24 Січня, 2024
Час читання: 2 хв.

Бенч, низька плинність кадрів та сповільнення найму:  що відбувається на IT-ринку праці

Кожен третій IT-фахівець боїться втратити роботу. Більше хвилювань серед тих, хто вже побував у резерві. Про це свідчать результати  IT Research Ukraine. Найвище ризик залишитися без роботи оцінюють тестувальники. Найменш занепокоєні проєктні менеджери та менеджери вищої ланки. 

Майже 48% спеціалістів зазначили про зміни в своїй роботі минулого року. З них 34% змінили проєкт всередині компанії, майже стільки ж, 33%, перейшли на нове місце роботи. Ще 12% опинилися в резерві (bench).

6% IT-фахівців на момент дослідження були безробітні. Cтаном на травень 2022 року цей відсоток був меншим. Згідно з результатами IT Research Resilience, частка тих, що втратили роботу була 4,8%. 

У межах дослідження також опитали СЕО та HR-фахівців, представників понад 400 техкомпаній України. Більше половини (58%) зазначили, що попит на нові кадри у компаніях знизився, майже чверть відзначили збільшення кількості вакансій. 57% компаній на період опитування мали переведених в резерв працівників. 

Водночас, 85% компаній продовжують найм на відкриті вакансії, 56% з них шукають кандидатів із зовнішніх джерел. Крім того, 56% HR зазначили, що компанії наймають фахівців з рівнем кваліфікації Junior. 

“На другий рік повномасштабної війни посилюються тенденції, притаманні ринку роботодавця: кількість кандидатів в рази перевищує кількість вакансій. Втім, якщо розглядати конкретні позиції, то є фахівці, на яких попит навіть зростає. Йдеться про спеціалістів з продажів, лідогенерації та маркетингу. Адже компанії шукають нові стратегії продажів, щоб представники інших посад мали проєкти”,  – коментує Ярина Возняк, керівниця команди досліджень Львівського ІТ Кластера.

Техфахівці починають адаптовуватися до нових реалій. Через непросту ситуацію на ринку не ризикують звільнятися з місця роботи. Згідно з даними дослідження, медіанний показник утримання спеціалістів наразі сягнув  85%, показник плинності кадрів – 10%. 

“Крім того, більшість кандидатів в пошуку роботи готові знизити свої очікування до фінансової винагороди. Лише кожен четвертий готовий чекати пропозиції з бажаним рівнем компенсації стільки, скільки потрібно. Звісно, це загальна картина без занурення у стек технологій чи досвідченість кандидата. Водночас, більшість фахівців, які наразі мають роботу (62%), до зниження фінансової нагороди не готові”, – додає Ярина Возняк, керівниця команди досліджень Львівського ІТ Кластера.

У порівнянні з минулим роком настрої IT-фахівців стають більш песимістичними. Майже половина думають, що у цьому році кількість вакансій буде зменшуватися.  І лиш кожен четвертий вірить, що пропозицій стане більше. Водночас, очікування HR-спеціалістів дещо позитивніші. 30% переконані, що вакансій стане більше, а 42% очікують, що ситуація залишиться без змін.

Більше інформації про найважливіші тенденції ІТ-індустрії України на другий рік повномасштабної війни читайте у дослідженні IT Research Ukraine 2023: Адаптивність та стійкість під час війни. Звіт можна завантажити за цим посиланням.

Поділитися статтею:
Бенч, низька плинність кадрів та сповільнення найму:  що відбувається на IT-ринку праці

Кожен третій IT-фахівець боїться втратити роботу. Більше хвилювань серед тих, хто вже побував у резерві. Про це свідчать результати  IT Research Ukraine. Найвище ризик залишитися без роботи оцінюють тестувальники. Найменш занепокоєні проєктні менеджери та менеджери вищої ланки.  Майже 48% спеціалістів зазначили про зміни в своїй роботі минулого року. З них 34% змінили проєкт всередині компанії, […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2024/01/it_research_ukraine-plynnist_kadriv_novyna-obkladnyka.png
Скопійовано!