Львів у цифрах:

24,000
ІТ-спеціалістів працюють у Львові
5,000
фахівців щорічно випускається з львівських ВНЗ
25%
щорічний прогнозований середній приріст галузі

Про місто

Львів сьогодні – це місто можливостей та перспектив, відкрите для інновацій та креативних рішень. За кілька останніх років, Львів став одним із центрів інформаційних технологій в Україні та увійшов до трійки українських міст-лідерів ІТ-індустрії разом із Харковом та Києвом.

Ще у 2009 році міжнародна компанія KPMG визнала Львів одним із найперспективніших міст для розвитку IT-аутсорсингу. Львів став єдиним українським містом у рейтингу серед тридцяти інших локацій у світі.

Рейтинг Tholons 2014 року лише посилив статус міста: воно увійшло у топ-сотню європейських аутсорсингових центрів. Міжнародне визнання підтверджується практикою: все більше українських та іноземних компаній відкривають свої офіси у Львові, і сьогодні ІТ-індустрія представлена в місті майже двома сотнями компаній.

Переваги Львова на міжнародному ІТ-ринку

Економічна привабливість

Львів – економічно вигідне місто для відкриття нових офісів та старту IT-бізнесу, і є привабливим центром для потенційних інвестицій. Місто пропонує велику кількість досвідчених фахівців, локацій для нових компаній та філій і якісно виконану роботу за вигідними цінами, які роблять місто одним із найконкурентноспроможніших європейських IT-центрів. 

Кваліфікований людський капітал

У місті є вісім висококласних університетів, які щороку випускають понад чотири тисячі талановитих спеціалістів. Академії та школи при ІТ-компаніях допомагають студентам та усім охочим опанувати ІТ-фах, а професійні школи та курси дозволяють перекваліфікуватися для подальшого працевлаштування.

Культурна та географічна близькість

Завдяки історичним подіям та своєму розташуванню, Львів дуже споріднений із європейською культурою та типом мислення. Понад третина львівських IT-спеціалістів володіє другою європейською мовою разом з англійською. Розташування міста у самому серці Європи також робить його зручною локацією для аутсорсингу: переліт зі Львова до основних бізнес-центрів Європи триватиме приблизно три години. Це сприяє тому, що третина клієнтів львівських IT-компаній  – європейські замовники, а половина – американські.

Позитивна динаміка

Протягом останніх п’яти  років, львівський IT-ринок зріс утричі. 90% директорів IT-компаній вважають Львів сприятливим місцем для розвитку бізнесу, і понад 83% планують надалі інвестувати у нього. Багато львівських компаній відкривають представництва за кордоном, ринок експорту зростає, і велика кількість українських IT-спеціалістів переїжджає до Львова із інших міст. У Львові відбуваються масштабні IT-події, а також позитивні тенденції зближення із Європою завдяки тому, що запрацювала Угода про асоціацію із Євросоюзом.

Розміщення

Львів розташовний близько до важливих європейських бізнес-центрів – Берліна, Цюріха та Амстердама.

Інфраструктура

У зв’язку із проведенням Євро-2012, Львів значно удосконалив свою інфраструктуру, зокрема, з’явився новий аеропорт. Згідно з IT Research, оборот ІТ-галузі Львова складає близько 300 мільйонів доларів і є однією з найважливіших сфер, що вдосконалює місто. Ще у 2010 році, Міська рада у своїй Стратегії розвитку міста визначила ІТ одним із пріоритетних напрямків.

 

Львівський IT Кластер – один із головних економічних кластерів Львова. IT-сфера є одним із пріоритетів розвитку міста відповідно до Стратегії конкурентоспроможності Львова

ІТ Спеціалісти

Людський капітал

Згідно із дослідженням Кластеру IT Research, у секторі інформаційних технологій залучено понад 15 тисяч працівників, і їхня кількість щорічно зростає. Відкриваються нові навчальні програми для підготовки спеціалістів, і місто приймає професіоналів зі Сходу та Центру України.

Студенти

Щороку львівські вищі навчальні заклади випускають понад 4100 ІТ-спеціалістів. Протягом останніх років, українські студенти постійно займають переможні місця на міжнародних змаганнях. Кількість студентів постійно зростає, адже є постійний попит завдяки зростанню сфери.

