20 Травня, 2021
Час читання: 3 хв.

Львівський ІТ Кластер Підписав Освітній Меморандум з Партнерами

Професійна освіта балансує між переходом від старих методів навчання до більш сучасних і якісних. Про це можна дізнатися із масштабних досліджень, проведених МОН у 2020 році. Львівський ІТ Кластер не стоїть осторонь від сучасних тенденцій вдосконалення освіти, саме тому 14 травня 2021 року компанія підписала меморандум про співпрацю в рамках проєкту Lviv IT Cluster Academy з департаментом освіти та науки ЛОДА, департаментом гуманітарної політики ЛМР, ВПУ № 29 та креативним простором KIVSH про вдосконалення навчального процесу в ВПУ №29.

Ідея проєкту з’явилася ще у 2020 році і цього року ми активно взялись за реформування профтехосвіти. Деталі тутВ рамках проєкту партнери обговорили та домовились про співпрацю у таких аспектах:

  • оновлення навчальних планів та наповнення 
  • створення сучасних лабораторій для навчання учнів 
  • підготовка педагогічних працівників до викладання оновлених предметів навчання 
  • залучення експертів з IT індустрії до викладання
  • залучення учнів до практики в ІТ компаніях Кластера 
  • організація фахових подій для учнів Lviv IT Cluster Academy 

Перелічені пункти є складниками дуальної форми освіти, яка передбачає поєднання виробничої та освітньої сфер для підготовки профільних кадрів. Основними змінами, які вже відбулися, є впровадження співвідношення навчального часу між практикою (70%) та теоретичним навчанням (30%), блочно-модульна побудова навчального процесу та оцінювання результатів навчання (здійснюється на базі показників професійної підготовки, підтвердженої на виробництві).

 
1 / 5


Над реформуванням навчальної програми та освітнього процесу у ВПУ №29 працює команда експертів Львівського IT Кластера, IT компаній та самого училища, для того, щоб врахувати всі особливості та виклики, які можуть виникнути у процесі створення курсу. Думками, щодо проєкту Lviv IT Cluster Academy поділився один з його активних учасників та розробників Святослав Кавецький, Director of Industry Affairs at N-iX: “Проект IT Cluster Academy зараз дуже на часі. Я маю доволі тривалий досвід життя за кордоном, де бачив, що навчальні заклади рівня коледжів випускають готових до роботи людей в різних сферах. Вони дають практичне навчання і випускають осіб не лише з академічною базою, але з робочими навичками. Відповідно, щоб бути бухгалтером не потрібно здобувати університетську освіту і отримувати магістра чи повного бакалавра. Тому цей проєкт є цікавим та було б круто, якби на базі цього училища вдалося досягти такого рівня випускників, які зможуть успішно працювати на позиціях в IT індустрії. При цьому ніхто не забороняє їм далі вчитися. Тобто, вони можуть продовжити навчання в ЗВО. Це дає нам усвідомлення того, що ми робимо світ довкола нас кращим.”

Нагадаємо, що це перший досвід Львівського ІТ Кластера спільно з партнерами проєкту в реформуванні профтехосвіти. Перша навчальна програма відкривається у ВПУ №29 на професії “Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення”. Цей проєкт допоможе вирішити одну з найголовніших проблем: покращить статус випускника профтеху, збільшить кількість справді якісних спеціалістів та надасть практичні знання, які дають можливість випускникам працювати одразу після закінчення програми.


Про наших партнерів:
  • KIVSH cучасний креативний простір, розташований на місці колишнього заводу автонавантажувачів у Львові (вул. Шевченка, 120). Проект знаходиться на етапі ревіталізації. Промислову територію перетворюють в мультифункціональний простір, де можна працювати, навчатися, відпочивати, творити, займатися спортом, смакувати та просто насолоджуватися життям. KIVSH об’єднуватиме п’ять векторів: локації для роботи та партнерства, знань та подій, мистецтва, локацію спорту, краси та здоров’я, та локацію смаку.
  • ВПУ № 29 училище, на базі якого оновлюється перша навчальна програма професії “Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення” активно працює над удосконаленням навчального процесу для практичної підготовки спеціалістів, а також над створенням нових, науково-практичних, центрів у своєму закладі. 
  • Департамент освіти та науки ЛОДА та Департамент гуманітарної політики ЛМР, беруть активну участь у реалізації проєкту і вже декілька років працюють над впровадження реформ у ланці профтехосвіти.
Поділитися статтею:
Львівський ІТ Кластер Підписав Освітній Меморандум з Партнерами

Професійна освіта балансує між переходом від старих методів навчання до більш сучасних і якісних. Про це можна дізнатися із масштабних досліджень, проведених МОН у 2020 році. Львівський ІТ Кластер не стоїть осторонь від сучасних тенденцій вдосконалення освіти, саме тому 14 травня 2021 року компанія підписала меморандум про співпрацю в рамках проєкту Lviv IT Cluster Academy […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/d0bbd18cd0b2d196d0b2d181d18cd0bad0b8d0b9-d196d182-d0bad0bbd0b0d181d182d0b5d180-d0bfd196d0b4d0bfd0b8d181d0b0d0b2-d0bed181d0b2d196d182_62f86a4f35ad7.png
Скопійовано!