Сьогодні Львівський ІТ Кластер та компанія BotsCrew у Львівській міській раді презентували чат-бот «Температурка», мета якого – контролювати загальний стан здоров’я мешканців Львова та області завдяки даним, отриманим від користувачів.
Чат-бот було розроблено в межах проєкту Львівського ІТ Кластера United for health, який розпочався у кінці березня зі збору коштів на закупівлю експрес-тестів на виявлення COVID-19 та запуску масового тестування населення Львова та Львівської області. Чат-бот пропонує пройти коротке опитування щодо стану власного здоров’я. На основі отриманих даних таких опитувань формуватиметься загальна база даних, з якої можна отримати інформацію про можливі симптоми COVID-19.
«Ще від початку пандемії рішенням Львівського ІТ Кластера було підтримати місто та область у боротьбі з поширенням коронавірусу. Ми долучилися до організації масового тестування населення, підтримуємо та допомагаємо лікарям. Але у ситуації, що склалася зараз, нам потрібно шукати способи, як пристосуватися до життя в нових умовах, тому ми запустили проєкт «Температурка бот», метою якого є підвищення розуміння людьми важливості слідкування за своїм здоров’ям, щоб запобігти новим випадкам захворювання. Крім того, ми зможемо збирати інформацію від користувачів про те, чи мають вони симптоми коронавірусу, що разом з тестуванням дасть змогу побачити цілісну картину у межах міста та області». – Зазначає Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластера.
«Температурка бот» – це чат-бот, що працює на базі платформи Facebook Messenger. Проект покликаний мотивувати користувачів слідкувати за власним самопочуттям, відповідаючи щодня на запитання бота. Проект дозволяє відслідковувати динаміку показників щодо самопочуття та температури. Зокрема, кожного дня, бот надсилає автоматичне нагадування про те, аби користувач оновив свої показники та поділився інформацією про себе. Це відбувається в достатньо легкій та ігровій формі, що лише полегшує використання додатка користувачами. Додатково, на базі результатів, отриманих від користувачів проєкту, буде проводитись деперсоналізована аналітика симптоматики користувачів. Це в свою чергу стане додатковим джерелом інформації для оцінювання епідеміологічної ситуації». – Розповідає Назар Гембара, розробник проєкту, співзасновник компанії BotsCrew.
Серед запитань, на які необхідно відповісти ботові: наявність симптомів таких як сухий кашель, задуха, показники щоденної температури, чи були контакти з підтвердженими хворими, подорожі за кордон протягом останніх 14 днів чи по Україні, де є спалахи коронавірусу.
Чат-бот дасть можливість виявляти кластери спалаху хвороби. До прикладу, якщо велика кількість мешканців одного району вказує високу температуру тіла та сухий кашель серед симптомів, це є чітким сигналом для того, аби саме в цьому районі міста сконцентрувалися на тестуванні на COVID-19.
Поки чат-бот працює тільки для Львова та Львівської області і лише на базі Facebook Messenger. Рішення щодо розширення на інші області та інші месенджери будуть прийматись за результатами роботи цієї першої версії.
Завантажити чат-бот можна за посиланням.
Фото надалі прес-службою ЛМР.