IT Arena – це щорічна конференція, яка збирає експертів з технологій та трендів у Львові. Це подія для тих, хто хоче бути у курсі розвитку IT-індустрії в Україні та всьому світі. Вперше IT Arena проводилася у жовтні 2014 року на стадіоні «Арена Львів».
Масштаб IT Arena, як і кількість учасників конференції продовжує зростати кожного року. У 2016 році подія зібрала більше 1800 учасників, у 2017 – 2300, а у 2018 кількість відвідувачів зросла до понад 3300. У 2019 році IT Arena відвідали понад 3800 учасників, а у 2020 році до 4076 учасників. У 2021 році IT Arena зібрала рекордну кількість учасників – 5345. У 2022 році, подія відбулася попри війну та об’єднала близько 1000 учасників.
IT Arena – це унікальна можливість познайомитися з експертами з тех-індустрії та обмінятися досвідом з іншими професіоналами. Подія пропонує щось для кожного: для компаній – можливість представити свої напрацювання, для учасників – послухати інсайти від спікерів з глобальних компанії та покомунікувати з колегами, для стартапів – шанс отримати фінансування та представити свою ідею світові тощо.
IT Arena 2022 об’єднала тех-професіоналів, представників влади та експертів з кібербезпеки та діджиталізації щоб обговорити такі питання як безпека інформації, військові технології та взаємодія держави та бізнесу. Незважаючи на безпекові застереження через повномасштабне вторгнення, подію відвідало близько 1000 осіб, зокрема,міжнародні журналісти із The Economist та TNW.
В програмі IT Arena 2022 були панельні дискусії та змагання стартапів. 28 команд із 70 отримали нагоду презентувати свої ідеї зі сцени конференції, 10 з них увійшли до фіналу. Фіналісти конкурсу сконцентрувалися на розв’язанні технологічних та гуманітарних проблем, з особливим увагою на рішення у сфері медичних технологій. Переможцем конкурсу в 2022 році став стартап WRAP, додаток для автоматизації процесів відео продакшену. Команда отримала нагороду за найкращий стартап і приз у розмірі $20 000 від IT Arena, CRDF та USF. Друге місце з призовим фондом у $18 000 посів стартап Knopka. Це розробка, яка допомагає медперсоналу та пацієнтові завжди бути на зв’язку. Навчальний стартап для розвитку креативності та інженерних навичок для дітей та дорослих Nanit Robot здобув третє місце та приз у $15 000. Загальний призовий фонд змагання склав $340 000, включаючи грошові гранти та різноманітні сервіси.
Восьма IT Arena відбулась 7-9 жовтня 2021 року в гібридному форматі, поєднуючи переваги онлайн на офлайн-подій. Завдяки цьому, до конференції змогли приєднатись учасники зі всього світу, а місцеві професіонали мали змогу відвідати мітапи та вечірки. В події взяли участь 5345 учасників, 172 компанії скористались перевагами функціоналу B2B-метчмейкінгу на платформі IT Arena. Онлайн доступ до платформи IT Arena для двох пристроїв – десктопу та мобільного додатку забезпечив зручне перемикання між доповідями, можливість ставити питання спікерам та знайомитись з іншими учасниками.
Під час IT Arena 2021, 100 спікерів із чотирьох континентів виступили з доповідями на такі теми: як долати конкурентів, покращувати функціонал та бути одержимим своїм продуктом, ризики кібербезпеки, ментальне здоров’я, регулювання віддаленого режиму роботи, ШІ та машинне навчання в сфері охорони здоров’я тощо. Серед спікерів були представники Google, AstraZeneca, Microsoft, Headspace, Remote, Airbnb, RollsRoyce, а також українських компаній, які успішно масштабувалися закордоном.
Через пандемію коронавірусу, IT Arena 2020 пройшла у онлайн-форматі. 8-10 жовтня 2020 року, 4076 учасників із 28 країн та 93 компанії приєднались до IT Arena, використовуючи можливості B2B-метчмейкінгу на конференційній платформі. Учасники могли підключитись із двох девайсів – смартфона та комп’ютера одночасно. Функціонал платформи дозволив зручно перемикатися між доповідями, ставитипитання спікерам та знайомитись з іншими учасниками.
Ключовою темою IT Arena 2020 стала швидкість змін. Подія поставила кожному питання – наскільки всі ми готові до змін та нових викликів? Учасники отримали 78 годин курованого контенту від 88 спікерів на теми від глибинного навчання, основ розвитку продуктів, кризи довіри клієнтів, глокалізації та свободи та приватності в програмуванні від легендарного Річарда Столмана, засновника руху вільного програмного забезпечення.
IT Arena 2019, що відбулася 27-29 вересня, зібрала 3816 відвідувачів 104 представників медіа та 91 спікера. Програма конференції сфокусувалась на 4 тематичних треках: бізнес, продукти, технології та стартапи. В лайнапі конференції були представники Microsoft, Ajax System, Spotify, Zalando, IBM, Number 1 Agency, and MBition GmbH.
