22 Квітня, 2022
Час читання: 5 хв.

Кібербезпека, розробка програм та управління людьми. Як ментори допомагають студентам створювати інноваційні проєкти

6 програм, 46 менторів і 280 студентів. Попри війну та складну ситуацію в країні, у зимово-весняному семестрі запустилася командна робота менторів і студентів у межах проєкту IT Expert. Це модернізовані освітні ІТ-програми у трьох університетах Львова.

Співпраця студентів із досвідченими наставниками від ІТ-індустрії є одним з найважливіших напрямів ІТ Expert. Щосеместру фахівці рівня Strong Junior, Middle та Senior працюють із командами з 5-6 студентів і допомагають у створенні проєктів.Такий підхід до навчання дозволяє студентам переймати найкращий досвід та практики роботи в ІТ, а компаніям – безпосередньо вкладатися у свого майбутнього працівника.

Цей семестр прикметний ще й тим, що командна робота вперше стартувала на трьох навчальних програмах: НR Management, Electronics and Computer Systems(ЛНУ ім.І.Франка) та DevOps&Project Management (НУ “Львівська Політехніка”).

ЛНУ ім. Івана Франка: вперше ментори долучаються до роботи на програмах НR Management та Electronics and Computer Systems

Навчальні програми створені за підтримки Львівського ІТ Кластера, стосуються не лише тех-напрямку. ІТ-індустрія потребує кваліфікованих проєктних менеджерів, дизайнерів, комунікаційників та HR-спеціалістів.

Цього семестру в у ЛНУ ім. І.Франка вперше запустили командну роботу студентів програми HR Management із менторами, які мають багаторічний досвід роботи на позиції HR в ІТ-компаніях. Студенти разом з наставниками досліджують роботу з працівниками в кризових ситуаціях, зокрема під час війни. Вони вчаться організовувати процеси в умовах змішаного формату роботи та працюють над проєктами, що стосуються створення розвиткового середовища для працівників.

“Чому важлива командна робота? По-перше, це потужний інструмент ефективного досягнення цілей організації. По-друге, це інструмент для особистісного та професійного зростання кожного члена команди. Наші студенти прагнуть  показати, а можливо й відкрити, свої здібності та таланти!”, – зазначає Галина Капленко, кураторка програми HR Management, завідувачка кафедри економіки та публічного управління ЛНУ ім. І. Франка.

Крім того, в ЛНУ ім. І. Франка вперше стартує командна робота на програмі Electronics and Computer Systems. Зі студентами працюватимуть досвідчені фахівці компанії  Renesas Electronics.

Вчергове запустилася робота студентів і менторів на програмі Data Science & Intelligent Systems в ЛНУ ім. І. Франка. Студенти вчаться розробляти мобільні додатки, Telegram-боти, відеоігри тощо. Куратор програми наголошує, що залучення фахівців-практиків є потужною базою для інтеграції наукових досліджень, навчання та бізнес-середовища:

“Наші першокурсники мають змогу відчути атмосферу розробки ПЗ в ІТ-компаніях, розвинути свій творчий потенціал і навички роботи в команді. Радий, що у якості менторів залучені провідні фахівці компаній GameLoft, N-iX, Lohika, JetSoftPro, Keplercode”, – додає Ігор Оленич, куратор програми Data Science & Intelligent Systems, завідувач кафедри радіоелектронних та комп’ютерних систем ЛНУ ім. І. Франка.

НУ “Львівська політехніка”: наставники з топ-компаній долучилися до командної роботи на програмі DevOps&Project Management

16 команд першокурсників розпочали роботу з менторами на програмі DevOps&Project Management у Львівській Політехніці. Львівський ІТ Кластер минулого року розпочав підтримку цієї програми, тож це новий досвід для студентів та викладачів кафедри. Зі студентами працюють ментори компаній, сервісами та продуктами яких користуються у всьому світі. Це фахівці із SoftServe, Ciklum, Inoxoft, Intellias, Forbytes, Perfectial, GameLoft, Newfire Partners, FareHarbor, Reenbit.

Ще 13 команд працюють з менторами на програмі Business Analytics and Data Science. Студенти розробляють програми для менеджменту медичних лабораторій, додатки для полегшення навчального процесу дітям із дислексією, сервіси для вивчення української жестової мови, програми для розпізнавання фейків та інші корисні проєкти.

Завдяки командній роботі студенти здобувають необхідні практичні навички та вміння, які в подальшому зможуть використати під час працевлаштування на високооплачуваних посадах в ІТ-компаніях і робити свій внесок для перемоги та відбудови України після війни”, – розповідає Василь Литвин, куратор програм DevOps&Project Management та Business Analytics&Data Science, завідувач кафедри інформаційних систем та мереж Львівської політехніки.

Львівський державний університет безпеки життєдіяльності: відновлення співпраці менторів та студентів на програмі Cybersecurity

Кібербезпека – одна із найактуальніших навчальних програм сьогодні. Тому після річної  перерви повертається командна робота на спеціальності Cybersecurity в Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності. Першокурсники сформували 6 команд. Студенти розробляють ігри, що імітують напад та захист сайтів, працюють над “розумними” чорними списками мобільних телефонів тощо. З ними співпрацюють фахівці компаній SoftServe, GlobalLogic, Measurme, MagicFuse.

“Важливим є те, що студенти самі організовуються у команди та обирають теми проєктів. Приймаючи участь у командній роботі, студенти вчаться працювати з іншими людьми, знаходити нестандартні рішення, брати відповідальність не тільки за себе, але і за весь проєкт. Дуже важливо розвивати в студентів такі навички”, – каже Ростислав Ткачук, куратор програми Cybersecurity, начальник кафедри управління інформаційною безпекою  в ЛДУ БЖД.

В кінці семестру студенти представлять проєкти, розроблені в співпраці з менторами. Оцінюватиме проєкти спеціальне журі, до якого входять ТОПи ІТ-команій. Саме такі люди можуть дати якісний фідбек та корисні поради студентам і спрямувати вектор розвитку їхнього бізнес-проєкту.

Нагадуємо, що для менторів навчальних програм Кластер запустив окрему програму підтримки, яка дає наставникам низку бонусів та переваг. Також Львівський ІТ Кластер рекомендує компаніям, працівники яких стали менторами навчальних програм, включати роботу зі студентами в матрицю кар’єрного росту.

За усіма успіхами та перебігом роботи у командах ми розповідаємо у соцмережах проєкту ІТ Expert. Підписуйтеся на канал в Telegram та сторінку в Facebook

Поділитися статтею:
Кібербезпека, розробка програм та управління людьми. Як ментори допомагають студентам створювати інноваційні проєкти

6 програм, 46 менторів і 280 студентів. Попри війну та складну ситуацію в країні, у зимово-весняному семестрі запустилася командна робота менторів і студентів у межах проєкту IT Expert. Це модернізовані освітні ІТ-програми у трьох університетах Львова. Співпраця студентів із досвідченими наставниками від ІТ-індустрії є одним з найважливіших напрямів ІТ Expert. Щосеместру фахівці рівня Strong Junior, […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/d0bad196d0b1d0b5d180d0b1d0b5d0b7d0bfd0b5d0bad0b0-d180d0bed0b7d180d0bed0b1d0bad0b0-d0bfd180d0bed0b3d180d0b0d0bc-d182d0b0-d183d0bfd180_62f864ba91b9b.png
Скопійовано!