30 Червня, 2023
Час читання: 3 хв.

“Build back better” – благодійний фонд savED за підтримки EPAM запустив сайт для збору коштів на відновлення доступу до освіти

За майже 14 місяців повномасштабного вторгнення росія знищила в Україні понад 400 шкіл, ще понад 3000 пошкодила обстрілами та вибуховими хвилями. Сотні тисяч дітей залишились без доступу до освіти – бо їхня школа зруйнована, пошкоджена, розграбована, або ж знаходиться у прикордонній чи прифронтовій зоні. 

Попри те, що війна триває, благодійний фонд savED відновлює доступ до освіти в громадах, що постраждали. Щоб збирати кошти на таке відновлення, волонтери EPAM створили для savED вебсайт saved.foundation, який дозволяє фонду фандрейзити по всьому світу на відбудову шкільних приміщень, облаштування укриттів та створення освітніх центрів.

Наші діти не можуть чекати перемоги, аби повернутись до навчання. Для них ці місяці і роки минають зовсім інакше, ніж для дорослих. Тому наша мета – відновити доступ до освіти там, де цього найбільше потребують, і не просто відбудувати зруйновані радянські шкільні приміщення, а діяти за принципом “build back better”, щоб діти відчували себе затишно, комфортно і безпечно. Нам багато допомагають міжнародні організації, та у питанні, зокрема, фізичної відбудови потрібна допомога приватних донаторів та бізнесу. Вебсайт, створений командою EPAM, допоможе нам звернутись до небайдужих людей в усьому світі, – зазначила співзасновниця благодійного фонду savED Анна Новосад.

Над створенням сайту працювала команда з 12 волонтерів – спеціалістів українського офісу EPAM. До розробки платформи долучились талановиті дизайнери, інженери програмного забезпечення, архітектори рішень, розробники. Проєкт – емпатичний, водночас досить складний і цікавий з точки зору досвіду використання Contentful CMS-системи. Особлива увага приділена інтеграції платіжних систем, для якої були проведені додаткові дослідження ринків Європи, США, щоб правильно підібрати налаштування, локалізацію, підписку тощо. З нуля розгорнули інфраструктуру в хмарному середовищі AWS. Сайт є повністю кастомізованим продуктом без використання готових шаблонів, з головною навантаженістю на FrontEnd частині. Для роботи з цією частиною продукту використовували фреймворк Vue.js. Щоб конфігурувати зручні оглядові можливості для сайту, було інтегроване нове рішення Google Analytics 4. Особлива увага фахівців була приділена захисту персональних даних за правилами GDPR, що гарантує безпеку і мінімальний збір персональних даних, адже донація відбувається тільки на ліцензійнних сервісах, як от WayForPay, Fondy, Monobank тощо. В розробці зважали також на доступність сайту – передбачені вимоги для читання скрінрідерів, передача кольорів для людей з обмеженнями зору та навігація для людей з обмеженою моторикою. Крім того, проаналізовані особливості користувацької поведінки в різних регіонах світу. Загалом сайт saved.foundation – один із десятків проєктів, які фахівці EPAM реалізували в рамках діяльності волонтерської ІТ-спільноти та передали pro bono на запит громадських організацій, органів місцевого самоврядування, освітніх та медичних установ.

Підтримка освіти – один з стратегічних ESG-напрямів в EPAM вже багато років. І вона стала особливо важливою після повномасштабного вторгнення. Мова не лише про фінансові інвестиції у навчання майбутнього покоління ІТ-фахівців, які по суті є людьми епохи відбудови країни. Комплексна підтримка передбачає і передачу техніки, перенесення даних критичної інфраструктури університетів в хмарне середовище, а також створення цифрових рішень, які допомагають країні вистояти, перемогти та відновитися. Усвідомлення важливості освітніх процесів спонукало компанію та волонтерів ЕРАМ вже більше 10 місяців працювати над розробкою сайту savED. Раді, що маємо можливість долучитися своєю цифровою експертизою до відновлення українських шкіл, – коментує Ірина Шкаровська, Associate Director напрямку Experience Design та координатор проєкту з боку EPAM.

На вебсайті saved.foundation користувачі знайдуть програми, над реалізацією яких працює фонд, а також реалізовані проєкти. Команда EPAM розробила зручний та інформативний дизайн програм та інтегрувала низку платіжних систем, щоб користувачі з усього світу могли долучитись до відновлення доступу до освіти українських дітей.

Поділитися статтею:
“Build back better” – благодійний фонд savED за підтримки EPAM запустив сайт для збору коштів на відновлення доступу до освіти

За майже 14 місяців повномасштабного вторгнення росія знищила в Україні понад 400 шкіл, ще понад 3000 пошкодила обстрілами та вибуховими хвилями. Сотні тисяч дітей залишились без доступу до освіти – бо їхня школа зруйнована, пошкоджена, розграбована, або ж знаходиться у прикордонній чи прифронтовій зоні.  Попри те, що війна триває, благодійний фонд savED відновлює доступ до […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/06/epam-1280x720-1.png
Скопійовано!