22 Березня, 2022
Час читання: 2 хв.

Львівський ІТ Кластер закупив велику партію терміналів Starlink

У березні 2022 року Львівський ІТ Кластер та підрозділ SpaceX запустили спільну ініціативу по забезпеченню критичної інфраструктури заходу України резервним джерелом інтернет-постачання. Кластер закупив під ці потреби необхідну кількість терміналів Starlink. 22 березня перша велика партія терміналів прибула до Львова. Більшість терміналів вже цього тижня потраплять на підприємства критичної інфраструктури у західному регіоні України.

Як працює Starlink

Термінал з’єднується з низькоорбітальними супутниками та через найближчий наземний шлюз передає інтернет-з’єднання із мінімальною затримкою до 20 мс. Користувачі можуть розраховувати на швидкість завантаження  від 100 до 200 Мб/c. Наразі це найсучасніша технологія інтернет-зв’язку, яка мінімізує певні ризики кабельного інтернет-постачання. Ця технологія є особливо корисною під час війни, коли можливі перебої зв’язку.

На офіційному сайті Starlink доставку терміналу можна оформити для обмеженого переліку країн, але завдяки зверненню Мінцифри безпосередньо до Ілона Маска, CEO SpaceX, Starlink став доступний в Україні. У Львів термінали були доставлені  позачергово протягом лише кількох тижнів.

Хто отримає термінали

Термінали придбані Львівським ІТ Кластером не призначені для подальшого продажу. Ми вдячні Ілону Маску за сприятливі умови закупівлі й доставлення великої партії. Отримана кількість Starlink достатня для підтримки критичної та військової інфраструктури а також ІТ-бізнесу у західному регіоні України. Усі термінали, замовлені компаніями Кластера будуть передані на потреби стратегічно важливих підприємств та установ – це комунальні служби, медична система, служби порятунку, система безпеки, електромережі, транспортні вузли, державні установи тощо.


1
/
6

“Ми вдячні Ілону Маску та його команді за оперативну реакцію на наш запит та всебічну підтримку України у цьому воєнному конфлікті. Ми також дякуємо за ініціативу Міністерству цифрової трансформації, завдяки якій, Starlink став доступний в Україні. Таким чином наша країна є одним з перших early adopter цієї інноваційної технології  у світі”, – зазначає СЕО Львівського ІТ Кластера Степан Веселовський.

Ми переконані, що економіка має працювати навіть під час війни. ІТ-індустрія продемонструвала неочікувані темпи відновлення, проте перед нею стоять певні виклики. Один з них – це наявність резервного джерела інтернету, яке дає  можливість підтримувати бізнес за умови реалізації негативних сценаріїв. Компанії-учасниці Львівського ІТ Кластера матимуть можливість отримати Starlink для потреб їх бізнесу, що є важливим як для компаній, так і для ІТ-індустрії в цілому.

Безперебійне інтернет з’єднання є необхідною складовою для існування, подальшого розвитку ІТ-бізнесу в Україні, а також вчасного виконання зобов’язань перед іноземними замовниками. Залучення такого інноваційного рішення в Україну та пряма співпраця з лідером тех-індустрії SpaceX дає дуже позитивний сигнал міжнародній бізнес-спільноті щодо відносин з українськими компаніями.

Поділитися статтею:
Львівський ІТ Кластер закупив велику партію терміналів Starlink

У березні 2022 року Львівський ІТ Кластер та підрозділ SpaceX запустили спільну ініціативу по забезпеченню критичної інфраструктури заходу України резервним джерелом інтернет-постачання. Кластер закупив під ці потреби необхідну кількість терміналів Starlink. 22 березня перша велика партія терміналів прибула до Львова. Більшість терміналів вже цього тижня потраплять на підприємства критичної інфраструктури у західному регіоні України. Як […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/d0bbd18cd0b2d196d0b2d181d18cd0bad0b8d0b9-d196d182-d0bad0bbd0b0d181d182d0b5d180-d0b7d0b0d0bad183d0bfd0b8d0b2-d0b2d0b5d0bbd0b8d0bad183_62f8654e7bf01.png
Скопійовано!