На початку квітня Львівський ІТ Кластер запустив оновлену версію проєкту для школярів IT Future – IT Future: Next Generation. Двічі на тиждень експерти ІТ-галузі розповідають про особливості роботи у сфері технологій, а всі охочі мають можливість дізнатися інформацію, якої немає у шкільних підручниках з інформатики, та навчитися основ програмування.
За місяць вебінарів учні та вчителі дізналися багато цікавого про внутрішню кухню ІТ-галузі. П’ятеро досвідчених експертів ІТ-галузі ділилися зі школярами 9-11 класів знаннями, навичками та досвідом роботи в індустрії. Невдовзі експерти ще ближче познайомлять глядачів зі світом ІТ та популярними мовами програмування, а зараз давайте підіб’ємо підсумки першого місяця проєкту.
4 тижні, 8 вебінарів, 6 спікерів
Під час першого вебінару «Фантастичне ІТ і як туди попасти» Зеновій Верес, викладач НУ «Львівська політехніка», керівник освітнього напрямку Львівського ІТ Кластера, senior solutions architect у SoftServe, розповів про етапи розробки програмного забезпечення, розподіл ролей в команді та відповів на такі цікаві питання: Чи справді для створення продукту потрібно лише три речі – ідея, послідовники, гроші та чи можуть програмісти обійтися без англійської мови?
Іван Лаврів із Sigma Software, експерт з 8-річним досвідом роботи на різних технологіях, під час вебінару «ДевОпс і приборкувачі хмар» розповів, що таке DevOps та пояснив, де закінчується відповідальність розробника і починається відповідальність девОпса.
Говорили також про різні види програмування: Іван Лаврів на вебінарі «Веб-програмування» розказав, як працює веб-розробка, як вона змінювалась з часом і як виглядає тепер. Володимир Голодинський із GlobalLogic провів вебінар «Мобільна розробка під Android», на якому пояснив, що таке андроїд, чому він цікавий та дав кілька порад щодо розвитку в цьому напрямку.
Не менш захопливими були й вебінари про популярні нетехнічні ІТ-професії. Марія Шевченко, Product manager у SoftServe, провела онлайн-лекцію «Product manager VS Project manager», щоб пояснити за що відповідають фахівці на цих позиціях в ІТ-компаніях та якими якостями повинні володіти хороші Product та Project менеджери. Галина Тріщ із GlobalLogic розповіла глядачам про сферу бізнес-аналізу: під час вебінару «Бізнес-аналітики та бізнес-аналітикині: хто знає, що ми робимо?» слухачі дізналися, які знання та навички необхідні для роботи бізнес-аналітика та які техніки використовують спеціалісти у своїй діяльності.
Наступні декілька тижнів будуть не менш цікавими. Наступні вебінари також включатимуть такі теми: Scram, робота нейронних мереж, робота UX дизайнерів, тощо. Крім цього, наші глядачі зможуть навчитися створювати сайт без жодного рядка коду.
Серед наших глядачів не лише учні шкіл м. Львова, але й Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької областей, м. Київ, Хмельницького та Херсону.
Дякуємо експертам з компаній GlobalLogic, SoftServe, Sigma Software, Avenga, Perfectial, IT Prosteer, Reest.io, які зголосились долучитись до проєкту.
Для перегляду трансляцій заходьте на YouTube-канал проєкту: https://www.youtube.com/channel/UCjONhFl10EssBhdWjtMczSg?view_as=subscriber