Розвиток української IT-освіти – стратегічний пріоритет SoftServe. Компанії давно співпрацює з українськими ЗВО та продовжує розвиток спільних навчальних програм.
Останні декілька років, компанія спільно з декількома університетами-партнерами займається об’єднанням двох середовищ – бізнесового та університетського. Університет забезпечує фундаментальну освіту, компанія – практичну експертизу.
Що таке навчання з елементами дуальної освіти?
Співпрацюючи з університетами, компанія займається об’єднанням двох середовищ – бізнесового та академічного. Наша мета – створення такої екосистеми, коли студент, навчаючись в університеті, має можливість працювати. І те, що він працює в компанії, йому зараховується як частина успішності в університеті.
Взяти участь у навчанні за дуальною системою освіти можуть студенти вже з 1 курсу. Це означає, що принаймні на 1-2 курсі вони отримуватимуть фундаментальну освіту в університеті, а вже потім їх залучатимуть до роботи в компанії. Навчальні програми розроблені так, щоб зберігати баланс між робочими проєктами та академічним навантаженням.
Одна з причин, через яку компанія почала розвивати цей новий підхід до освіти: з кожним роком студенти все раніше йдуть на роботу. Досвід онлайн-освіти показує, що ця тенденція тільки зростає. Статистично, кожен другий студент/-ка 2 курсу вже працює.
Щоби студенти не нехтували освітою, університети та компанії мають об’єднуватись і готувати фахівців разом. Адже фундаментальна освіта є дуже важливою для того, щоби в майбутньому фахівці могли досягнути вищого рівня та виконувати складніші задачі.
Де навчають за програмами з елементами дуальної освіти?
Нинішні українські студенти дуже вмотивовані та націлені на результат, а їхнє бажання якомога швидше отримати роботу — одна з причин, чому вони добре відгукуються на такі зміни.
Компанія не наполягає, щоб після навчання вони пішли працювати саме у SoftServe. Наше завдання — зробити так, щоб вони самі захотіли залишитись. Тому ми протягом певного періоду проводимо різні активності, зустрічі, щоб показати нас з різних сторін, щоб вони розуміли, що таке SoftServe, від людей, які тут працюють.
Програми з елементами дуальної освіти SoftServe діють у НУ «Львівська Політехніка» (Кафедра систем штучного інтелекту та Кафедра прикладної математика) та ЛНУ ім. Івана Франка (Факультет прикладної математики, Факультет електроніки та комп’ютерних технологій).
З 2022 року програми з елементами дуальної освіти з’явились також у Харкові, Дніпрі та Києві. Більше деталей за посиланням.
Чому ІТ-компаніям треба співпрацювати з університетами?
Останні 15 років на базі компанії працюють власні навчальні програми, об’єднані в SoftServe University. Але, накопичивши досвід та експертизу, тут зрозуміли: як компанія ми дійшли до того рівня, коли готові впливати на освітню інфраструктуру в Україні і на власному прикладі показувати, як варто взаємодіяти з університетами.
Це доволі поширений міжнародний досвід, коли компанії тісно взаємодіють з університетами, щоб формувати якісного фахівця. Роль університету – не просто формувати робочу силу, а формувати професіонала з експертизою, і тут нам варто взаємодіяти. Саме тому, одним з найефективніших форматів співпраці стали програми з дуальними елементами навчання.
Університет забезпечує фундаментальну освіту, компанія – практичну експертизу. А студенти в цій екосистемі є не просто споживачами знань, а менеджерами свого навчального досвіду. Модель взаємодії в межах цих програм передбачає побудову цілісного і комплексного навчального досвіду для учасників програм, зокрема ми відходимо тут від присутності у форматі one-off подій, а спільно дизайнимо start-to-finish програмні рішення.
SoftServe – це компанія є українським корінням, її засновники — випускники укаїнських університетів. Саме тому рада директорів та засновники компанії SoftServe визначають розвиток української ІТ-освіти важливим фокусом роботи компанії.
Нам важливо, щоб майбутні фахівці здобували найактуальніші знання та завершували університет з вищим рівнем професійного досвіду. А також, аби студенти навчались свідомо, щоб з самого початку вони розуміли «прикладність» спеціалізації, яку здобувають.