29 Січня, 2022
Час читання: 5 хв.

64 000 000 грн на Victory Projects: як Львівський IT Кластер наближає перемогу

У березні 2022 року, як відповідь на повномасштабне вторгнення, Львівський ІТ Кластер започаткував ініціативу Victory Projects. Вона спрямована на підтримку бізнесу, військової, критичної та цивільної інфраструктури, а також зміцнення безпеки регіону.

За цей час  спільнота Львівського ІТ Кластера спрямувала на проєкти Перемоги понад 64 000 000 гривень, що еквівалентне майже 2 000 000 доларів. Ці кошти є важливим внеском ІТ-компаній спільноти в перемогу України та проявом соціальної відповідальності. Детальніше з повним звітом можна ознайомитись у презентації за посиланням. Розповідаємо далі про кожен Victory Project.

Проєкт Second Home: облаштування 7 шелтерів у Львові

Це перший проєкт ініціативи, який запустився на початку повномасштабного наступу. Центри для тимчасово переміщених осіб працювали перші місяці війни. Загалом у Львові Кластер облаштував 7 центрів на 1200 спальних місць. Команда Кластера разом із пранерами організувала 25 000 безкоштовних обідів. Залежно від потреб, у приміщеннях провели косметичний ремонт, або докупили побутову техніку. Загалом, кожен Центр був облаштований так, аби в комфортних умовах можна було провести певний час. Починаючи з лютого, прихисток в наших центрах знайшли понад 11 000 людей, серед яких понад 4 000 ІТ-спеціалістів. Вартість проєкту склала  2 867 479 гривень.

second_home

Проєкт Sky: 13 000 000 гривень для ППО

Це одна з наймасштабніших ініціатив у межах Victory Projects. Цей проєкт покликаний модернізувати систему ППО у восьми областях заходу України та підвищити її ефективність. Під час першого етапу проєкту було замінено комп’ютерне, мережеве обладнання та інше оснащення у командному та аналітичному центрах командування.

Другий етап передбачає навчання особового складу командування. А саме придбання VR-тренажера для операторів ПЗРК. Найближчим часом розпочнуться монтажні роботи. З початку травня, відколи запустився проєкт, спільнота Кластера задонатила на модернізацію ПвК “Захід” понад 13 000 000 гривень. Завдяки цьому робота Пвк “Захід” покращилася на 40%.

Проєкт Starlink: забезпечення резервним зв’язком

У березні 2022 року Львівський ІТ Кластер та підрозділ SpaceX запустили спільну ініціативу з забезпечення критичної інфраструктури заходу України резервним джерелом інтернет-постачання. На першому етапі проєкту спільнота Кластера закупила та передала більше 400 терміналів резервного зв’язку для потреб критичної інфраструктури західних областей України. У жовтні Кластер анонсував другий етап і асоціація працює над закупівлею нової партії терміналів Starlink для ІТ-компаній. Наразі загальна вартість проєкту Starlink становить понад 9 000 000 гривень.

starlink

Проєкт Vision: оновлення системи відеоспостереження на Львівщині

Мета ініціативи – модернізувати систему відеоспостереження у Львівській області для попередження злочинів, оперативного розслідування та затримання порушників. У воєнний час ще більш важливо виявляти диверсійні групи противника та запобігати злочинам. Бюджет проєкту Vision склав понад 13 500 000 гривень. Завдяки цим коштам вдалося оновити систему централізованого відеоспостереження у Львівській області. Встановити понад 1500 додаткових камер та впровадити функцію розпізнавання облич і автомобілів.

vision

Проєкт Mental Health Center: понад 5 000 000 гривень для створення психологічної допомоги

У жовтні на базі Першого медичного об’єднання Львова відкрився Центр ментального здоров’я, де кваліфіковану допомогу фахових психотерапевтів, психіатрів та психологів вже отримують учасники бойових дій, внутрішньо-переміщені особи та всі, хто потребує підтримки у такий непростий час. Вартість проєкту склала 5 500 000 гривень. За ці кошти провели масштабний ремонт та закупили все необхідне для облаштування комфортних кабінетів для індивідуальної та групової терапії.

