12 Травня, 2023
Час читання: 2 хв.

Дохід від експорту в українських ІТ-компаній виріс на 5% попри повномасштабну війну

За підсумками 2022 року сектор цифрових технологій та стартапів став єдиною галуззю із усіх, орієнтованих на експорт, яка продовжила стрімке зростання попри падіння економіки на тлі війни, розв’язаної Росією.

За рік ВВП держави скоротився на 30%, однак техносектор продовжує генерувати критично важливі доходи від експорту, які стануть ключовим елементом відбудови української економіки від наслідків війни. Так, за рік повномасштабного вторгнення надходження від експорту у цій галузі склали $7,34 млрд., а це на 5% більше, ніж у попередньому році (для порівняння, $7 млрд. у 2021-му). 

Зростанню українського техносектору сприяє регулярна підтримка з боку Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Від початку повномасштабної війни вони виділили понад 300 українським ІТ-компаніям майже $1,2 млн. Це допомогло їм забезпечити обсяг продажів у $12,2 млн., залучити нові приватні інвестиції на $5,9 млн., і, що не менш важливо, зберегти  285 тис. робочих місць для своїх працівників.   

“Допомога USAID мала для нас ключове значення. Коли ми – як і всі в Україні – не знали, що робити далі, USAID запропонувало нашій команді навчальні програми, надало необхідні рекомендації та контакти.Також вони допомогли нам з необхідним обладнанням для роботи нашого дата-центру. Але основним є те, що USAID допомогло нам усвідомити – у найскладніші часи ми не одні”, — ділиться Павло Зайцев, представник східноукраїнського ІТ-кластеру.

Завдяки ґрантам USAID, українські ІТ-компанії перемістили свою діяльність з прифронтових до більш безпечних регіонів всередині країни, а також забезпечили технохаби інтернет-терміналами Starlink та серверами баз даних, що дозволило продовжити діяльність навіть під час російських обстрілів енергетичної інфраструктури України. 

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) співпрацює з Україною з 1992 року, сприяючи її довготерміновому розвитку як незалежної, суверенної, демократичної та заможної держави. Від початку повномасштабного вторгнення USAID надало Україні пряму бюджетну підтримку загальною сумою $22,9 млрд. (з яких $15,5 млрд. вже перераховано українській стороні), гуманітарну допомогу вартістю $1,4 млрд. та допомогу у сфері розвитку вартістю понад $1 млрд.

Поділитися статтею:
Дохід від експорту в українських ІТ-компаній виріс на 5% попри повномасштабну війну

За підсумками 2022 року сектор цифрових технологій та стартапів став єдиною галуззю із усіх, орієнтованих на експорт, яка продовжила стрімке зростання попри падіння економіки на тлі війни, розв’язаної Росією. За рік ВВП держави скоротився на 30%, однак техносектор продовжує генерувати критично важливі доходи від експорту, які стануть ключовим елементом відбудови української економіки від наслідків війни. […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/05/shutterstock_1105167290.jpg
Скопійовано!