4 Липня, 2019
Час читання: 5 хв.

Lviv IT Jazz 2019: Конкуренція Зробить Україну Сильнішою

Четверта конференція Lviv IT Jazz відбулася 28 червня в Lem Station в рамках фестивалю Leopolis Jazz Festival. Лідери ІТ-компаній, представники влади та інвестори прийшли на подію подискутувати про виклики для українських ІТ та креативної індустрій та обговорити тренди інвестування. Роман Ващук, посол Канади в Україні на відкритті конференції привітав учасників Lviv IT Jazz та заохотив навчатись та обмінюватись знаннями про передові технології.  Церемонія підписання договорів орендарів Innovation District IT Park, одного з найбільших інфраструктурних проєктів в Україні, стала кульмінацією події разом з презентацією нового проєкту від Львівського ІТ Кластера – Lviv Tech Angels.

Досягнення та виклики креативних індустрій, до яких відносять і ІТ,  в Україні стали ключовою темою обговорення конференції. За словами спікерів, ріст заробітної плати, зростання кількості робочих місць, великі надходження в бюджет країни є найбільшими досягненнями, які ІТ-індустрія привнесла в економіку країни впродовж останніх років. “Технологічна індустрія створює понад 5,000 нових ІТ-вакансій у Львові щорічно,” стверджує Тарас Кицмей, Співзасновник та Член Ради директорів у SoftServe під час першої панельної дискусії. Згідно з Тарасом, зростають також і зарплати ІТ-спеціалістів, зокрема в його компанії – SoftServe, демонструючи щорічний ріст у 5%. “Щомісяця ми бачимо все кращий взаємозв’язок між ростом прибутків та продуктивністю в нашій компанії.”

itjazz2019-37Незважаючи на всі успіхи креативних та ІТ-індустрії, все ж для української економіки залишається багато завдань: як втримати талановитих людей в Україні, як вдосконалити та зробити більш продуктивною систему освіти. Підняття рівня освіти є пріоритетом на думку ледь не кожного спікера конференції: “Ми маємо достатньо вищих освітніх інституцій для аудіо-візуальних індустрій, проте якість освіти, на жаль, не відповідає потребам сучасного, швидкоплинного світу. У цьому питання, індустрія та держава мають рухатись в одному напрямку і ми вже розпочали цей процес,” – поділилась Ольга Пантелеймонова, генеральний директор Star Media. Тарас Кицмей вважає вплив освіти на країну далекосяжним: “Якщо ви не дбаєте про освіту людей, ви в небезпеці.”

itjazz2019-22

Володимир Дубровський, старший економіст в CASE Ukraine висловив стурбованість стосовно того, як втримувати професіоналів в країні: “Україна має багато переваг в креативних індустріях, різноманітних інтелектуальних послугах тощо. Ми знаходимось в топі 50-ти країн за інноваційністю. Ми є 25-ими в списку країн з найбільш кваліфікованими інженерами та науковцями. Проте головною проблемою є те, що ми розмістились серед другої сотні країн, привабливих для талановитих професіоналів. Попри усі переваги України, як відносно низькі витрати на проживання, низькі податки і т.д., люди часто стають резидентами інших країн, як от тенденція реєструвати компанію закордоном серед стартапів.”

Тема майбутніх інвестицій також була однією з провідних на конференції. Андрій Цимбал, керуючий партнер KPMG в Україні поділився своїм баченням стосовно того, як процвітати компаніям в умовах диджіталізації та глобалізації в креативних індустріях. На думку Андрія, кожна компанія має зробити вибір між залишатися традиційною чи ставати гнучкою. Бути гнучкою одначати бути активною компанією. Підприємці мають брати до уваги такі речі як зміну інвестиційного та регуляторного середовища та інвестувати в новостворені ринки. Цимбал розповідає на прикладі  ініціативи Китаю “Один пояс, один шлях”, у наслідок якої сотні успішних компаній прийшли на азійський ринок. На останок, він підкреслив, що компаніям варто слідувати тренду диджіталізації: треба встигнути встрибнути на цей потяг, поки не пізно. “Нам слід розглядати диджіталізацію та транформацію існуючих компаній як пріоритет. Коли ми говоримо про диджіталізацію, не слід забувати про штучний інтелект. Багато компаній говорять про імплементацію ШІ, але тільки 60% справді його використовують,” – зазначив Андрій.

