2 Листопада, 2020
Час читання: 3 хв.

Галузевий центр Міністерства інфраструктури України переніс сервіси у хмару GigaCloud

ДП «Галузевий центр цифровізації та кібербезпеки» Міністерства інфраструктури України перенесло свої сервіси у приватну хмару GigaCloud. Перехід до приватної хмари дозволить підприємству продовжити розвиток віртуального центру обробки даних Industry Cloud впровадженням власних сервісів забезпечення інформаційної безпеки, а також підвищить стабільність роботи інфраструктури в цілому.

«У нашій співпраці із GigaCloud простежується етапність. Ми стартували з невеликого обсягу ресурсів для проєкту Е-транспорт. Згодом почали розвиватися, збільшувалася кількість проєктів, і зараз ми вийшли на новий етап. Обсяг ресурсів став досить великим, і ми задумались про перехід із публічної хмари на приватне рішення. Це дало нам можливість швидко запускати нові сервіси, нарощувати обороти не у вигляді обсягу пам’яті, процесорів або дисків, а саме збільшувати кількість серверів», ― каже Олександр Ткаченко, начальник центру супроводу інформаційних систем ГЦЦК.

Процес перенесення тривав один місяць і включав поетапне перенесення сервісів підприємства. Розпочали із білінгової системи PayGovUa ― це набір сервісів для оплати громадянами державних та адміністративних послуг. Білінгова система безпосередньо взаємодіє з банками і відповідає галузевим стандартам банківської сфери, зокрема, сертифікату PCI DSS. Одна із вимог проходження цієї сертифікації ― майданчик, на якому розміщена платіжна система має відповідати вимогам фізичної та інформаційної безпеки. Завдяки тому, що хмарна інфраструктура GigaCloud має міжнародний сертифікат ISO/IEC 27001: 2013 та атестат відповідності КСЗІ, процес проходження сертифікації ГЦЦК зайняв півтора місяця замість півроку.

Наступним у хмару перенесли транспортний портал електронних послуг E-транспорт. Це хаб з онлайн-послугами галузі та додатковими інструментами для громадян, перевізників, державних службовців. Його завдання ― бронювання дозволів на перевезення в онлайн-режимі. Раніше такий дозвіл можна було отримати тільки в спеціальних сервісних центрах, розкиданих по всій Україні: приїхати в сервісний центр, заповнити велику кількість документів, заплатити збори.

Ще один важливий проєкт ― сервіс відкритих даних транспортної галузі, який збирає статистичні та аналітичні дані про реалізовані та нереалізовані дозволи на міжнародні вантажні перевезення. Останній проєкт, який ГЦЦК запустив спільно з GigaCloud ― електронний кабінет моряка. Цей сервіс досить схожий на портал Е-транспорт, оскільки він також призначений для перенесення адміністративних функцій в онлайн. У електронному кабінеті можна подивитися власні документи, подати онлайн-заявку на проходження Державної кваліфікаційної комісії (ДКК).

Також спільно з GigaCloud ГЦЦК запустило сервіс ― єдиний електронний квитSmartTicket ок на різноманітні види транспорту на вибраному маршруті (наразі для київського міського транспорту, поїздів дальнього слідування, а невдовзі ― для авіатранспорту, автотранспорту, муніципального транспорту інших міст і таксі). Тепер користувачеві не потрібно купувати різні квитки для різних видів транспорту в різних сервісах. Достатньо зайти на сайт SmartTicket і купити всі необхідні квитки у складі єдиного електронного квитка.

photo_2020-09-15_15-44-40

«Ми, як хмарний оператор, відповідаємо за безвідмовну роботу хмарної IT-інфраструктури клієнта, особливо в моменти пікових навантажень на сервіси, ― говорить Кирило Науменко, СТО GigaCloud. ― Забезпечення її оптимальної роботи, обслуговування, експлуатація та модернізація ресурсів ― завдання наших технічних фахівців. Технічні спеціалісти ГЦЦК займаються безпосереднім розвитком своїх сервісів та розробкою нових. Використовуючи онлайн-сервіси Міністерства інфраструктури, громадяни нашої країни зможуть економити час та кошти при оформленні різноманітних дозволів, сплати державних послуг та бути впевненими у надійному захисті їхніх персональних даних», ― продовжує Кирило Науменко.

 

GigaCloud ― лідер хмарного ринку України за темпами зростання і кількістю клієнтів. GigaCloud надає в оренду IaaS-послуги (Infrastructure-as-a-Service) клієнтам будь-якого масштабу — від малого бізнесу до величезних корпорацій. У портфоліо компанії понад 1000 клієнтів в 6 країнах світу і понад 150 компаній-партнерів.

ДП «Галузевий центр цифровізації та кібербезпеки» за сприяння Міністерства інфраструктури України покликане вирішувати задачі діджитал безпеки, захисту об’єктів інфраструктури, навчання, сертифікації співробітників та розвитку інформаційних систем.

Поділитися статтею:
Галузевий центр Міністерства інфраструктури України переніс сервіси у хмару GigaCloud

ДП «Галузевий центр цифровізації та кібербезпеки» Міністерства інфраструктури України перенесло свої сервіси у приватну хмару GigaCloud. Перехід до приватної хмари дозволить підприємству продовжити розвиток віртуального центру обробки даних Industry Cloud впровадженням власних сервісів забезпечення інформаційної безпеки, а також підвищить стабільність роботи інфраструктури в цілому. «У нашій співпраці із GigaCloud простежується етапність. Ми стартували з невеликого обсягу […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/d0b3d0b0d0bbd183d0b7d0b5d0b2d0b8d0b9-d186d0b5d0bdd182d180-d0bcd196d0bdd196d181d182d0b5d180d181d182d0b2d0b0-d196d0bdd184d180d0b0d181_62f86c2bad888.png
Скопійовано!