VICTORY PROJECTS
VICTORY PROJECTS
У відповідь на повномасштабне вторгнення, у березні 2022 року Львівський ІТ Кластер ініціював низку проєктів, які отримали назву Victory Projects. Вони спрямовані на підтримку бізнесу, військової, критичної та цивільної інфраструктури, а також зміцнення безпеки регіону.
Станом на жовтень 2023 року бізнес-асоціація Львівського ІТ Кластера спрямувала на Victory-проєкти понад 90 530 000 гривень, що еквівалентне майже 2 693 000 доларів. Ці кошти є важливим внеском ІТ-компаній бізнес-асоціації в перемогу України та проявом соціальної відповідальності.
Метою проєкту Shahedbusters є захист критичної інфраструктури Львівщини, а також забезпечення безперебійної роботи регіону в умовах загрози, що виникає через атаки дронів-шахедів. Наразі реалізується перший етап проєкту. Він передбачає закупівлю, ремонт та технічне оснащення десяти автомобілів необхідним обладнанням: прилади нічного бачення, тепловізори, прожектори та однією автоматизованою туреллю. Вартість цього етапу сягає майже 12 000 000 гривень. Його повністю покриває найбільша в Україні бізнес-асоціація IT-компаній.
Мета проєкту Guardian – покращення умов праці особового складу, підвищення рівня підготовки та ефективності роботи прикордонників. Львівський IT Кластер запустив проєкт у травні 2023 року і здійснив вже четверту передачу техніки та обладнання Західному регіональному управлінню ДПС. Військові отримали мультимедійне обладнання та комплектуючі для онлайн-моніторингу ситуації на кордоні, 3D-принтери, термінали Starlink, FPV-дрони та обладнання для навчання персоналу, який відправляється в зону бойових дій.
Проєкт Nezlamni Online покликаний забезпечити доступ до зв’язку у Львові у критичних ситуаціях. Проєкт виник як відповідь на атаки росії на енергетичну інфраструктуру України. Кластер спільно з партнерами встановив 5 веж із системами Starlink біля 5 районних адміністрацій Львова. Усі вежі мають підключені генератори та освітлення, а всі охочі можуть під’єднатися до інтернету від терміналів Starlink.
У межах проєкту UNBROKEN Kids створюється Центр ментального здоров’я для дітей та підлітків. Його мета полягає в наданні якісних медичних, психологічних, логопедичних, психотерапевтичних, реабілітаційних послуг дітям, які постраждали внаслідок бойових дій. Загальна площа Центру складатиме 420 квадратних метрів, включаючи кабінет для групових занять, сенсорну терапію, шість медкабінетів та приміщення для персоналу.
Безпілотник Shark виробництва Ukrspecsystems – це багатофункціональний безпілотний літальний комплекс для широкого спектру завдань. Його наша бізнес-асоціація передала для потреб аеророзвідки артилерійської бригади. Він дає можливість повністю автономної розвідки, спостереження, чіткої ідентифікації та розпізнавання з великої відстані на значній висоті.
Проєкт Second Home запустився на початку повномасштабного вторгнення з метою забезпечення житлом тимчасово переміщених осіб. Загалом у Львові Кластер облаштував 7 центрів на 1200 спальних місць. Починаючи з лютого, прихисток в наших центрах знайшли понад 11 000 людей, серед яких понад 4 000 ІТ-спеціалістів. Команда Кластера разом із партнерами організувала 25 000 безкоштовних обідів.
Для забезпечення бійців на передовій засобами індивідуального захисту, Кластер ініціював проєкт Armor. Завдяки цій ініціативі бійці, які на початку вторгнення несли службу в районі Миколаєва, Одеси, Харкова, Попасної, Краматорська та в інших “гарячих” точках, отримали 1000 бронежилетів 4+ класу захисту. Пріоритетом було доставити бронежилети на найбільш критичні напрямки на передовій та захистити якнайбільшу кількість людей.
Проєкт Starlink покликаний забезпечити резервний зв’язок для критичної інфраструктури та компаній у регіонах заходу України. Проєкт реалізовувався у трьох етапах, в рамках яких Львівський ІТ Кластер передав понад 1300 терміналів Starlink для закладів критичної інфраструктури області, районів, “Пунктів Незламності” та ІТ-компаній.
Мета проєкту Vision – модернізувати систему відеоспостереження у Львівській області для попередження злочинів, оперативного розслідування та затримання порушників. У воєнний час ще більш важливо виявляти диверсійні групи противника та запобігати злочинам. Завдяки ініціативі вдалося оновити систему централізованого відеоспостереження у Львівській області, встановити понад 1500 додаткових камер та впровадити функцію розпізнавання облич і автомобілів.
Проєкт SKY покликаний модернізувати та підвищити ефективність систем ППО у восьми областях заходу України. Під час першого етапу проєкту було замінено комп’ютерне, мережеве обладнання та інше оснащення у командному та аналітичному центрах командування. Другий етап передбачає навчання особового складу командування. А саме придбання VR-тренажера для операторів ПЗРК. Найближчим часом розпочнуться монтажні роботи. З початку травня, відколи запустився проєкт, бізнес-асоціація Кластера задонатила на модернізацію ПвК “Захід” понад 13 000 000 гривень. Завдяки цьому робота Пвк “Захід” покращилася на 40%.
Центр ментального здоров’я, відкритий з ініціативи Львівського ІТ Кластера, надає кваліфіковану допомогу учасникам бойових дій, внутрішньо-переміщеним особам та всім, хто потребує підтримки у такий непростий час. Центр працює на базі Першого медичного об’єднання Львова та має в штаті фахових психотерапевтів, психіатрів та психологів, які готові працювати з кожним, хто турбується про своє ментальне здоров’я. Вартість проєкту склала 5 500 000 гривень. За ці кошти провели масштабний ремонт та закупили все необхідне для облаштування комфортних кабінетів для індивідуальної та групової терапії.
Проєкт Shelter Link покликаний забезпечити укриття у школах і садочках Львова та області доступом до інтернету під час повітряних тривог. Зусиллями нашої бізнес-асоціації було закуплено 1200 роутерів вартістю 1 718 417 гривень. Під час повітряної тривоги батьки переживають насамперед тривогу внутрішню за своїх дітей. Тому важливо, щоб укриття були добре облаштовані та оснащені wi-fi роутерами. Завдяки проєкту батьки можуть бути на зв’язку з дітьми та продовжувати працювати.
В межах проєкту Humanitarian Aid, компанії-учасниці Львівського ІТ Кластера підтримали ініціативу з надання гуманітарної допомоги військовим на передовій та постраждалим від війни. За кілька місяців проєкту наша бізнес-асоціація передала 30 тонн продуктів, 15 тонн засобів гігієни, 2 тонни медикаментів і меддопомоги, 5 вантажівок для транспортування постраждалих. Загальна вартість проєкту становить понад 2 000 000 гривень. Проєкт спрямований на надання життєво необхідної підтримки та допомоги постраждалим від війни.
Під час відкриття конференції IT Arena 2022 наша бізнес-асоціація пожертвувала 2 000 000 гривень Благодійному фонду Сергія Притули, який підтримує навчальний центр Боривітер. Центр займається вишколом військових. Тисяча учнів Боривітру вже пройшли навчання із керування дроном та готові застосовувати здобуті знання у війську.