3 Травня, 2022
Час читання: 2 хв.

Indeema Software, Vakoms та ЛНУ ім. І. Франка ініціюють відкриття надсучасної ІоТ лабораторії для студентів

Нова лабораторія Інтернету Речей для студентів Львівського національного університету імені Івана Франка буде відкрита завдяки сприянню ІТ компаній Indeema Software та Vakoms. Компанії активно підтримують студентів технічних напрямків, зокрема надають безоплатне навчання в рамках PLLUG Tech School.

Інтернет речей (англ. Internet of Things, IoT) – це мережа взаємопов’язаних пристроїв із вбудованими давачами та актуаторами, що може передавати дані та керуватися з довільної точки на планеті.

Ресурси нової лабораторії Інтернету Речей допоможуть студентам пройти весь шлях розробки від програмування “заліза” до створення мобільного додатку для взаємодії з цим “залізом” та завантаження додатку в Apple Store та Play Market.

dyzajn_bez_nazvanyya_-3Лабораторію обладнають новими комп’ютерами Mac та платами розробки для проєктування ІоТ рішень. Разом з тим, у студентів буде інженерне робоче місце для монтажу електроніки та 3D-принтер для створення дизайну корпусів пристроїв. Передбачено також, у разі потреби, швидко впровадити елементи дистанційного навчання.

Лабораторія буде входити до складу кафедри радіофізики і комп’ютерних технологій, а науковим керівником з боку університету буде професор цієї кафедри, доктор фізико-математичних наук Іван Карбовник. 

Компанія Indeema Software спеціалізується на проєктах із застосуванням технології Інтернету Речей, тому активно підтримує молодих фахівців, які вивчають світ IoT. 

Згідно з дослідженнями, до 2024 року в усьому світі буде понад 80 мільярдів IoT пристроїв, і кількість підключених об’єктів зростатиме в геометричній прогресії протягом наступних кількох років. Безумовно, потреба в ІoТ спеціалістах цього напрямку буде лише зростати.

“Освіта – це наше майбутнє. Як випускник факультету електроніки та комп’ютерних технологій, я відчуваю гордість за такий стрімкий ріст нашої Альмаматер та за те, що  маю можливість долучитись до цього процесу безпосередньо.”Володимир Шевчик, СЕО компанії Indeema Software.

dyzajn_bez_nazvanyya_-1
Сучасна лабораторія для студентів з’явиться завдяки тісній співпраці ІТ компаній з викладачами та науковцями університету. 

“Така лабораторія – це інвестиція у майбутнє української високотехнологічної індустрії.” Іван Карбовник, професор кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій.

Відкриття лабораторії заплановано на вересень 2022 року. 

 

 

 

Поділитися статтею:
Indeema Software, Vakoms та ЛНУ ім. І. Франка ініціюють відкриття надсучасної ІоТ лабораторії для студентів

Нова лабораторія Інтернету Речей для студентів Львівського національного університету імені Івана Франка буде відкрита завдяки сприянню ІТ компаній Indeema Software та Vakoms. Компанії активно підтримують студентів технічних напрямків, зокрема надають безоплатне навчання в рамках PLLUG Tech School. Інтернет речей (англ. Internet of Things, IoT) – це мережа взаємопов’язаних пристроїв із вбудованими давачами та актуаторами, що […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/indeema-software-vakoms-d182d0b0-d0bbd0bdd183-d196d0bc-d196-d184d180d0b0d0bdd0bad0b0-d196d0bdd196d186d196d18ed18ed182d18c-d0b2d196d0b4d0ba_62f864956d0c4.jpeg
Скопійовано!