7 Жовтня, 2019
Час читання: 8 хв.

IT Arena 2019: Людство Має Шанс

Чи несуть технології загрозу для людства? Чи варто думати двічі, публікуючи будь-які особисті дані в Інтернеті? Чи справді за нами спостерігають великі тех гіганти? Здається, левова частка відповідей і відповідальності лежить на нас. Протягом 27-29 вересня кілька тисяч людей відвідали ІТ Arena, щоб дізнатися, як технології впливають на різні аспекти нашого життя, безпеку, банківські послуги, автомобільну промисловість, які секрети ховаються за успішними стартапами. Відвідувачі мали змогу познайомитися з професіоналами з Microsoft, Spotify, Audi, UiPath, Uber Freight, The Number 1 Agency, тощо. Давайте озирнемося назад і пригадаємо, якою була шоста ІТ Arena.

 

Would you change anything?

 

IT Arena зібрала 3816 відвідувачів з понад 30 країн, аби поговорити про бізнес, стартапи, технології, які можуть спричинити шкоду: шпигувати, викрадати інформацію, маніпулювати даними чи сприяти хакерським атакам. “Частина наших відвідувачів щодня займаються розробкою технологій, продуктів, сервісів, стартапів. Ми хотіли, щоб вони зупинилися на хвилину і замислилися над тим, який вплив їхні інновації несуть у світ. Якщо люди застосують їхню розробку у негативних цілях, то й наслідки можуть бути небезпечними. Так само, як це сталося з ядерною бомбою”, наголосив Степан Веселовський, CEO Lviv IT Cluster.

arena1

27 вересня конференція традиційно розпочалася з грандіозної церемонії відкриття. Однак, цього разу, на сцені не було людей. Роботизований голос, який назвав себе “свідомістю” відкрив конференцію і запросив зіграти в інтерактивну гру. Кульмінацією стало запитання: “Якщо б у вас був шанс, якого, однак, немає, ви б змінили щось?”. Під час гри відвідувачі обирали поведінку головного персонажа. Він міг битися з однокласником або проігнорувати його поведінку, вдарити друга чи простягнути руку допомоги, вкрасти солодощі або купити їх, розчавити мурашку чи дозволити їй жити. Часто вибір гравців дивував і був не надто моральним. У фіналі загадковий голос пояснив: “Що живе в людині житиме й в технологіях”.

 

Церемонію продовжила прототип Штучного Інтелекту Аріна. Під час доповіді вона підкреслила: “Будь-це недбалий мем або відкриття, яке має на меті врятувати мільйони за ним стоїть людина: ти, твій друг, сусід, колега, дитина. Всі можуть змінити хід історії. Чи є технології хорошими чи поганими? Лише ви, люди, можете вирішити. Тільки об’єднавши зусилля, спрямувавши їх у правильному напрямку, та поділивши відповідальність, людство матиме шанс”.

 

Юнікорн-рекордсмен і пранкер, якого обожнюють мільйони

 

Офіційна програма першого дня IT Arena розпочалася з доповіді Даніеля Дінеса засновника та CEO UiPath, який є одним з найуспішніших стартапів в історії. UiPath обслуговує понад 3700 клієнтів, більшість з яких декларують понад 10 млрд дол. обороту. Під час промови Даніель розповів про свій стартап, крізь призму десяти років, і наголосив на потребі людського капіталу: “За перші 10 років нам в UiPath довелося пережити багато труднощів. Для мене це був найгірший час у житті. Я не бачив світла в кінці тунелю. Просто пробував, ще раз пробував, часто мені нічого не вдавалося. Всі спроби здавалися марними. Я зробив висновок, що ідеї нічого не варті.Так життя не працює. Ви будуєте компанію, програєте, знову програєте, а потім ви навчаєтеся як програвати краще”.