Проєкт Shelter Link: понад 1000 точок доступу до Wi-Fi для укриттів

Ця ініціатива покликана забезпечити укриття у школах і садочках Львова та області доступом до інтернету під час повітряних тривог. Зусиллями спільноти Кластера було закуплено 1200 роутерів вартістю 1 718 417 гривень.  Це важливий який проєкт, який має вплив на економіку. Під час повітряної тривоги батьки переживають насамперед тривогу внутрішню за своїх дітей. Тому важливо, щоб укриття були добре облаштовані та оснащені wi-fi роутерами. Таким чином батьки можуть бути на зв’язку з дітьми та продовжувати працювати.

shelter_link

Проєкт Humanitarian Aid: підтримка цивільних у “гарячих” точках

Також одразу після 24 лютого компанії Кластера підтримали ініціативу з надання гуманітарної допомоги військовим на передовій та постраждалим від війни. За кілька місяців проєкту спільнота Кластера передала 30 тонн продуктів, 15 тонн засобів гігієни, 2 тонни медикаментів і меддопомоги, 5 вантажівок для транспортування постраждалих. Загальна вартість проєкту становить понад 2 000 000 гривень
humanitarian_aid

Проєкт Armor: 10 000 000 гривень на амуніцію для військових

Для спільноти Кластера важливо підтримувати країну та військових не лише гуманітарними ініціативами. Так був запущений проєкт Armor. Завдяки цій ініціативі бійці, які на початку вторгнення несли службу в районі Миколаєва, Одеси, Харкова, Попасної, Краматорська та в інших “гарячих” точках, отримали 1000 бронежилетів 4+ класу захисту. Також бронежилети отримали військові, працівники спецслужб, бійці спецпідрозділів. На самому початку повномасштабного вторгнення росії, засоби захисту передали бійцям, які обороняли Бучу, Ірпінь, Конотоп. Загальна вартість проєкту Armor становить 10 091 220 гривень.

Проєкт Dracarys: підсилення 24 бригади ім. Короля Данила

Один з останніх проєктів Львівського ІТ Кластера в межах якого 24 окрема механізована бригада імені Короля Данила отримала підсилення у вигляді терміналів Starlink, дронів, 3D-принтерів, ноутбуків. Все обладнання вартістю майже 2 000 000 гривень відправили до військових, які воюють на сході.

dracarys

Проєкт Boryviter: 2 000 000 гривень на навчання військових

Під час відкриття конференції IT Arena спільнота Львівського ІТ Кластера пожертвувала 2 000 000 гривень Благодійному фонду Сергія Притули, який підтримує навчальний центр Боривітер. Центр займається вишколом військових. Тисяча учнів Боривітру вже пройшли навчання із керування дроном та готові застосовувати здобуті знання у війську.

boryviter

“З першого дня повномасштабного вторгнення наша спільнота згуртувалась і активно долучилася до підтримки країни та Збройних сил. За десять місяців війни це вилилось в таку вражаючу суму донатів – 64 000 000 гривень. Я вдячний кожній компанії за підтримку Victory Projects. Ми не припиняємо роботу над проєктами, які роблять нашу перемогу ближчою. І навіть після того, як останній окупант покине нашу землю, Кластер продовжить підтримувати країну”, – зазначає Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластера.

Детальніше з повним звітом можна ознайомитись у презентації за посиланням.

Поділитися статтею:
64 000 000 грн на Victory Projects: як Львівський IT Кластер наближає перемогу

У березні 2022 року, як відповідь на повномасштабне вторгнення, Львівський ІТ Кластер започаткував ініціативу Victory Projects. Вона спрямована на підтримку бізнесу, військової, критичної та цивільної інфраструктури, а також зміцнення безпеки регіону. За цей час  спільнота Львівського ІТ Кластера спрямувала на проєкти Перемоги понад 64 000 000 гривень, що еквівалентне майже 2 000 000 доларів. Ці […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/01/64-000-000-grn-na-victory-projects-yak-lvivskyj-it-klaster-nablyzhaye-peremogu_63bd7fb763c78.png
Скопійовано!