Network

Разом із майже 200 IT-компаніями, у місті є ще вісім коворкінгів. Співпрацю між провідними компаніями налагоджує Львівський IT Кластер, який наразі об’єднав 35 організацій із понад 6500 спеціалістами. Унікальні проекти Кластеру сприяють розвиткові професійної мережі та налагодженню контактів між IT-експертами. Зокрема, Кластер організовує масштабну конференцію IT Arena, одну з найбільших подій для IT-професіоналів, а інші ініціативи Кластеру як-от IT House та IT Club вдосконалюють співпрацю між IT-професіоналами у місті.

Темпи розвитку

Розвиток галузі показує позитивну динаміку. Згідно із IT Research, щорічний прогнозований приріст IT-сфери становить 20%, а розмір IT-ринку у місті потроївся за п’ять років. Експерти прогнозують подальше вдосконалення бізнес-середовища у Львові та пришвидшення темпів розвитку IT-галузі.

Динаміка розвитку галузі у 2010-2015 роках

Тренінгові центри

У Львові є дев’ять тренінгових ІТ-центрів:

SoftServe IT Academy готує щорічно до 600 спеціалістів

Eleks University навчає щорічно до 250 спеціалістів

Комп’ютерна Академія ШАГ організує професійні та індивідуальні курси.

Тренінговий центр Lohika готує до 30 спеціалістів щорічно

Lviv IT School щорічно випускає понад 2000 тестувальників, програмістів, ПМ-ів та дизайнерів.

Дві лабораторії компанії Epam готують щороку близько 100 спеціалістів за напрямками: Java, FrontEnd (JavaScript, CSS/HTML), DWBI (Databases), DevOps, Automated Testing.

GlobalLogic BaseCamp навчає студентів розробці на C++

MS in Technology Management (LvBS) спрямована на навчання IT-менеджменту.

CoreValue Salesforce School надає професійні курси для студентів та розробників за напрямком Salesforce.

IT-середовище Львова

Місцеві компанії переважно співпрацюють із міжнародними клієнтами, які становлять 98% від усіх клієнтів. Більшість ІТ-компаній мають досвід роботи з європейськими та американськими партнерами; останні взагалі складають половину збуту львівського IT-ринку. Протягом кількох останніх років, кількість Західних компаній, які співпрацюють із регіоном, різко зросла.

Найвідоміші львівські ІТ-компанії з українськими власниками – SoftServe,що налічує понад 4000 працівників, Eleks із майже 1000, та N-IX, де працює понад 300 співробітників. Усі вони – учасники  Львівського IT Кластеру. Ці та інші учасники Кластеру дуже часто співпрацюють із провідними іноземними компаніями як-от IBM та Pearson.

Серед іноземних компаній, які активно працюють в місті, є американські Lohika Systems, Inc., EPAM Systems та GlobalLogic. Лише у них працює близько тисячі IT-професіоналів.

Львівське IT-середовище дуже важливе для міста адже займається не лише аутсорсингом для закордонних компаній, але й надає послуги на внутрішньому ринку. Очікується стрімкий ріст та розвиток ІТ-сфери у Львові у зв’язку з потужним притоком нових ІТ-працівників та постійним збільшення попиту.

Львів – це місто із величезним IT-потенціалом та можливостями для ведення бізнесу. Недарма видання Financial Times включило Львів у топ-десятку міст майбутнього, яке є одним із найпривабливіших інвестиційних IT-центрів Європи.

Позитивна динаміка розвитку та постійне зростання IT-сфери у місті роблять його привабливим центром аби інвестувати, навчатися та працювати в IT-середовищі. Географічне розташування, культурна близькість та економічний потенціал сприяють IT-розвиткові Львова, і все більше міжнародних IT-компаній та клієнтів починають працювати у місті. За останні роки, Львову вдалося досягти швидких показників розвитку IT-сфери, які у свою чергу приносять високі прибутки для IT-індустрії та створюють позитивний бізнес-клімат для потенційних компаній та інвесторів.

Степан Веселовський
CEO Lviv IT Cluster

«Маєш запитання чи пропозиції або хочеш долучитися до проекту? Будь ласка, контактуй зі мною»