 

Даніель розповів, що значна частина його часу пішла на самоосвіту. Кожна компанія і людина ніколи не повинна припиняти вчитись: “Вікно можливостей коротке. Якщо ви його знайшли хапайте. Час це, на жаль, удача. Все, що ви будете робити на шляху до досягнення мети, потребує трохи удачі”. Коли стартап живе лише за власні гроші, команда не може ризикувати. Такою є природна реакція людей. Однак як тільки ви отримуєте гроші від інвесторів, щось в голові перемикається, каже Даніель Дінес: “Люди не повинні боятися ділитися ідеями з родиною, друзями чи інвесторами. Необхідно сформувати команду. Стартап це не лише технологія та розвиток, а й побудова міцних міжособистісних контактів заради бізнесу”. Наприкінці доповіді Даніель додав: “Ви створюєте себе щодня. Інколи, за скромністю стоїть справжня сміливість”.

dines

Суботній ранок конференції розпочався з яскравого виступу Уби Батлера неординарного пранкера, визнаного режисера і контент мейкера. Він обвів навколо пальця TripAdvisor, Paris Fashion Week, порушив найбезглуздіші закони Великобританії, створив армію двійників і ресурс, де можна замовити кращу версію себе, написав бестселер “How to Bullsh*t Your Way to Number 1: An Unorthodox Guide To 21st Century”. Три його найпопулярніші ролики стали віральними, зібравши понад 160 млн переглядів.

 

Уба зосередив свою доповідь на власних найвідоміших соціальних експериментах. Він розповів про те, як вивести власний неіснуючий ресторан на №1 в лондонському TripAdvisor; поділився тим, як потрапити на вершину Paris Fashion Week, будучи не справжнім дизайнером; а також згадав те, як видавав схожих на себе людей за Убу Батлера під час медіа-ефірів.

uba1

Розповідаючи історію про TripAdvisor, Уба сказав, що навіть справжні клієнти його неіснуючого ресторану були задоволені напівфабрикатами, які видав за найсмачніші домашні страви Лондона: “Деякі мої відвідувачі спробували забронювати столик ще раз. Через це я вважаю, що сьогодні ми більше довіряємо прочитаному в Інтернеті, а ніж тому, що бачимо на власні очі”.

 

Доповідь Уби змусила глядачів вибухнути сміхом і всіх розвеселила. “Як йому досі вдається залишатися без покарання” думка, яка, мабуть, промайнула у кожного присутнього хоча б раз. Будь-то відкриття ресторану в садовому сараї, прикидання успішним модельєром, або делегація фальшивих версій себе на медіа-ефіри все сходить пранкеру з рук. Проєкти Уби смішні та часто абсурдні, але як найкраще описують сучасну епоху у світі пост-правди.

 

“Є одна річ, яка мені особливо подобається в інтернеті – це те, як він демократизує творчість. Дивно, як ідея може дуже швидко змінити життя. Я, певним чином, є прикладом цьому”, коментує Уба вплив технологій за останнє десятиліття.

 

Сила самоусвідомлення та потреба в етичних продуктах

 

Хемант Бану, VP of Product у Search Inside Yourself Leadership Institute, безумовно, знає, як заспокоїтися у нашому шалено-швидкому ритмі життя і припинити жити на автопілоті. Щоденна робота Хеманта навчати людей, як стати більш щасливою версією себе. Під час доповіді Хемант показав глядачам основи медитації. Усі присутні зробили кілька глибоких вдихів і чесно себе запитали: “Що для мене зараз дійсно має значення?”. Така вправа допомогла зосередитися і скерувати думки у теперішнє. Як пояснив Хемант, ця практика сприяє розвитку самоусвідомлення, яке ще називають “mindfulness”. “Активна усвідомленість себе скорочує рівень стресу і підтримує швидше відновлення емоційного здоров’я”, радить практикувати mindfulness Хемант Бану.

 

Шeрон Ло, Product Manager в Microsoft, розповіла як технології, які ми будуємо, впливають на людей. “Продукти, які ми створюємо, впливатимуть на наше майбутнє та наступні покоління та ставитимуть під сумнів чи справді змінюємо ми суспільство на краще, зазначила Шерон, Не варто прагнути швидких змін, якщо вони можуть нашкодити людям”.

sheron

Олександр Конотопський, СЕО Ajax Systems, не просто приїхав на IT Arena, а прилетів на гелікоптері. Він розповів про своє дитинство, так звані “смузі стартапи”, які не вміють оперувати коштами, як вести 100 мільйонний бізнес і де знайти мотивацію. Протягом багатьох років Олександр намагався запустити багато різних стартапів. В якийсь момент він вибирав між Ajax Systems і шаурмою: “Коли ми починали, безпекова ніша була майже порожня. Спочатку наші системи безпеки були абсолютно жахливими. Протягом 5-10 років ми тестували продукцію в Україні. Після того, як ми закінчили експериментувати, компанія Ajax Systems вийшла на міжнародний ринок. Сьогодні ми пропонуємо понад 20 продуктів, виготовляємо щодня понад 10 000 гаджетів, які поширюємо у 80 країнах. Коли я думав, який бізнес розпочати, я оцінював потенційні масштаби проєкту. Ось чому я не обрав шаурму”.

