30 Січня, 2023
Час читання: 2 хв.

Уряд затвердив оновлену процедуру бронювання військовозобов’язаних

27 січня уряд доповнив закон №7687 щодо нової процедури бронювання військовозобов’язаних, постановою. Вона впроваджує нові критерії визнання  компаній критично важливими для економіки.

Постановою впроваджується новий порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану. Установлено, що бронювання видані раніше – діють протягом строку, на який були видані. Військовозобов’язані особи керівники критично-важливих підприємств, установ і організацій підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності. 

Встановлено порядок та критерії визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Таким чином, необхідна відповідність компанії трьом або більше критеріям:

  • загальна сума сплачених податків за останній звітний рік перевищує 1,5 млн. євро;
  • сума надходжень в іноземній валюті, крім кредитів і позик, за останній рік, яка перевищує еквівалент 32 млн. євро;
  • стратегічне значення підприємства для економіки і безпеки держави, відповідно до переліку об’єктів державної власності, постанова Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. No 83;
  • важливе/критичне значення підприємства для галузі національної економіки чи забезпечення потреб територіальної громади (критерії визначаються самостійно органами виконавчої влади-профільними міністерствами, військовими адміністраціями);
  • відсутність заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • середня зарплата – не нижче по регіону за даними Держстату;
  • компанія є резидентом Дія.Сіті.

Визначено строк до 5 робочих днів, протягом яких органи, що приймають рішення про критичну важливість підприємства мають розглянути заяву та прийняти рішення, у разі відмови – обґрунтувати їх.

“Загалом, прийняття нової процедури це реформа сфери, яка не змінювалась ледь не з 1991 року. Водночас, не всі положення реформи відповідають реаліям роботи української ІТ-індустрії: поки що немає рішення для гіг-контракторів і ФОПів. Крім того поріг доступу до заявленої процедури великий, відповідно робить його недоступним для стартапів та компаній малого та середньо розміру. Зважаючи на специфіку побудови галузі, ІТ-індустрія потребує розширення бронювання для таких категорій, що є логічним наступним кроком покращення системи мобілізації і призову”, – додає Нестор Швець, головний юрист Львівського ІТ Кластера.

Весь час до ухвалення постанови, Кластер активно працював з профільними міністерствами над покращенням процедури. Асоціація і надалі залишається в тісному контакті з Мінцифри, Міністерством економіки, обласними військовими адміністраціями. Оскільки є пункти, які в процедурі бронювання важливо допрацювати, щоб врахувати потреби ІТ-сектору. Для Кластера важливо, щоб голос ІТ, як однієї з опорних для економіки галузі, був почутий. 

Також Кластер допомагає та консультує компанії, які відповідають новим критеріям бронювання та є учасниками Львівського ІТ Кластера щодо отримання бронювання ключових для компанії працівників.

Поділитися статтею:
Уряд затвердив оновлену процедуру бронювання військовозобов’язаних

27 січня уряд доповнив закон №7687 щодо нової процедури бронювання військовозобов’язаних, постановою. Вона впроваджує нові критерії визнання  компаній критично важливими для економіки. Постановою впроваджується новий порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану. Установлено, що бронювання видані раніше – діють протягом строку, на який були видані. Військовозобов’язані особи керівники критично-важливих підприємств, установ […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/01/fb_photobronyuvannya_2-e1675131326352.png
Скопійовано!