Львів у цифрах:

25k
ІТ-спеціалістів працюють у Львові
5k
фахівців щорічно випускається з львівських ВНЗ
25%
щорічний прогнозований середній приріст галузі

Про місто

Львів сьогодні – це не лише місто з неймовірною архітектурою та історичною спадщиною, місто з колосальним потоком туристів, великою кількістю культурних подій, це також і один з трьох найбільших ІТ-хабів України разом з Києвом та Харковом.

На сьогодні ІТ-індустрія Львова представлена 416 компаніями, згідно з останнім дослідженням IT Research 4.0. Порівняно з 2015 роком, кількість компаній у місті зросла на 85%.

У 2019 році Львів увійшов до топ-10 міст за ефективністю інвестицій від Financial Times. У цьому ж році 4 ІТ-компанії з головними офісами у Львові увійшли до сотні кращих аутсорсингових компаній світу за версію АІОР (The Best of The Global Outsourcing). У 2019 році, Львів також потрапив до списку стартап-міст за версією StartupBlink.

Переваги Львова на міжнародному ІТ-ринку

2Економічна привабливість

Львів – економічно вигідне місто для відкриття нових офісів та старту IT-бізнесу, і є привабливим центром для потенційних інвестицій. Місто пропонує велику кількість досвідчених фахівців, локацій для нових компаній та філій і якісно виконану роботу , які роблять місто одним із найконкурентноспроможніших європейських IT-центрів.

4Кваліфікований людський капітал

У місті є 7 університетів, які щороку випускають понад чотири тисячі талановитих спеціалістів. Академії та школи при ІТ-компаніях допомагають студентам та усім охочим опанувати ІТ-фах, а професійні школи та курси дозволяють перекваліфікуватися для подальшого працевлаштування.

1Географічна близькість є Європою

Завдяки історичним подіям та своєму розташуванню, Львів дуже споріднений із європейською культурою та типом мислення. Понад третина львівських IT-спеціалістів володіє другою європейською мовою разом з англійською. Розташування міста у самому серці Європи також робить його зручною локацією для аутсорсингу: переліт зі Львова до основних бізнес-центрів Європи триватиме приблизно три години. Це сприяє тому, що третина клієнтів львівських IT-компаній  – європейські замовники, а половина – американські.

3Позитивна динаміка

Протягом останніх п’яти років, львівський IT-ринок зріс утричі. 90% директорів IT-компаній вважають Львів сприятливим місцем для розвитку бізнесу, і понад 83% планують надалі інвестувати у нього. Багато львівських компаній відкривають представництва за кордоном, ринок експорту зростає, і велика кількість українських IT-спеціалістів переїжджає до Львова із інших міст. У Львові відбуваються масштабні IT-події.

Розташування

Львів розташований у самому серці Східної Європи на перехресті важливих автомагістралей та залізниць. До культурної столиці України можна легко дістатися з будь-якого великого європейського міста.
maplviv

Інфраструктура

Згідно з IT Research 4.0, оборот ІТ-галузі Львова складає 1,050 мільярда доларів і є однією з найважливіших сфер, що вдосконалює місто. Ще у 2010 році, Міська рада у своїй Стратегії розвитку міста визначила ІТ одним із пріоритетних напрямків.

ІТ Спеціалісти

ІТ-спецалісти

Згідно із дослідженням Кластеру IT Research 4.0, у секторі інформаційних технологій залучено понад 25 тисяч працівників, і їхня кількість щорічно зростає. Щороку львівські вищі навчальні заклади випускають понад 5000 ІТ-спеціалістів. Кількість студентів постійно зростає, адже є постійний попит завдяки зростанню сфери.

Професійна спільнота

Львівський IT Кластер налагоджує співпрацю між провідними ІТ-компаніями міста, який на сьогодні об’єднує 100 компаній та партнерів та 18000 ІТ-спеціалістів. Унікальні проекти Кластеру сприяють розвиткові професійної мережі, побудові сильної професійної спільноти та налагодженню контактів між IT-експертами.

 

Темпи розвитку

Розвиток галузі показує позитивну динаміку. Згідно із IT Research, щорічний прогнозований приріст IT-сфери становить 20%, а розмір IT-ринку у місті потроївся за п’ять років. Експерти прогнозують подальше вдосконалення бізнес-середовища у Львові та пришвидшення темпів розвитку IT-галузі.
stattya1

Степан Веселовський
CEO Lviv IT Cluster

«Маєш запитання чи пропозиції або хочеш долучитися до проекту? Будь ласка, контактуй зі мною»