Окрім того, доповідачі другої панельної дискусії розповіли про свої інвестиційні переваги. Марина Петров, заступник голови ЄБРР, розповіла про зміну інвестиційного курсу ЄБРР: “Мінімальний розмір фінансування становить 5 мільйонів доларів.” ЄБРР також має наміри інвестувати в успішні українські ІТ-компані. “Ми надійні партнери багатьох українських компаній. Маючи робочі відносини з урядом і здатність вести політику, ми будемо залишатися в Україні і допомагати компаніям вирости до наступного етапу,” – сказала Марина.

Василь Тофан, партнер Horizon Capital, також висловив свій ентузіазм щодо інвестування в українську IT-індустрію, яка впродовж довгого часу показує блискавичні темпи розвитку. “Я вважаю, в Україні можна робити гроші. Кажу вам це, як голодний до прибутку інвестор – ми дуже прихильні до українського бізнесу.  З інвестиційної точки зору, в порівнянні з переоціненими продуктами на глобальному ринку, Україна має що запропонувати. Ми віримо в Україну,” – сказав Василь.

itjazz2019-70
На відміну від ЄБРР, представники інвестиційного фонду Dragon Capital говорили про те, що український інвестиційний клімат треба покращувати. Компанії цікавлять високоякісні проєкти. Як зазначив Андрій Носок, керуючий директор Dragon Capital у другій панельній дискусії: “Ми надаємо перевагу інвестиціям на пізніх стадіях. Ми не інвестуємо в компанії, які не мають доходу. Ми любимо компанії, які є прибутковими. Якщо застосовувати ці критерії, в підсумку у списку залишається не так багато компаній. А на етапі оцінювання та підписання угод, залишається буквально кілька потенційно цікавих можливостей для інвестування.

itjazz2019-65Презентація нового проєкту Львівського ІТ Кластера – Lviv Tech Angels, стала родзинкою Lviv IT Jazz 2019, яку провів співзасновник Intellias, Михайло Пузраков. Lviv Tech Angels – це перший ангельский інвестиційний клуб в регіоні. Клуб прагне об’єднати спільноту інвесторів, які готові інвестувати в стартапи та продуктові компанії Львова, намагаючись покращити стартап-культуру в місті. Михайло описав ангельські інвестиції як ризикований, але вартий уваги бізнес. Це ризиковано, оскільки більшість ангельських інвестицій спрямовується на стартапи, а дослідження показують, що лише 15% такого фінансування приводить до прибутків. Тим не менш, чим більше ангели інвестують, тим кращі показники.“Aнгельські інвестиції – це як виховання дитини. Cпостерігати за ростом стартапів приносить ангелам задоволення. Це ризикований бізнес, але результати можуть бути вражаючими.

Під час прес-конференції відбулася церемонія підписання угод Innovation District IT Park. IT Park є одним з найбільших інфраструктурних проєктів України, будівництво якого, за попередніми оцінками, завершиться в 2021 році. Що стосується питань, поставлених після панельної дискусії та презентації, учасники були найбільше стурбовані тим, що можуть зробити українські стартапи в рамках глобальної конкуренції. Відповідь була провокаційною – замість того, щоб боятися жорсткої конкуренції, Україна не має іншого вибору, окрім, як прийняти ці умови. Ми повинні мати впевненість у наших талантах та бути вдячними за конкуренцію, тому що саме вона робить нас сильнішими.

Поділитися статтею:
Lviv IT Jazz 2019: Конкуренція Зробить Україну Сильнішою

Четверта конференція Lviv IT Jazz відбулася 28 червня в Lem Station в рамках фестивалю Leopolis Jazz Festival. Лідери ІТ-компаній, представники влади та інвестори прийшли на подію подискутувати про виклики для українських ІТ та креативної індустрій та обговорити тренди інвестування. Роман Ващук, посол Канади в Україні на відкритті конференції привітав учасників Lviv IT Jazz та заохотив навчатись та обмінюватись знаннями […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/lviv-it-jazz-2019-konkurencziya-zrobyt-ukrayinu-sylnishoyu_62f9d5044cdc1-scaled.jpeg
Скопійовано!