Міністерство освіти та науки України та Міністерство цифрової трансформації України продовжують процес розробки концепції трансформації ІТ-освіти в Україні. До робочої групи з реформування IT-освіти долучилися провідні ІТ-компанії, бізнес-асоціації, громадські та міжнародні організації, проєкти, заклади вищої освіти, а також ІТ-кластери, серед яких і Львівський ІТ Кластер.
Згідно даних експерт-аналізу Центру економічного відновлення та за результатами опитування членів робочої групи, на сьогодні українська тех-індустрія налічує понад 200 тисяч спеціалістів та займає друге місце у Східно-Центральній Європі. За 4 роки кількість спеціалістів зросла вдвічі, що призводить до зростання сектору на 20% та, відповідно, провокує більший попит на фахівців; до 2030 року сфера потребуватиме щонайменше 500-600 тисяч ІТ-фахівців.
Щороку українська вища освіта випускає близько 25,2 тисяч ІТ-спеціалістів, що значно більше за показники Польщі, Румунії чи Болгарії. У випадку зростання популярності ІТ та інших технічних спеціальностей, підвищення якості математичної освіти в школах та зменшення географічного та гендерного розриву, потенціал можливо підвищити до 70 тисяч вступників на ІТ-спеціальності щорічно.
Із закладів професійно-технічної освіти кожного року випускається 6,7 тисяч студентів. Незважаючи на те, що загальна кількість випускників молодших спеціалістів у сфері ІТ протягом останніх 5 років майже не змінилась, частка ІТ-фахівців серед них зросла з 4,5% до 6,4%, що свідчить про позитивні зрушення у галузі.
Львівський ІТ Кластер активно бере участь у розвитку освіти у Львові. Мета асоціації – зробити Львів центром технічної освіти. Вже більше п’яти років Кластер спільно з ІТ-компаніями оновлює бакалаврські програми в трьох університетах Львова: ЛНУ ім. Івана Франка, НУ “Львівська політехніка” та Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності. Спільними зусиллями вже запущено 17 інноваційних навчальних програм на яких навчається понад 3000 студентів.
Окрім цього, Львівський IT Кластер разом з експертами IT-компаній розпочав реалізовувати проєкт з реформування закладів профтехосвіти Lviv – IT Cluster Academy. В рамках співпраці з партнерами та ВПУ №29, оновлюється професія “Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення”, що дасть учням після дев’ятого класу можливість вступити в заклад та отримати професію близьку до потреб ринку.
Завдяки великому досвіду у розвитку технічної освіти, Львівський ІТ Кластер разом з іншими членами робочої групи долучається до експертної оцінки та напрацювання стратегії розвитку ІТ-освіти в Україні.