16 Лютого, 2023
Час читання: 2 хв.

Львівський ІТ Кластер занепокоєний обшуками ІТ-бізнесу

15 лютого 2023 року в офісі української продуктової компанії MacPaw відбулися обшуки. Львівський ІТ Кластер занепокоєний такими методами роботи правоохоронних органів, адже вони несуть загальну шкоду всій українській ІТ-галузі.

ІТ залишається чи не єдиною галуззю економіки, яка показує ріст, попри повномасштабне вторгнення. Крім того, кошти, які українська тех-галузь скерувала на підтримку волонтерського руху та Збройних Сил України, стали важливою опорою України під час війни. Зараз індустрія потребує максимальної підтримки з боку держави для безперервності ведення бізнесу та залучення нових клієнтів з-за кордону. Це питання стійкості української економіки та тех-галузі країни.

Сьогодні український ІТ-сектор отримав низку ризиків, які принесла війна: мобілізація ключових працівників, обмеження на виїзд за кордон у відрядження, залучення експортерами нових клієнтів, атаки на енергетичну та критичну структуру країни. А такі дії правоохоронних органів несуть ще один ризик – іміджевий, через який українське ІТ втрачає міжнародну підтримку та втрачає інвестиційну привабливість. Також це ставить під загрозу укладання нових контрактів та залучення нових клієнтів.

Використання процесуальних дій в якості інструменту тиску на бізнес погіршує бізнес-клімат та не має нічого спільного з легальними механізмами і процедурами правової держави.

Клієнти українських ІТ-компаній повинні мати впевненість, що бізнес в безпеці. Інакше це загрожує зниженню експортних надходжень, яке ми уже бачимо. Зауважуємо, що у “ковідному” 2021 році зростання українського ІТ становило 38%. У 2022 році експортна виручка IT-послуг зросла на 5,85%. 

Обшуки в ІТ-галузі знову роблять актуальним розгляд законопроєкту “Маски-шоу стоп”, який розроблявся за участі експертів та представників IT-індустрії. Він передбачає захист ІТ-бізнесу від зловживань з боку правоохоронних органів, зокрема, необґрунтованих обшуків.

Спільнота Львівського ІТ Кластера сподівається на справедливе розслідування та впровадження заходів, які убезпечать ІТ-бізнес України та унеможливлять подібні інциденти в майбутньому. Ми закликаємо профільні міністерства та відповідний Комітет Верховної Ради вжити необхідних заходів, аби зберегти репутацію України, як країни сприятливої для ведення бізнесу.

Поділитися статтею:
Львівський ІТ Кластер занепокоєний обшуками ІТ-бізнесу

15 лютого 2023 року в офісі української продуктової компанії MacPaw відбулися обшуки. Львівський ІТ Кластер занепокоєний такими методами роботи правоохоронних органів, адже вони несуть загальну шкоду всій українській ІТ-галузі. ІТ залишається чи не єдиною галуззю економіки, яка показує ріст, попри повномасштабне вторгнення. Крім того, кошти, які українська тех-галузь скерувала на підтримку волонтерського руху та Збройних […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/02/site-obshuk.png
Скопійовано!