатор програми.

Стажування в компаніях Кластера дали можливість для подальшого працевлаштування студентів в ІТ-сфері. Так, із 35-ти випускників в ІТ знайшли себе 30 студентів. Як показує практика, активні студенти знаходили першу роботу вже під час третього року навчання, а дехто навіть і раніше. «Після закінчення другого курсу в мене була літня практика в компанії PLVision, після успішного закінчення якої я отримала офер і тепер працюю тут. Навчаючись на інших спеціальностях, цього досягнути було б важче». – Говорить випускниця Антоніна Мельник.

І в студентів і в організаторів програми були певні очікування та сподівання. Випускник Роман Віт розповів про свої очікування перед початком навчання: «ІоТ, як на мене, найбільш вдала авантюра в моєму житті. Чому авантюра? Бо вибір цієї спеціальності був фактично всліпу: не було в кого запитатися, як відбувається навчання, які викладачі, наповнення предметів. Була, звичайно, програма курсу, але як свідчать деякі навчальні програми назва предмету може дуже відрізнятися від її наповнення. Втім, я знав про навчання на інших технічних спеціальностях і факт, що ця програма запущена під егідою Lviv IT Cluster стала вирішальним аргументом ризикнути вступити саме сюди, бо тут був шанс, що освіта буде кращою. І якщо говорити зараз із висоти закінченого бакалаврату, то я жодного разу не пошкодував про свій вибір, навіть думаю, що мені дуже пощастило піти на цю авантюру».

«У нас, організаторів, були й невірні припущення щодо програми зокрема, що всі студенти будуть цінувати запрошення практиків з компаній. І що ті, хто не потрапив в ІТ, будуть більше старатись на третьому і четвертому курсах, щоб на них звернули увагу. Практика показала, що це трішки не так більшість проактивних студентів знаходять роботу на третьому курсі, і вони ж продовжують активно вивчати предмети. Відкритим залишається питання в мотивації «кращих з гірших».Поділився Зеновій Верес.

Пандемія коронавірусу внесла свої корективи в організацію навчального процесу у випускному році. Проте, це не завадило студентам здати випускні проєкти та отримати дипломи. Зеновій Верес додає: «Захист бакалаврських робіт залишив двояке враження: у зв’язку з коронавірусом, практично було неможливо запросити представників компаній в екзаменаційні комісії, що розслабило частину студентів. З другого боку, це не стало перешкодою для кращих зробити дійсно цікаві та класні проєкти з співпраці з ІТ-компаніями. Я б оцінив перший випуск на 4+ за 5-тибальною шкалою».

Нагадаємо, Львівський ІТ Кластер запустив 13 інноваційних програм у 3-х університетах Львова, на які можна вступати на загальних умовах. Шукай детальнішу інформацію про кожну програму  та умови вступу за посиланнями нижче.  

ЛНУ ІМ. І.ФРАНКА

ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА

ЛДУБЖД

Share:
Перші Випускники Інноваційної Програми Кластера – ІоТ

Програма Інтернет речей (Internet of things) на спеціальності Комп’ютерні науки у Львівській політехніці була створена Львівським ІТ Кластером у 2016 році. Це перша експериментальна програма, над якою працювали ІТ-спеціалісти спільно з представниками університету. 2020 став роком, коли перші випускники програми отримали дипломи бакалавра. Про особливості навчання, запуск студентських стартапів, боротьбу з корупцією та те, чому […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/d0bfd0b5d180d188d196-d0b2d0b8d0bfd183d181d0bad0bdd0b8d0bad0b8-d196d0bdd0bdd0bed0b2d0b0d186d196d0b9d0bdd0bed197-d0bfd180d0bed0b3d180_62f8194a5986a.png
Copied!