 

Попри шалений успіх Ajax Systems, Олександр Конотопський продовжує мріяти та шукати нові складні завдання: “Іноді я відчуваю, що граю у стратегічні ігри. Ajax Systems роблять світ більш комфортним та безпечним місцем. Нас турбують такі теми як медицина та освіта. Якщо я не знаю, куди вкласти гроші я віддаю їх на благодійність. Моя основна мотивація досягнення великих цілей”.

 

Юридичні технології, вічні канцтовари та бот, який допоможе з торговою маркою

 

Візитівкою конференції є добре відома виставка Startup Alley, де підприємці та розробники демонструють свою продукти інвесторам, медіа, потенційним клієнтам та однодумцям. Крім того, 45 стартапів представили свої розробки в рамках стартап змагання. Другого дня конференції 10 найкращих молодих компаній змагалися за призи на головній сцені перед тисячною аудиторією.

 

Спираючись на оцінку журі та пітчинг-сесії, перше місце дісталося Legal Nodes це технологічне рішення, яке допомагає компаніям визначати свої юридичні потреби онлайн. Команда отримала 10 000 дол. від CRDF Global & IT Arena, участь в акселераторській програмі від Sector X, грант від Cardpay та офіс в Platforma Coworking на цілий рік.

legal

Два стартапи розділили друге місце Nuka та PatentBot. Nuka виготовляє вічні канцтовари блокнот з металевим олівцем, яким ви можете користуватися нескінченну кількість разів, PatentBot це ще одна юридична розробка, яка робить процес реєстрації торговельної марки та авторських прав швидким і простішим. Детальніше про стартап змагання на IT Arena можна прочитати тут.

 

Після десятків доповідей

 

IT Arena це не лише місце для дискусій, доповідей, пітчинг-сесій, а й час розваг і потужного нетворкінгу. Два дні конференції, 27 і 28 вересня, закінчилися гучними вечірками в центрі міста. У п’ятницю всіх запросили скуштувати місцеве пиво у театрі пива “Правда”, який за версією The Guardian є одним з найкращих пабів Європи. Також спікери і власники квитків типу “executive” могли неформально поспілкуватися на вечірці Tech Lounge, що відбулася в Park. Art of Rest.

 

Вечір та ніч суботи запалив DJ Jochen Miller в клубі Malevich. Суміш звуків техно і транс музики змусила танцювати всіх присутніх. А ті, хто не залишилися допізна на вечірці, взяли участь у недільній ранковій пробіжці. Крім того, ще кілька щасливчиків виграли сніданок з трьома топ-спікерами конференції. Цьогоріч сніданки зі спікерами стали першою акцією такого типу для IT Arena.

bab

IT Arena вже вкотре стала платформою, що об’єднує представників глобальної тех індустрії у Львові. На події порушили важливе питання: “Чи можуть співіснувати технології та людство?”. Схоже, що так. Людяність технологій справді можлива, і залежить вона від кожного з нас. IT Arena 2019 дивувала, надихала і точно не залишила нікого байдужим. Тож побачимось наступного року.

 

ІТ Arena в цифрах

 

3816 відвідувачів
104 представники ЗМІ
91 спікер
45 стартапів-півфіналістів
32 мітапи в 9 локаціях
Незліченна кількість нових контактів та годин нетворкінгу
Поділитися статтею:
IT Arena 2019: Людство Має Шанс

Чи несуть технології загрозу для людства? Чи варто думати двічі, публікуючи будь-які особисті дані в Інтернеті? Чи справді за нами спостерігають великі тех гіганти? Здається, левова частка відповідей і відповідальності лежить на нас. Протягом 27-29 вересня кілька тисяч людей відвідали ІТ Arena, щоб дізнатися, як технології впливають на різні аспекти нашого життя, безпеку, банківські послуги, […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/it-arena-2019-d0bbd18ed0b4d181d182d0b2d0be-d0bcd0b0d194-d188d0b0d0bdd181_62f86f4746bff-scaled.jpeg
Скопійовано!