Пошук комфортного житла у Львові питання не з легких. При виборі будинку ми звикли звертати першочергову увагу на такі фактори, як розташування, ціна, репутація забудовника. Проте ринок нерухомості не стоїть на місці, нові технологічні розробки приходять на ринок так само, швидко, як і на ринку ІТ. Ми визначили основні пункти, на які варто звернути увагу, щоб придбати сучасний будинок, який залишатиметься актуальним впродовж кількох десятків років.
Безпека
Безпека – не тільки одна з основних потреб людини за Маслоу, але й один з вирішальних факторів при виборі житла. Безпека житла залежить не тільки від обладнання самого будинку, але й від території, населеного пункту, інфраструктури. Звертайте увагу на такі речі, як освітлення вулиці, на те, як обладнано в’їзд до будинку, та яка система охорони оселі. Наприклад, одними з лідерів ринку автоматизованих систем охорони будинків є українська компанія Ajax, яка пропонує комплексну систему датчиків для контролю усього, що відбувається в будинку: датчики руху, датчики на двері та вікна, датчики вогню, диму та чадного газу, датчики вологи і т.д. Відповідно, ви можете бути певними в безпеці будинку, навіть перебуваючи за тисячі кілометрів від нього. Керувати будинком на віддалі, налаштовувати клімат, освітлення, вмикати побутову техніку можна через додаток Ajax на смартфоні. Система також передбачає можливості для інтеграції додаткових девайсів до системи: камери для відеоспостереження, розумні розетки, та інших, при тому що керування здійснюватиметься через один додаток.
Як альтернативу можна розглянути бездротові безпекові системи Broadlink, Sheriff, Vivint.SmartHome. Перед прийняттям рішення про покупку, дізнайтеся, які фактори безпеки забезпечує забудовник: чи здійснюється охорона території персоналом, чи використовуються системи відеоохорони та чи є відеоспостереження на ділянках, чи контролюється в’їзд на територію котеджного містечка, адже це ті речі, про які складно подбати самотужки.
Інноваційність
Індустрія нерухомості розвивається з шаленою динамікою, тому для надійного будівництва важливі найсучасніші розробки і технології. Інноваційні рішення для утеплення фасадів, енергозберігаючі матеріали, флагманські вікна зекономлять вартість опалення згодом. А системи “розумного будинку” спростять побут і дозволятимуть швидше вирішувати повсякденні задачі.
Серед провідних гравців ринку систем розумного будинку є більшість відомих брендів виробництва побутової техніки, такі як Bosch, LG та Xiaomi, проте лідером на ринку рішень smart home залишаються продукти від Amazon. Amazon працює над тим, щоби створити комплексне рішення, яке включатиме розумні асистенти, системи освітлення, побутову техніку для кухні та дому: пилососи, мікрохвильові печі, мультиварки та навіть роботизовані пристрої для занять фітнесом, які використовуватимуть дані ваших фітнес-трекерів для побудови індивідуальної програми занять спортом. Для того, щоб вам вдалося ефективно імплементувати використання smarthome девайсів, щоб спланувати, що і де знаходитиметься, які функції виконуватиме, варто обговорити наперед інтер’єр з архітектором, тож обирайте таких забудовників, які дають простір для кастомізації внутрішнього планування будинку.
Планування
У кожного власника будинку, в кожної сім’ї є свої вимоги до планування будинку відповідно до потреб і уявлень про використання простору. Декому важливо мати простору дитячу кімнату, а комусь – затишний кабінет з вікнами, що виходять на Захід. Тому при виборі забудовника, врахуйте можливість індивідуального планування будинку, відповідно до ваших вимог та потреб. Для того, щоб мати вплив на планування, рішення про купівлю будинку потрібно приймати заздалегідь, ще до початку будівництва, проте індивідуальне планування будинку – фактор, який окупиться комфортом проживання в тривалій перспективі, адже ви зможете повпливати на оптимізацію простору. Подбайте, щоб кожен квадратний метр площі використовувався згідно з вашими запитами. Розміщення кімнат має залежати від їхньої функціональності: врахуйте, що в дитячій кімнаті має поміститися ігрова та навчальна зони , вітальня має бути добре освітлена та простора, а гостьовий санвузол в близькій доступності до вітальні.
