Місто можливостей та перспектив
37k
ІТ-спеціалістів працюють у Львові
Львів — один із
найбільших
ІТ-хабів України

До початку повномасштабного вторгнення Львів був одним з найбільших ІТ-хабів України разом з Києвом та Харковом, а після 24 лютого місто стало також центром релокації для українців, зокрема для IT-бізнесу. Згідно з останнім дослідженням IT Research Resilience, сьогодні ІТ-індустрія Львова та області налічує 563 компанії. За останніх 7 років їх побільшало на 371: з 192 – у 2015 році, до 563 – у 2022 році.

19 компаній з рейтингу ТОП-50 найбільших ІТ-компаній від видання DOU є членами Львівського ІТ Кластера, а 26 компаній мають офіси у Львові. За підсумками 2021 року 12 українських ІТ-компаній увійшли до рейтингу світових лідерів в галузі розробки, аудиту та консалтингу Global Outsourcing 100 від Міжнародної асоціації професіоналів аутсорсингу (IAOP). 7 із цих компаній є членами Львівського ІТ Кластера.

Більше про IT Research
Переваги Львова на
міжнародному ІТ-ринку
Економічна привабливість
Кваліфікований людський капітал
Позитивна динаміка

Сьогодні Львів – економічно вигідне та відносно безпечне місто для відкриття нових офісів та представництв компаній. Загальний економічний ефект ІТ-галузі зріс в два рази за останніх 5 років, згідно з IT Research 6.0: з $734 млн у 2016 році до $1,4 млрд в 2020 році. Українська ІТ-індустрія загалом також демонструє зростання: в 2021 рік на 38%. А протягом І півріччя 2022 року IT-галузь України забезпечила рекордні $3,7 млрд надходжень, попри роботу в умовах воєнного стану.

Станом на 2022 рік в місті та області працює понад 37 тисяч досвідчених ІТ-спеціалістів. Найбільше фахівців, а саме 41%, мають рівень кваліфікації Middle. У 4 університетах Львова діє 18 бакалаврських програм, оновлених Львівським ІТ Кластером у співпраці з ІТ-компаніями та представниками освіти. В межах цих програм 4500 студентів вивчають актуальні ІТ-напрями: від Кібербезпеки, Штучного інтелекту до HR, IT Sales та менеджменту.

Незважаючи на війну, ІТ-індустрія демонструє високий рівень стійкості та залишається єдиною сферою в Україні, яка продовжує зростати в 2022 році, забезпечуючи українській економіці значні валютні надходження. Оборот ІТ-галузі щороку зростає: від $280 мільйонів у 2015 році до $895 мільйонів у 2020 році. Прогнозований ІТ-експорт у 2022 складатиме близько $8,5 млрд.

розташований у самому серці Східної Європи

Сьогодні Львів – економічно вигідне та відносно безпечне місто для відкриття нових офісів та представництв компаній. Загальний економічний ефект ІТ-галузі зріс в два рази за останніх 5 років, згідно з IT Research 6.0: з $734 мільйонів у 2016 році до $1,4 млрд в 2020 році. 2021 рік продемонстрував зростання ІТ-індустрії на 38%. А протягом І кварталу 2022 року IT-галузь України забезпечила рекордні $2 млрд надходжень, попри роботу в умовах воєнного стану.

Згідно IT Research Resilience:
67%
Компаній працюють на зовнішньому ринку
3%
На ринку України
30%
На ринку України і закордон
ІТ-середовище Львова
ІТ-спеціалісти
Згідно із дослідженням IT Research Resilience, у секторі інформаційних технологій залучено понад 37 000 працівників, і їхня кількість щорічно зростає. У порівнянні з 2021 роком, у 2022-му:
  • Кількість ІТ-фахівців у Львові зросла на 19%.
  • Медіана по зарплатні ІТ-спеціаліста у місті – $2400.
  • Найбільше ІТ-спеціалістів зайняті на позиціях Software Development Specialist – 51%; топ-менеджери від усієї сукупності працівників ІТ-сфери становлять 2%.
  • Найбільше ІТ-спеціалістів мають рівень кваліфікації Middle – 41%, Senior – 37%, Junior – 23%.
Професійна спільнота

Професійна спільнота Львова зростає частково завдяки великій кількості навчальних закладів у місті. Щороку вищі навчальні заклади міста випускають біля 4500 ІТ-спеціалістів. Серед ТОП-університетів Львова, які готують технічних спеціалістів – ЛНУ ім. І. Франка, НУ “Львівська політехніка”, УКУ та інші.

В межах освітніх проєктів Львівського ІТ Кластера діє 18 програм у 4 університетах міста: Національному університеті “Львівська політехніка”, Львівському університеті ім. Івана Франка, Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності та Львівській національній академії мистецтв.

Студенти переважно обирають такі спеціальності, як:
  • Кібербезпека
  • Комп’ютерна інженерія
  • Прикладна математика та інформатика
  • Штучний інтелект
Темпи розвитку

Динамічний розвиток ІТ-середовища робить Львів привабливим центром для інвестицій, роботи і навчання. Недарма місцевим фахівцям довіряють міжнародні компанії зі світовим іменем, що, безумовно, має позитивний економічний ефект для міста.

10%
Приріст економічного ефекту у 2020 році, попри пандемію COVID-19
20%
Частка ІТ-галузі у ВРП Львова протягом останніх 6 років
Кількість створених робочих місць завдяки ІТ-сфері також вражає!

В середньому один ІТ-спеціаліст у Львові створює три робочих місця. У 2015 році загальна кількість створених робочих місць становила 53 тисячі, а вже у 2020 – 74 тисячі. Незважаючи на всі виклики, в 2022 році місту вдалося підтримати позитивний імідж та створити безпечний бізнес-клімат для потенційних компаній та інвесторів.

Львівський ІТ Кластер разом з учасниками спільноти створили низку Victory проєктів для наближення перемоги України, а також зміцнення безпеки та стабільності в Західному регіоні. Серед них Sky, Vision, Armor, Second Home, Проєкт із забезпечення західного регіону України резервним доступом до інтернету, Центр ментального здоров’я в межах ініціативи будівництва Національного реабілітаційного центру “Незламні”.

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/01/image-505@3x.png
Скопійовано!