11 Лютого, 2021
Час читання: 3 хв.

Львів Серед Лідерів Рейтингу Найкращих Міст для ІТ-спеціалістів від DOU.ua

Ресурс DOU.ua опублікував результати опитування ІТ-спеціалістів стосовно українських міст, з погляду їх зручності для проживання працівників ІТ-індустрії. Опитування мало на меті з’ясувати, де українському айтішнику жити найкраще.

До трійки найкращих міст України увійшли Івано-Франківськ, Львів та Вінниця, які зайняли перше, друге та третє місця відповідно. Найвищі місця Львів отримав у таких категоріях (шкала оцінки від 1 до 22, де 1 найкраще, 22 – найгірше) – “Доходи та можливості для кар’єри в ІТ” (2) “Загальне враження про місто” (2-3), “Розвиток ІТ-спільноти” (2), “Транспортне сполучення з іншими містами” (2), “Комфорт проживання та якість міського середовища” (5), “Освіта” (3), “Медицина” (4).

“Як бачимо, на перші позиції в рейтингу вийшли міста середнього розміру, потіснивши міста-мільйонники. Це дещо неочікуваний для нас результат, адже наразі близько 85% ІТ-спеціалістів живуть у п’яти найбільших містах України. Проте ці обласні центри, як показують дані, не є найзручнішими. Великі міста мають такі переваги, як хороший розвиток ІТ-сфери, високі зарплати ІТ-спеціалістів, велику кількість вакансій та ІТ-компаній, багато профільних заходів. Також у них кращі можливості для освіти та краща медицина. Проте в інших сферах помітно кращі показники мають міста середнього розміру. Насамперед це стосується цін, зокрема на нерухомість, зручності пересування містом, екологічної ситуації та рівня злочинності”, йдеться у дослідженні. Загалом в опитуванні DOU.ua взяли участь 4,000 ІТ-спеціалістів.

Детальніше про показники Львова.

Розвиток ІТ-спільноти. Для цієї категорії, була прорахована кількість ІТ-подій у місті, Львів отримав показник 723 подій, і опинився у цій категорії на другому місті після Києва. Опитані ІТ-спеціалісти вказали також, що тут є можливості для розвитку ІТ-бізнесу (оцінка 4,1 з 5, де 1 – погано, 5 – найкраще) та розвиток спільноти, різноманітність ІТ-спеціалістів (4,3 з 5).

Доходи та можливості для кар’єри в ІТ. Для обрахунку цієї категорії, підраховували кількість компаній та вакансій в ІТ-сфері, медіану доходів ІТ-спеціалістів та особисті відповіді опитуваних. За кількістю вакансій в ІТ, Львів третій після Києва та Харкова, рівень зарплат ІТ-спеціалісти оцінили у 4,1 з 5, а також в 4,3 оцінили різноманітність вакансій в ІТ-сфері.

Транспортне сполучення з іншими містами та країнами. Львів та Київ стали містами, транспортним сполученням яких найбільше задоволені опитані ІТ-спеціалісти (4,3 та 4,5 балів із 5 відповідно). У цій категорії була проаналізована кількість авіарейсів та пасажирських поїздів.

Загальне враження про місто. У цій категорії Львів отримав оцінку 8,6 з 10, що означає що ІТ-спеціалісти рекомендували б своїм друзям сюди переїхати.

“Як і в попередній категорії, ми бачимо, що ІТ в Україні зосереджено у трьох містах Києві, Львові та Харкові. Цікаво, що в Харкові за статистичними даними більше, ніж у Львові, вакансій, компаній, що розміщують вакансії, та ІТ-спеціалістів. Але за суб’єктивними оцінками щодо ІТ-перспектив у Львова вищі бали”, йдеться у дослідженні.

“Дуже приємно бачити незалежне дослідження, в якому Львів оцінили належно, а зокрема розвиток тут ІТ-спільноти, можливості для розвитку кар’єри в ІТ, комфортність проживання. Львівський ІТ Кластер працює над тим, аби наше місто було впізнаваним ІТ-центром, наші події та інші проєкти разом з усіма іншими в цій сфері підсилюють бренд технологічного Львова. Дякую DOU.ua за проведену роботу та ІТ-спеціалістам, які оцінили зокрема і нашу роботу і роботу компаній Кластера, відповідаючи на питання про Львів”, коментує Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластера.

Детальніше ознайомитись із дослідженням можна за цим посиланням.

Поділитися статтею:
Львів Серед Лідерів Рейтингу Найкращих Міст для ІТ-спеціалістів від DOU.ua

Ресурс DOU.ua опублікував результати опитування ІТ-спеціалістів стосовно українських міст, з погляду їх зручності для проживання працівників ІТ-індустрії. Опитування мало на меті з’ясувати, де українському айтішнику жити найкраще. До трійки найкращих міст України увійшли Івано-Франківськ, Львів та Вінниця, які зайняли перше, друге та третє місця відповідно. Найвищі місця Львів отримав у таких категоріях (шкала оцінки від 1 […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/d0bbd18cd0b2d196d0b2-d181d0b5d180d0b5d0b4-d0bbd196d0b4d0b5d180d196d0b2-d180d0b5d0b9d182d0b8d0bdd0b3d183-d0bdd0b0d0b9d0bad180d0b0d189_62f86b6773107-scaled.jpeg
Скопійовано!