20 Червня, 2022
Час читання: 3 хв.

Львівський ІТ Кластер профінансує створення Центру ментального здоров’я

20 червня, Львівський ІТ Кластер спільно з Львівською міською радою та Першим медичним об’єднанням Львова запустили ініціативу зі створення Центру ментального здоров’я. В межах роботи Центру, допомогу фахових психотерапевтів, психіатрів та психологів зможуть отримати учасники бойових дій, внутрішньо-переміщені особи та всі, хто потребує підтримки у такий непростий час.

Заклад працюватиме на базі амбулаторно-клінічного центру в Першому медичному об’єднанні Львова.

В Центрі люди зможуть відвідувати індивідуальні консультації, проходити групову терапію та отримувати комплексну допомогу різного рівня. Потрапити на прийом можна буде за скеруванням від сімейного лікаря.

“У нас є один центр, де надається стаціонарна психічна. Але не маємо амбулаторного прийому для великої кількості людей, тому створення Центру ментального здоров’я дуже для нас актуальне. Для закладу ми виділили цілий поверх, там зараз тривають ремонтні роботи. Також уже підібрана команда із психіатрів, психотерапевтів, які вже почали працювати з пацієнтами”, – розповідає Олег Самчук, керівник Першого медичного об’єднання.

Центр працюватиме на постійній основі, як частина великої ініціативи будівництва Національного реабілітаційного центру “Незламні”.

“Співпраця Львівського ІТ Кластера з містом є зразковою і корисною. Востаннє ми мали зустріч, коли Кластер передавав термінали Starlink. А сьогодні асоціація виділяє великі кошти на створення Центру ментального здоров’я. Він стане серцевиною важливої екосистеми із реабілітації, яка включатиме допомогу в фізичному та психологічному відновленні усіх постраждалих внаслідок війни”, – наголошує Андрій Садовий, міський голова Львова.


1
/
5

Всі необхідні витрати, пов’язані з ремонтними роботами та облаштуванням приміщень профінансує Львівський ІТ Кластер, а одним з найбільших благодійників є компанія-учасниця Львівського ІТ Кластера JustAnswer. Вартість створення Центру сягає понад 5 мільйонів гривень.

“В перші дні повномасштабної війни, ми почали спільно з містом організовувати Центри для тимчасово переміщених осіб. І більше десяти тисяч людей отримали там отримали прихисток. Але ми розуміємо, що треба робити більше. Від міської влади ми дізналися про Центр ментального здоров’я і наша Наглядова рада вирішила підтримати це рішення. Крім того, тема психологічного, психічного здоров’я є актуальною  для представників нашої галузі. Бо сотні тисяч людей з півночі, півдня, сходу України вимушено покинули свої домівки. І вони потребують підтримки”, – розповідає Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластера.

“Це не перший  проєкт Кластера, до якого ми долучилися. А коли дізналися про створення Центру ментального здоров’я, вирішили пріоретизувати цю ініціативу. На жаль, тема психологічного стану людини в нас доволі стигматизована і це неправильно. Бо для того, щоб людина була нормально включена в усі процеси життя, добре працювала, вона повинна добре почувалася”, – додала Надія Семен, директорка з міжнародного розвитку бізнесу компанії JustAnswer.

Центр ментального здоров’я розпочне свою роботу в вересні 2022 року.

Поділитися статтею:
Львівський ІТ Кластер профінансує створення Центру ментального здоров’я

20 червня, Львівський ІТ Кластер спільно з Львівською міською радою та Першим медичним об’єднанням Львова запустили ініціативу зі створення Центру ментального здоров’я. В межах роботи Центру, допомогу фахових психотерапевтів, психіатрів та психологів зможуть отримати учасники бойових дій, внутрішньо-переміщені особи та всі, хто потребує підтримки у такий непростий час. Заклад працюватиме на базі амбулаторно-клінічного центру в […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/d0bbd18cd0b2d196d0b2d181d18cd0bad0b8d0b9-d196d182-d0bad0bbd0b0d181d182d0b5d180-d0bfd180d0bed184d196d0bdd0b0d0bdd181d183d194-d181d182_62f863c80c04f.jpeg
Скопійовано!