24 Червня, 2022
Час читання: 5 хв.

Десять найперспективніших напрямків в ІТ. Куди вступати, щоб отримати якісну тех-освіту

IТ-спеціальності вже не перший рік очолюють топ найбільш затребуваних професій. Стрімка діджиталізація породжує попит на розробників, фахівців кібербезпеки, програмістів, дата-спеціалістів, Product-менеджерів, дизайнерів, DevOps-фахівців та HR-ів, які вміють організувати роботу саме тех-компанії.

Як не розгубитися у виборі професії та обрати той напрямок, який після отримання диплома приведе на роботу в ІТ-компанію, а не на додаткові курси? Насамперед варто придивитися до навчальних закладів в тих містах, де добре розвинена ІТ-індустрія. Наприклад, Львів є одним із найбільших та найпотужніших тех-хабів України. Усі великі ІТ-компанії країни мають офіси у Львові. Тому не дивно, що у місті активно працюють над розвитком ІТ-освіти. Зокрема, цим займається Львівський ІТ Кластер спільно із ІТ-компаніями. Разом вони трансформували 18 навчальних програм, випускники яких працюють в ІТ-компаніях.

Вже 29 липня починається вступна кампанія. Для тих, хто цікавиться комп’ютерами та інформаційними технологіями та тех-індустрією, розповідаємо про 10 найпопулярніших ІТ-напрямів від львівських університетів та перспективи, які ці напрямки відкривають.

Кібербезпека

ЛНУ ім.І. Франка 
Спеціальність: 125 Кібербезпека. Навчальна програма Кібербезпека.

Львівський державний університет безпеки життєдіяльності.
Спеціальність: 125 Кібербезпека. Навчальна програма CyberSecurity.

НУ “Львівська Політехніка
Спеціальність: 125 Кібербезпека. Навчальна програма Cybersecurity.

Перспективи Кібербезпеки: ти можеш займатися безпекою інформаційних систем, фінансово-економічною безпекою, управлінням проєктів та програмних комплексів, стати розробником комп’ютерних програм.

Data Science

ЛНУ ім. І. Франка
Спеціальність: 112 Статистика. Навчальна програма Statistics and Data Science.
Спеціальність:126 Інформаційні системи та технології. Навчальна програма Data Science&Intelligent Systems.

НУ “Львівська Політехніка”
Спеціальність: 124 Системний аналіз. Навчальна програма Business Analysis & Data Science.

Український Католицький Університет
Спеціальність: 124 Системний аналіз. Навчальна програма Computer Science: Комп’ютерні науки та ІТ і бізнес аналітика.

Перспективи Data Science: випускники програм можуть працювати аналітиками даних, бізнес-аналітиками, фінансовими аналітиками в державних і приватних компаніях. Також Data Science-спеціалісти легко адаптуються до роботи в IT-компаніях різного рівня, фінансових установах, високотехнологічних виробничих комплексах, аналітичних відділах установ державного управління, екологічних і енергетичних об’єктах тощо.

Hardware Engineering and Robotics

ЛНУ ім. І. Франка:
Спеціальність: 171 Електроніка. Навчальна програма Electronics and Computer Systems.
Спеціальність: 153 Мікро-та наносистемна техніка. Навчальна програма Sensor and Analytical Systems.

НУ “Львівська політехніка”
Спеціальність: 152 Інформаційно-вимірювальні технології. Навчальна програма Robotics.

Перспективи Hardware Engineering and Robotics: можна стати спеціалістом, який зможе розробляти, програмувати та керувати роботами, вбудованими пристроями та комп’ютеризованими системами. Також випускники цього напрямку будуть підготовлені в напрямках сенсорики, біомедичної електроніки, валідації і тестування для проєктування та розробки технічних систем різного призначення.

for-fb_2022-06-20_3
Internet of Things

НУ “Львівська Політехніка”
Спеціальність: 122 Комп’ютерні науки та інформаційні технології. Навчальна програма Internet of Things.

Перспективи ІоТ: ти станеш фахівцем, який перетворює звичні речі у нові пристрої, створюючи як розумні годинники, так і розумні міста. Спеціалісти цього напряму під’єднують далекі від Інтернету засоби до мережі та надає їм нові функції. Під час навчання, студенти тестуватимуть власні знання на практиці і тісно співпрацюють із фахівцями компаній.

DevOps

НУ “Львівська Політехніка”
Спеціальність: 126 Інформаційні системи та технології. Навчальна програма DevOps&Project Management.