При необхідності обирайте гіпоалергенні матеріали та продумайте такі деталі, як місця для тварин, загальна зручність пересування усіх мешканців та гостей дому. Такі нюанси варто зазначати наперед для того, щоб можна було чітко сформулювати усі вимоги в технічному завданні, адже від цього залежить правильність його реалізації. Проконсультуйтесь з архітектором й стосовно матеріалів, які варто використовувати і знову ж таки: детально пропишіть все в ТЗ, адже часто будівельники вирішують брати на себе ініціативу в певних рішеннях, тому краще задокументувати усі можливі деталі.
Ландшафт
Приватний будинок – це не тільки сама будівля, але й ділянка, на якій він збудований. Відповідно до площі ділянки та місцевості, можна обрати сучасні рішення для ландшафтного дизайну, який пасуватиме до екстер’єру вашого будинку та не потребуватиме надскладного догляду. На етапі домовленостей важливо з’ясувати, наскільки готове рішення пропонує забудовник, і чи входить в вартість будинку озеленення. Технології також не оминули ринок рішень для освітлення ландшафту: важливо вибрати енергозберігаючі лампи та світильники, які не піддаються корозії та прослужать якомога довше. До того ж сучасні лампи та прожектори можуть бути інтегровані в системи розумного будинку, що дасть можливість керувати освітленням дистанційно. Окрім освітлення ділянки, сучасні технології також вам спростять такі турботи як полив газонів та квітників за допомогою автоматичних пультыв управління, наповнення та очистку басейнів та інше. Подібні технології стали буденнністю, тому на ринку достатньо пропозицій за оптимальною ціною.
Інфраструктура
Комфорт оселі не обмежується тим, що всередині. Важливо, щоб за кілька кроків від будинку було де попити кави, купити овочів до сніданку, щоб не приходилось годину добиратись до залу і було де розважитись дітям. Якщо в густонаселених районах Львова з цим, зазвичай, проблем небагато – райони з багатоповерхівками облаштовані усім потрібним, то за містом знайти кав’ярню неабияка складність, дитячий майданчик чи спотркомплекс – неабияка складність. Проаналізуйте потенціал місцевості і дізнайтесь в забудовника, які саме умови будуть створені для зручного проживання: чи планується в околиці будівництво супермаркетів, фітнес-клубів, кафе, чи немає проблем з в’їздом на територію, чи забезпечені велодоріжки до будинків. Перевірте наявність таких установ як дитачий садок, школа, з’ясуйте, чи ходить до поселення громадський транспорт,і в той же час дізнайтесь, чи немає в околиці місць, які в перспективі негативно повпливають на екологію місцевості: заводи, фабрики, великі підприємства, можливо навіть кладовища – все, що згодом впливає на якість води та чистоту повітря.
Фінансові умови
Звісно ж при прийнятті такого доленосного рішення, як купівля житла, питання співвідношення ціни і якості не можна оминати. З одного боку, житло – не той товар, на якому варто економити, адже ціна якості окуповується комфортом проживання. Успішний кейс IT House доводить, що житлово-будівельний комітет є найбільш вигідним способом фінансування будівництва, адже кошти клієнтів йдуть на будівництво своїх же будинків. Кооператив може вирішувати питання, які ресурси, матеріали використовувати, процес будівництва є абсолютно прозорим і купівля будинку обходиться за ціною собівартості.
При виборі нерухомості важливим фактором є не тільки ціна, але й фінансові умови придбання помешкання. Так як купівля нерухомості – вагоме рішення, не завжди є можливість здійснити оплату за один раз, тому зверніть увагу на умови кредитування. Деякі будівельники дають можливість безвідсоткового розтермінування на весь період будівництва котеджів, а також можливість індивідуального розпланування платежів, так що клієнт може сам обрати, скількома платежами і з якою регулярністю оплачувати будинок.
Ком’юніті
У процесі будівництва та узгодження інфраструктурних рішень так чи інакше виникатимуть бюрократичні питання. Серед способів взаємодії з комунальними установами одним з найбільш комфортних є створення житлово-будівельного кооперативу. Житлово-будівельний кооператив – це, по суті, юридична особа, об’єднання власників нерухомості, з метою спільного задоволення потреб мешканців. Участь у кооперативі вигідна тим, що об’єднуючи ресурси на побудову житла, учасники беруть безпосередню участь у будівництві, мають можливість вносити власні зміни, оптимізовувати використання простору та економити на комунікаційних питаннях. Кооператив дає можливість кожному з власників впливати на якість кінцевого продукту. До того ж, участь у кооперативі дає можливість зблизитись з сусідами та утворити міцну спільноту сусідів.