Кіноут-спікерами конференції стали Деніел Дінес, Co-Founder та CEO UiPath, першого румунського єдинорога та одного із найуспішніших стартапів у світі, найвідоміший у світі пранкер та режисер Уба Батлер. 45 стартапів потрапили у півфінал Startup Competition та презентували свої ідеї на сцені перед журі та відвідувачами заходу. Демо-версії продуктів були представлені на Алеї стартапів, де учасники могли одразу потестувати їх. Legal Nodes, технологічне рішення, яке допомагає компаніям визначати свої юридичні потреби в інтернеті, серед інших призів отримали головний приз конкурсу $10 000 від CRDF Global & IT Arena.
У 2018 році IT Arena продовжила зростати. Програма конференції була поділена на 4 тематичні блоки: бізнес, технології, продукти та стартапи, для висвітлення ключових аспектів ІТ-індустрії. 100 топ-експертів із міжнародних компаній таких як Facebook, Tesla, Google, eBay, Samsung тощо, розповіли про свій досвід зі сцени IT Arena.
Серед топ-спікерів IT Arena 2018 були: Сачін Рекі, Кейсі Козирков таМартін Вілліг. Кіноут-спікером конференції став Семен Дукач, успішний підприємець, інвестор та засновник премії Troublemaker для іноваційних стартапів. 150 проєктів взяли участь у відбірковому етапі Startup Competition. 50 команд пройшли до півфіналу, а 11 – до фіналу, де мали шанс розповісти про свої ідеї зі сцени IT Arena, а також показати демо-версії своїх продуктів на виставці найактуальніших розробок Startup Alley. Головний приз у розмірі $10 000 отримала команда Liki24 – платформа, яка об’єднує медичні препарати, лікарів, клініки, аптеки, страхові компанії та клієнтів. Призовий фонд конкурсу стартапів у 2018 році склав $70 000.
IT Arena 2017 об’єднала спікерів провідних світових компаній, таких як Cambridge Analytica, Bluetooth SIG, Amazon Web Services, Telenor, та Petcube. Александр Нікс, генеральний директор Cambridge Analytica, став найочікуванішим спікером, а його виступ на конференції зібрав учасників з усієї України та інших країн. У своєму виступі Александр розповів як Big Data змінює підхід до виборчих та комерційних кампаній та навів приклади проєктів, над якими працювала Cambridge Analytica.
Зіркові спікери та неймовірна комп’ютеризована ведуча Аріна підняли конференцію на новий рівень. Марафон інформативних доповідей тривав 2 дні, а третій день був більш практичним – серія мітапів, які відбулися в 9 локаціях у центрі міста. Подія славиться запальними вечірками і 2017 рік не став винятком. Фестиваль Futureland 2017 відбувся під відкритим небом на полі стадіону, зібравши кілька тисяч шанувальників електронної музики. Відвідувачів запалював знаменитий французький дует Cassius.
У 2016 році майже 1800 учасників, серед них розробники, підприємці, бізнес-аналітики, дизайнери та стартапери з 12 країн, зібралися, щоб обговорити останні технологічні тенденції на IT Arena. У конференції взяли участь представники таких провідних компаній світу: IBM, Philips, Twitter, Spotify, Uber, Microsoft тощо.
Серед тем, які обговорювали на IT Arena 2016, було все – від проривних технологій до викликів для ІТ-бізнесу в Україні. Конференція була розділена на чотири тематичні блоки: практичне застосування технологій, інноваційні технології, продукти, бізнес. Кожного дня учасники могли вибирати виступи зі списку з більш ніж 20 позицій. Крім того, учасники мали можливість взяти участь у шести воркшопах. Останній день конференції завершився мега-шоу Futureland, за участі всесвітньо відомого drum & bass DJ Netsky. Фестиваль зібрав понад 2600 відвідувачів.
Друга IT Arena зібрала близько 1400 учасників, серед яких були сотні ІТ-спеціалістів, топ-менеджерів, дизайнерів, інвесторів, підприємців та стартаперів. Серед спікерів були представники IBM Design, Amazon, FitBit, Epson, Facebook, SAP, HP, Petcube та Microsoft. В межах події також відбулась виставка роботів та новітніх технологічних розробок. Учасники мали можливість запустити дрони, спробувати VR та побачити легендарного робота NAO.
Перша IT Arena відбулася у 2014 році. Конференція стала майданчиком для зустрічі 800 учасників, серед яких ІТ-спеціалісти, керівники компаній, молоді підприємці. Подія складалася із 11 секцій на теми: мобільна розробка, користувацький досвід, ІТ-аутсорсинг, бізнес-аналіз, інформаційна безпека, геймдев тощо. Учасники отримали цінні інсайти щодо проблем актуальних для IT-індустрії.