Львів у цифрах:

25k
ІТ-спеціалістів працюють у Львові
5k
фахівців щорічно випускається з львівських ВНЗ
25%
щорічний прогнозований середній приріст галузі

Про місто

Львів сьогодні – це не лише місто з неймовірною архітектурою та історичною спадщиною, місто з колосальним потоком туристів, великою кількістю культурних подій, це також і один з трьох найбільших ІТ-хабів України разом з Києвом та Харковом.

На сьогодні ІТ-індустрія Львова представлена 416 компаніями, згідно з останнім дослідженням IT Research 4.0. Порівняно з 2015 роком, кількість компаній у місті зросла на 85%.

У 2019 році Львів увійшов до топ-10 міст за ефективністю інвестицій від Financial Times. У цьому ж році 4 ІТ-компанії з головними офісами у Львові увійшли до сотні кращих аутсорсингових компаній світу за версію АІОР (The Best of The Global Outsourcing). У 2019 році, Львів також потрапив до списку стартап-міст за версією StartupBlink.

Переваги Львова на міжнародному ІТ-ринку

2Економічна привабливість

Львів – економічно вигідне місто для відкриття нових офісів та старту IT-бізнесу, і є привабливим центром для потенційних інвестицій. Місто пропонує велику кількість досвідчених фахівців, локацій для нових компаній та філій і якісно виконану роботу , які роблять місто одним із найконкурентноспроможніших європейських IT-центрів.

4Кваліфікований людський капітал

У місті є 7 університетів, які щороку випускають понад чотири тисячі талановитих спеціалістів. Академії та школи при ІТ-компаніях допомагають студентам та усім охочим опанувати ІТ-фах, а професійні школи та курси дозволяють перекваліфікуватися для подальшого працевлаштування.

1Географічна близькість є Європою

Завдяки історичним подіям та своєму розташуванню, Львів дуже споріднений із європейською культурою та типом мислення. Понад третина львівських IT-спеціалістів володіє другою європейською мовою разом з англійською. Розташування міста у самому серці Європи також робить його зручною локацією для аутсорсингу: переліт зі Львова до основних бізнес-центрів Європи триватиме приблизно три години. Це сприяє тому, що третина клієнтів львівських IT-компаній  – європейські замовники, а половина – американські.

3Позитивна динаміка

Протягом останніх п’яти років, львівський IT-ринок зріс утричі. 90% директорів IT-компаній вважають Львів сприятливим місцем для розвитку бізнесу, і понад 83% планують надалі інвестувати у нього. Багато львівських компаній відкривають представництва за кордоном, ринок експорту зростає, і велика кількість українських IT-спеціалістів переїжджає до Львова із інших міст. У Львові відбуваються масштабні IT-події.

Розташування

Львів розташований у самому серці Східної Європи на перехресті важливих автомагістралей та залізниць. До культурної столиці України можна легко дістатися з будь-якого великого європейського міста.

Протягом останніх кількох років, у Львові з’явилися нові авіаційні та залізничні сполучення. До міста можна дістатися авіалініями WizzAir, Ryanair, Turkish Airlines, Lufthansa, Austrian Airlines, LOT, Belavia, SkyUP. Є можливість приїхати і залізничними шляхами з Польщі, Білорусі, Словаччини, Австрії, а також Болгарії. Міжнародні автобусні перевізники, такі як LeoExpress і FlixBus, теж здійснюють регулярні рейси у Львів.

maplviv

ІТ-середовище Львова

ІТ-спецалісти

Згідно із дослідженням Кластеру IT Research 4.0, у секторі інформаційних технологій залучено понад 25 тисяч працівників, і їхня кількість щорічно зростає.

У порівнянні з 2015 роком, у 2019-му:

  • кількість ІТ-фахівців у Львові зросла на 85%
  • в середньому зарплата ІТ-спеціаліста збільшилась на 21%
  • середній дохід ІТ-спеціаліста у місті – 1866$

Професійна спільнота

Професійна спільнота міста зростає частково завдяки великій кількості навчальних закладів у місті. Щороку львівські вищі навчальні заклади випускають біля 5000 ІТ-спеціалістів. Серед ТОП-університетів Львова, які готують технічних спеціалістів – ЛНУ ім.І.Франка, НУ “Львівська політехніка”, УКУ та ін. Студенти переважно обирають такі спеціальності, як:

  • Комп’ютерні науки та інформаційні технології
  • Комп’ютерна інженерія 
  • Прикладна математика та інформатика 
  • Електроніка та комп’ютерні технології

В межах освітніх проектів Львівського ІТ Кластеру діє 14 програм у трьох університетах міста: Національному університеті “Львівська політехніка”, Львівському університеті ім. Івана Франка, Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності ДСНС України. 2019 року на програми подалася рекордна кількість абітурієнтів на освітні програми ІТ Кластеру – понад 8 тисяч.

Темпи розвитку

Динамічний розвиток ІТ-середовища робить Львів привабливим центром для інвестицій, роботи і навчання. Недарма місцевим фахівцям довіряють міжнародні компанії зі світовим іменем, що, безумовно, має позитивний економічний ефект для міста. 

У структурі економіки Львова, ІТ займає  понад 21%. Це означає, що в рік оборот галузі становить приблизно 658-718 млн доларів, і постійно зростає. Кількість створених робочих місць завдяки ІТ-сфері також вражає. У 2018 році – це 63 тисячі, а вже у 2019 – 71 тисяча. Місту вдалося створити позитивний імідж міста і розвинути позитивний бізнес-клімат для потенційних компаній та інвесторів.

Згідно із IT Research, щорічний прогнозований приріст IT-сфери становить 20%, а розмір IT-ринку у місті потроївся за п’ять років. Експерти прогнозують подальше вдосконалення бізнес-середовища у Львові та пришвидшення темпів розвитку IT-галузі.
stattya1

Степан Веселовський
CEO, Lviv IT Cluster

«Маєш запитання чи пропозиції або хочеш долучитися до проекту? Будь ласка, контактуй зі мною»