Місто можливостей та перспектив
51k
ІТ-спеціалістів працюють у Львові та області
Львів — один із
найбільших
ІТ-хабів України

До початку повномасштабного вторгнення Львів був одним з найбільших ІТ-хабів України разом з Києвом та Харковом, а після 24 лютого 2022 року місто стало також центром релокації для українців, зокрема для IT-бізнесу. Сьогодні Львів займає друге місце за кількістю зайнятих у техіндустрії та за прямим економічним ефектом ІТ-галузі, скоригованим на міграцію. 

Згідно з останнім дослідженням IT Research Ukraine, сьогодні ІТ-індустрія Львова та області налічує 599 компаній. За останні 7 років їх кількість збільшилась з 192 – у 2015 році, до 599 – у 2023 році. Загалом, 28% ІТ-компаній України мають офіси у Львові або області.

У Львові переважають сервісні ІТ-компанії. Тут були засновані та мають головні офіси компанії SoftServe, Intellias, ELEKS та інші. Близько 40% спеціалістів Львівщини релокувалися у Львів з інших регіонів. Місто приваблює комфортними умовами життя, доступними цінами та старовинною архітектурою. 

У 2023 році 15 українських ІТ-компаній увійшли до рейтингу світових лідерів в галузі розробки, аудиту та консалтингу Global Outsourcing 100 від Міжнародної асоціації професіоналів аутсорсингу (IAOP). 7 із цих компаній є членами Львівського ІТ Кластера. Згідно з даними DOU, 22 компанії з рейтингу ТОП-50 найбільших ІТ-компаній України також є учасниками бізнес-асоціації Львівського ІТ Кластера, а 28 компаній мають офіси у Львові. 

Більше про IT Research
Як повномасштабне вторгнення змінило місто

З початку повномасштабного вторгнення Львів став прихистком для внутрішньо переміщених осіб та бізнесів. В той час на Львівщині офіційно зареєструвалися 245 тисяч переселенців. Львівський ІТ Кластер разом з компаніями-учасницями облаштували 7 центрів для ВПО на 1 200 спальних місць, забезпечили укриття у школах і садочках доступом до інтернету, щоб батьки завжди залишатись на зв’язку зі своїми дітьми, та відкрили Центри ментального здоров’я для дітей та дорослих, де всі, хто постраждали від війни можуть отримати професійну допомогу. 

З лютого 2022 року, ІТ-спільнота Львова на чолі з Львівським ІТ Кластером фокусується на проєктах, які наближають перемогу України, а також зміцнюють безпеку та стабільність у Західному регіоні. Серед Victory-проєктів Кластера – Sky, Vision, Armor, Second Home, Shahedbusters та інші. 

Більше про Victory-проєкти
Переваги Львова на міжнародному
ІТ-ринку
Економічна привабливість
Кваліфікований людський капітал
Позитивна динаміка

Львів – економічно вигідне та відносно безпечне місто для відкриття нових офісів та представництв компаній. Загальний економічний ефект ІТ-галузі у Львові та області зростає протягом останніх 3 років згідно з IT Research: з $1,4 млрд у 2020 до $1,8 млрд у 2021 . А у 2022 році перетнув позначку у понад $2 млрд, що становить +10% зростання.  

Приріст податкових надходжень від ІТ-компаній Львівської області у 2022 році склав на 27,4% більше ніж у 2021. Обсяг сплачених податків ІТ-компаніями області загалом за 2022 рік склав $59,45 млн, а у першому півріччі 2023 – $34,55 млн. Крім того, у 2023 році IT-галузь України забезпечила $6,7 млрд надходжень попри роботу в умовах другого року війни, а комп’ютерні послуги склали 41% загального експорту послуг.

 

У 2023 році у місті та області налічувалося понад 51 тисяча досвідчених ІТ-спеціалістів. Найбільше фахівців, а саме 41%, мають рівень кваліфікації Senior. У 4 університетах Львова діє 19 бакалаврських програм, оновлених Львівським ІТ Кластером у співпраці з ІТ-компаніями та представниками освіти. У межах цих програм 4 500 студентів отримують сучасні знання, а також цінні практичні навички для роботи в усіх сферах ІТ: від кібербезпеки та штучного інтелекту до HR та IT Sales.

Всупереч викликам, ІТ-індустрія демонструє високий рівень стійкості та продовжує залишатися однією з ключових в українській економіці. Українські компанії вже другий рік поспіль працюють в умовах не лише глобальної кризи та рецесії, а й повномасштабної війни. Попри це техгалузь продовжує забезпечувати значний обсяг валютних надходжень до України. За минулий 2023 рік експорт IT-послуг приніс $6,7 млрд валютних надходжень до економіки України. 

