4 Серпня, 2023
Час читання: 4 хв.

IT Meets Tech: Кібербезпека – актуальні виклики для держави та бізнесу 

Львівський IT Кластер провів третю конференцію IT Meets Tech: Кібербезпека – уроки війни та практичний вимір. Подія пройшла офлайн та зібрала більше сотні учасників, зокрема, представників державних структур, об’єктів критичної інфраструктури та бізнесу. Кращі експерти з кібербезпеки, ІТ-технологій та захисту інформації розповіли про актуальні кіберзагрози та поділились підходами для посилення кіберстійкості.

Під час події експерти галузі обговорили важливість побудови систем захисту інформаційних мереж в часи повномасштабного протистояння ворогу у війні, яка ведеться не тільки на полі бою, але й в кіберпросторі. А також розповіли про шляхи запобігання кібератакам, а саме, про необхідність завчасно шукати недоліки, запроваджувати ефективну систему захисту та знижувати ймовірність атак. Зокрема, на IT Meets Tech Кібербезпека – уроки війни та практичний вимір говорили про:

  • майбутнє розвитку кіберсфери
  • регулювання кібербезпеки в бізнесі, державних установах та громадських організаціях
  • ландшафт кібератак в Україні
  • ключові уроки для захисту компаній
  • атаки, які дають розуміння для систем захисту
  • колаборацію бізнесів та держави задля подолання кібератак

“Ми працюємо з інноваціями, які зʼявляються щодня. Якщо ми не будемо ділитися одне з одним новітніми розробками, то будемо залишатися позаду. Тема кіберзахисту важлива в наш час як для України, так і глобально, враховуючи світові тренди та агресивну війну, яку розв’язала росія. Щодня ворог атакує нас у кіберпросторі. Тож ми зібрали фахівців, які можуть поділитися корисними знаннями та цікавими думками із відвідувачами IT Meets. І так – допомогти їм захистити себе, бізнес та держструктури від кібератак”, – додав Іван Бабічук, представник Наглядової ради Львівського IT Кластера.

Одним із ключових викликів залишається підготовка достатньої кількості висококваліфікованих фахівців. І держава, і бізнес, потребують справжніх професіоналів. Львівський ІТ Кластер оновив три навчальні програми з кібербезпеки в провідних університетах міста: ЛНУ, НУ “Львівська Політехніка” та Львівському університеті безпеки життєдіяльності. В межах цих освітніх програм студенти отримують якісні знання та навички, необхідні для роботи в галузі.

За словами заступника голови Держспецзв’язку Олександра Потія, кіберпростір не має кордонів, тому незалежно від регіону будь-хто може зазнати атаки з боку хакерів. Це спільна проблема, яка стосується держави, бізнесу, громадських організацій, ЗМІ та цивільного населення. Тому важливо забезпечити ефективну співпрацю задля посилення стійкості, зокрема, через впровадження передових практик та активне інформування про різні інструменти та підходи для захисту від атак.

“Пріоритет держави – безпечний кіберпростір. Держава зацікавлена, щоб послуги були безпечними. Саме тому важливо забезпечити дотримання усіма достатнього рівня кіберзахисту. Наш бізнес остерігається слова “контроль”, через імовірне втручання в господарчу діяльність. Однак варто говорити не про контроль, а про моніторинг стану запровадження систем кіберзахисту та звітування органами в межах секторальних напрямів про впровадження тих чи інших норм у практику”, – підкреслив Олександр Потій.

Держспецзв’язку є ключовим органом в Україні, відповідальним за розроблення регуляторної та нормативної бази, яка дає можливість усім використовувати та впроваджувати найкращі світові практики. Установа співпрацює з усіма провідними країнами, щоб забезпечити впровадження таких практик, які необхідно використовувати у своїй діяльності для отримання очікуваного результату. 

Також під час події обговорили важливість ефективної співпраці бізнесу та державних органів з метою захисту інформаційних систем і підвищення загальної кіберстійкості у державі. Нерідко фахівці Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події (CERT-UA) повідомляють представників бізнесу про потенційні проблеми. Однак трапляється, що компанії не реагують на застереження, поки не станеться атака, після чого самі звертаються до CERT-UA по допомогу. Фахівці Держспецзв’язку також готові провести превентивні заходи, які допоможуть знайти слабкі місця у захисті інформаційних систем.

На IT Meets Tech: Кібербезпека – уроки війни та практичний вимір говорили також про те, що загрозу становить не лише власна недосконала система захисту інформаційних систем, а й недоліки у захищеності партнерів. Тому прогалини у кіберзахисті партнера, який забезпечує обслуговування критично важливих об’єктів, можуть мати не менш тяжкі наслідки, ніж успішна атака на енергорозподільчу систему, систему водопостачання чи великий банк. 

Оскільки загрози щоденно змінюються, слід постійно проводити й удосконалення систем захисту. Побудувати систему захисту один раз і сподіватися, що вона завжди допомагатиме – не реалістично. Крім цього, необхідно постійно проводити навчання співробітників та службовців. Адже значна частина атак починається через те, що люди не знають звичайних правил кібергігієни, не кажучи вже про здатність швидко й правильно відреагувати на нестандартну ситуацію.

IT Meets Tech: Кібербезпека – уроки війни та практичний вимір відбулася за підтримки Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».

Медіапартнерами IT Meets: Кібербезпека – уроки війни та практичний вимір були: Happy Monday, Speka.media та ONE DAY Network

Поділитися статтею:
IT Meets Tech: Кібербезпека – актуальні виклики для держави та бізнесу 

Львівський IT Кластер провів третю конференцію IT Meets Tech: Кібербезпека – уроки війни та практичний вимір. Подія пройшла офлайн та зібрала більше сотні учасників, зокрема, представників державних структур, об’єктів критичної інфраструктури та бізнесу. Кращі експерти з кібербезпеки, ІТ-технологій та захисту інформації розповіли про актуальні кіберзагрози та поділились підходами для посилення кіберстійкості. Під час події експерти […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/08/montazhna-oblast-1-kopiya-2.png
Скопійовано!