23 березня Львівський ІТ Кластер запустив проєкт United for health. Проект стартував всередині ІТ-спільноти, як швидка реакція на те, що відбувалось у місті та області. Підводимо підсумки що ми встигли зробити від початку проєкту.
Протягом першого тижня проєкту Львівський ІТ Кластер зібрав 3 мільйони гривень серед ІТ-компаній. Перше що зробили після збору коштів – замовили 20 000 експрес-тестів на виявлення COVID-19. В ході консультацій з медиками, саме запуск масового тестування населення ми визначили пріоритетною ціллю і такою, яка дозволить нам бути більш обізнаними із ситуацією та статистикою захворювання у Львові та області. Відтак, саме з ініціативи Кластера у місті та області стартувало масове тестування населення на COVID-19.
На наступному етапі, Кластера вдалось вийти з проєктом за межі ІТ-спільноти і залучити до збору коштів усіх охочих. Навіть на цей момент ще можна долучитись та пожертвувати кошти на закупівлю експрес-тестів для міста та області. Окрім цього, до проєкту долучилась також конференція IT Arena. 50% від кожного квитка на подію, перераховують на проєкт United for health.
Окрім фінансової допомоги місту та облаcті у боротьбі з COVID-19, вдалось залучити і експертність ІТ-компаній. В межах проєкту, були розроблені технологічні рішення – інтерактивна карта поширення коронавірусу у місті та області, а також чат-боти для медиків. До цього етапі долучились компанії N-iX, Chatbots.Studio та Bots Crew.
Спільно з компанією РІЕЛ та міською владою, Кластер організував тестування журналістів. 82 журналістів Львова, які продовжують працювати в умовах карантину пройшли тестування.
На цей момент у межах проєкту зібрали вже 6 мільйонів гривень. Частину коштів Кластер також перерахував на новостворений ЛОДА фонд страхування медиків Львова та області. Фонд передбачає одноразову виплату усім медикам, які були інфіковані під час своєї роботи з хворими на коронавірус. Також, Кластер закупив спецкостюми для медиків усіх ПЛР-лабораторій Львова, костюми будуть передані медикам як тільки їх доставлять.
За 50 днів проєкту, у Львові було протестовано 9858 осіб, протягом усього тестування виявлено 125 підозр на коронавірус. У Львівській області загалом протестовано 15139 осіб, виявлених підозр – 16. Проте, виявлено спалах коронавірусу у Давидівській ОТГ – 20 осіб з підтвердженим діагнозом COVID-19, та 140 осіб, які контактували з хворими. На цей момент, Давидів закрите на карантин без можливості в’їзду та виїзду.
Загальна кількість протестованих експрес-тестами осіб станом на 30.04 – 24997 осіб, виявлених підозр – 161.