розташований у самому серці Східної Європи

Львів – ІТ-центр України, що знаходиться найближче до кордонів ЄС. Місто приваблює молодь, фахівців та іноземних інвесторів. У Львові проводяться міжнародні конференції, серед яких один із найамбітніших проєктів Львівського ІТ Кластера – конференція ІТ Arena. Щороку IT Arena відвідують понад 5 000 експертів з більш ніж 40 країн світу: розробники, менеджери, інвестори, журналісти. 

У Львові створюються десятки стартапів – цьому сприяє потужний акцент на ІТ-освіту. У місті активно розвивається стартап-екосистема, зокрема завдяки тісній співпраці університетів з ІТ-компаніями. Львівські університети активно співпрацюють із закордонними для обміну та стажувань студентів. Міжнародні компанії також все частіше обирають Львів як локацію для своїх офісів. 20% глобальних компаній мають офіси в Україні, а 110 міжнародних корпорацій відкрили тут R&D-центри. У 2022 році Львівський ІТ Кластер запустив B2B-платформу Lviv Tech, яка допомагає міжнародним бізнесам зв’язатися з активною техспільнотою Львова та регіону задля потенційного партнерства. 

У світових рейтингах Україна продовжує утримувати високі позиції. У 2023 році за даними дослідження Global Skill Report 2023 від Coursera, Україна займає 15 місце у світі за рівнем професійних навичок населення у галузі бізнесу, технологій і науки про дані, +6 позицій до результату 2022 року.

Згідно з IT Research Ukraine:
52%
Компаній працюють на зовнішньому ринку
7%
На ринку України
40%
На ринку України та за кордон
ІТ-середовище Львова
Згідно з дослідженням IT Research Ukraine, у секторі інформаційних технологій залучено понад 51 000 працівників. Це 1/5 частина від усіх українських айтівців, хто перебуває в Україні. У 2023-му році:
  • Кількість ІТ-фахівців у Львові та області зросла на 41,7% у порівнянні з 2022 роком.
  • Медіана зарплатні ІТ-спеціаліста у місті – $2 770. Дізнайтеся детально про винагороди в ІТ-сфері у 2023 році у нашому дослідженні IT Research: Salary Report
  • Найбільше ІТ-спеціалістів зайняті на позиціях Software Development Specialist – 41%; топменеджери від усієї сукупності працівників ІТ-сфери становлять 3%.
  • Найбільше ІТ-спеціалістів мають рівень кваліфікації  Senior – 41%, Middle – 38%, Junior – 21%.
Професійна спільнота

Професійна спільнота Львова зростає частково завдяки великій кількості навчальних закладів у місті. Серед університетів Львова, які готують технічних спеціалістів – ЛНУ ім. І. Франка, НУ “Львівська політехніка”, УКУ та інші.

В межах освітніх проєктів Львівського ІТ Кластера діє 19 програм у 4 університетах міста: Національному університеті “Львівська політехніка”, Львівському університеті ім. Івана Франка, Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності та Львівській національній академії мистецтв. Щороку оновлені навчальні програми Кластера випускають понад 1 000 ІТ-спеціалістів.

Студенти обирають такі спеціальності:
  • Кібербезпека та Штучний інтелект
  • Програмна інженерія та DevOps
  • Інтернет речей, наука про дані та робототехніка
  • HR, Бізнес-аналіз та продажі
  • Дизайн взаємодії
Темпи розвитку

Динамічний розвиток ІТ-середовища робить Львів привабливим центром для інвестицій, роботи та навчання. Недарма місцевим фахівцям довіряють міжнародні компанії зі світовим іменем, що, безумовно, має позитивний економічний ефект для міста.

10%
Приріст загального економічного ефекту у 2022 році, попри повномасштабну війну
22,5%
Частка прямого економічного ефекту ІТ-галузі у ВРП Львова
Кількість створених робочих місць завдяки ІТ-сфері також вражає!

В середньому 3,1 робочих місця створює та зберігає одна ІТ-компанія у Львові та області, найнявши одного спеціаліста техіндустрії. У 2020 році загальна кількість створених робочих місць локальною ІТ-індустрією становила 74 тисячі, а вже у 2022 – 122-124 тисячі. Попри всі виклики, у 2023 році місту вдалося підтримати позитивний імідж та створити безпечний бізнес-клімат для потенційних компаній та інвесторів.

Львівський ІТ Кластер разом з учасниками бізнес-асоціації створили низку Victory проєктів для наближення перемоги України, а також зміцнення безпеки та стабільності в Західному регіоні. Серед них Sky, Vision, Armor, Second Home, Проєкт із забезпечення західного регіону України резервним доступом до інтернету, Центр ментального здоров’я в межах ініціативи будівництва Національного реабілітаційного центру “Незламні”.

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2024/03/eksport_richnyj_2023_fb-ukr.png

Приєднуйтеся до нашої бізнес-асоціації

Скопійовано!