Перспективи DevOps: методологія DevOps покликана оптимізувати процеси під час створення продукту та забезпечити якісну взаємодію між розробниками та кінцевими користувачами. DevOps-спеціаліст залучений до всіх етапів створення продукту, долучений до комунікації між розробниками, щоб оптимізувати час і продукт якнайшвидше потрапив до користувача.

Системи штучного інтелекту (Artificial Intelligence)

НУ “Львівська Політехніка”
Спеціальність: 122 Комп’ютерні науки. Навчальна програма Artificial Intelligence.

Український Католицький Університет
Спеціальність: 122 Комп’ютерні науки. Навчальна програма Computer Science: Комп’ютерні науки та ІТ і бізнес аналітика.

Перспективи Artificial Intelligence: ти станеш спеціалістом, який зможе вирішувати алгоритмічно складні задачі, аналізувати дані великих обсягів, розробляти алгоритми обробки відео, зображень або текстів, програмувати та керувати роботами. Реалізуватися можна в таких професіях:

  • Big Data Architect (спеціаліст з проєктування та організації великих даних);
  • Data Scientist (спеціаліст з теорії та методів аналізу даних і процесів);
  • Developer (розробник програмного забезпечення штучного інтелекту).

Software Engineering

ЛНУ ім. І. Франка.
Спеціальність: 121 Інженерія програмного забезпечення. Навчальна програма Software Engineering.

Перспективи Software Engineering: ставши Software Engineer, ти можеш працювати  з аналізом, специфікацією, кодуванням, тестуванням, супроводом програмного забезпечення, циклом розробки ПЗ тощо.

HR Management в ІТ-компанії

ЛНУ ім. І. Франка
Спеціальність: 281 Публічне управління та адміністрування. Навчальна програма HR Management.

Перспективи HR Management: після закінчення навчання можна реалізуватися в таких напрямках, як ІТ рекрутер, спеціаліст з побудови бренду роботодавця, фахівець з оцінювання та мотивації персоналу, спеціаліст з організації та проведення корпоративного навчання, HR Business Partner, People Partner, керівник HR відділу, HR директор, HR generalist – керує щоденними операціями кадрового офісу компанії, а також працює над кадровою політикою.

IT Sales Management

ЛНУ ім. І.Франка
Спеціальність: 124 Системний аналіз. Навчальна програма IT Sales Management.

Перспективи IT Sales Management: це затребуваний спеціаліст, який займається продажем продуктів, які створює ІТ-компанія. Ця людина перебуває в постійній комунікації з клієнтами і супроводжує весь процес співпраці компанії та замовника. Звісно,  IT Sales Manager багато часу приділяє на вивчення самого продукту та створення стратегії та комунікації з іншими відділами компанії.

for-fb_2022-06-20UI|UX дизайн

Львівська Національна Академія Мистецтв
Спеціальність: 028 Графічний дизайн. Навчальна програма Графічний дизайн.

Перспективи UI|UX дизайн: перспективний напрямок, який дозволяє працювати з різними типами дизайну: від оформлення презентацій до ілюстрацій. Такі фахівці знають тонкощі роботи із брендингом, айдентикою. Також студенти програми вчитимуться працювати з користувацькими дослідженнями.

Також у Львові працює перший приватний університет тех-спрямування IT Step University. Університет пропонує спеціальність 122 Комп’ютерні науки, яка після 2 курсу поділяється на спеціалізації: Web-програмування; Data science; Бізнес-аналіз; DevOps; Цифровий дизайн; Менеджмент; Цифрова економіка; Цифровий маркетинг і продажі. Також університет пропонує студентам дуальну форму навчання, при якій студенти вже з 2 курсу працюють у провідних ІТ компаніях, маючи 4-5 пар в університеті. Більше про програми IT Step University можна дізнатися за посиланням.

 

Поділитися статтею:
Десять найперспективніших напрямків в ІТ. Куди вступати, щоб отримати якісну тех-освіту

IТ-спеціальності вже не перший рік очолюють топ найбільш затребуваних професій. Стрімка діджиталізація породжує попит на розробників, фахівців кібербезпеки, програмістів, дата-спеціалістів, Product-менеджерів, дизайнерів, DevOps-фахівців та HR-ів, які вміють організувати роботу саме тех-компанії. Як не розгубитися у виборі професії та обрати той напрямок, який після отримання диплома приведе на роботу в ІТ-компанію, а не на додаткові курси? […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/d0b4d0b5d181d18fd182d18c-d0bdd0b0d0b9d0bfd0b5d180d181d0bfd0b5d0bad182d0b8d0b2d0bdd196d188d0b8d185-d0bdd0b0d0bfd180d18fd0bcd0bad196d0b2_62f863bfc3589.png
Скопійовано!