26 Жовтня, 2020
Час читання: 4 хв.

Львівський‌ ‌ІТ‌ ‌Кластер‌ ‌Запускає‌ ‌Новий‌ ‌Освітній‌ ‌проєкт‌ ‌‌–‌‌ ‌IT‌ ‌Expert:‌ ‌School‌ ‌Edition‌ ‌ ‌

Львівський ІТ Кластер спільно із навчально-методичним центром Digital learning розпочали реалізацію проєкту експериментальної програми з інформатики у школах Львова. IT Expert: School edition  має на меті популяризувати ІТ серед школярів 7-9 класів та підвищити якість викладання інформатики в школах.  Учні чотирьох закладів середньої освіти СЗШ №98, Ліцей «Просвіта» ЛМР, Ліцей  «Львівський» ЛМР, Ліцей імені Івана Пулюя ЛМР матимуть можливість відвідувати оновлені заняття. 

Проект організовується за підтримки ІТ-компаній Львівського ІТ Кластера, які зацікавлені в покращенні викладання інформатики для учнів. Модернізовану програму з інформатики впроваджуватимуть мінімум у п’яти державних школах щорічно.

Організатори проєкту вважають інформатику однією з найважливіших дисциплін для опанування професій майбутнього. Викладання інформатики в школах повинно відповідати темпам розвитку ІТ та сучасним тенденціям у викладанні. «Світ невпинно змінюється і комп’ютеризовується. Вміння працювати з інформацією – ключовий навик сучасної людини, для різних спеціальностей, навіть якщо ви печете круасани чи займаєтесь фермерством. Кожен успішний бізнес має вебсайт, чи сторінку у Фейсбуці, чи Інстаграмі, мобільну аплікацію, онлайн замовлення, і так далі. Предмет інформатики повинен розвивати потенціал сучасних дітей і  спрямовувати їх в правильному руслі. Він повинен давати актуальні, практичні знання, розвивати дітей, при тому залишатись цікавим та інтригуючим. Для когось він відкриє двері у світ веб програмування, а для когось – у дизайн, чи маркетинг. Напрямів у ІТ дуже багато. Проте, на жаль, зараз стан справ такий, що інформатика в школі скоріше відштовхує дітей від предмету. Підручники безнадійно нудні, застарілі, переповнені теоретичними означеннями і не потрібною в практиці інформацією. Не кажучи про те, що інформація в ІТ застаріває швидше ніж ці підручники друкуються. Також катастрофічно бракує вчителів, які могли б надавати іншу, якісну, практичну та актуальну інформацію», – вважає CEO та співзасновник Abto Software та ініціатор проєкту Олександр Музичук.

Ініціативу було презентовано на стратегічній сесії Львівського ІТ Кластера у березні цього року. Головним ініціатором проєкту стала компанія Кластера Abto Software, а ідею також підтримали GlobalLogic, IT Step University та Softserve. У ході підготовчого етапу робоча група, до якої увійшли представники компаній Кластера та  Інститут міста ЛМР, було проаналізовано програму МОН та долучено до роботи навчально-методичний центр Digital learning, засновники якого мають багаторічний досвід співпраці з приватними школами. Нова програма занять побудована за аналогією із спеціалізованими курсами, проте організатори хочуть зробити навчання такого рівня доступним для кожного учня

Першочергова ціль, яку організатори поставили перед собою, вдосконалення навчальної дисципліни «Інформатика» у львівських школах. Партнери проєкту доклали максимум зусиль для доповнення навчальних планів МОН практичними завданнями та оновленою інформацією для учнів 7-9 класу.

Іншим завданням проєкту було підвищити якість викладання інформатики. У закладах середньої освіти викладатимуть ІТ-фахівці, які здобули практичний досвід в найбільших ІТ-компаніях Львова. «Одне з найважливіших та водночас найскладніших наших завдань – підготовка молодих викладачів, які теж хочуть рухатись у ногу з часом і навчати дітей сучасних технологій. Зараз у школах дуже не вистачає висококваліфікованих кадрів, які б дали хороший фундамент ІТ-освіти для учнів. Ми готуємо нових викладачів, відбираємо і перекваліфіковуємо тих, хто вже працює, що дає нам можливість глобально міняти шкільну освіту»– пояснює Іван Шульба, СЕО Digital learning.

За словами організаторів, навчання матиме фокус на практичні завдання – нові програми, редактори та мови програмування допоможуть учням 7-9 класів сповна поринути у світ ІТ та здобути навички, необхідні в сучасному світі. Школярі працюватимуть над проєктами та зможуть реалізувати власні ідеї, адже саме так найкраще засвоюється матеріал.  Отримані знання кожен учень зможе не лише використати при вступі у ВНЗ, але й створити проєкти, що принесуть користь суспільству, або ж ще у школі спробувати себе на простих фріланс проєктах та заробити перші гроші

Оновлена програма з Інформатики вже стартувала у Ліцеї  «Просвіта» ЛМР, з наступного тижня почне діяти у СЗШ №98, Ліцей  «Львівський» ЛМР та Ліцей імені Івана Пулюя ЛМР, а з другого семестру також і в інших школах, які долучаться до проєкту. 

Поділитися статтею:
Львівський‌ ‌ІТ‌ ‌Кластер‌ ‌Запускає‌ ‌Новий‌ ‌Освітній‌ ‌проєкт‌ ‌‌–‌‌ ‌IT‌ ‌Expert:‌ ‌School‌ ‌Edition‌ ‌ ‌

Львівський ІТ Кластер спільно із навчально-методичним центром Digital learning розпочали реалізацію проєкту експериментальної програми з інформатики у школах Львова. IT Expert: School edition  має на меті популяризувати ІТ серед школярів 7-9 класів та підвищити якість викладання інформатики в школах.  Учні чотирьох закладів середньої освіти СЗШ №98, Ліцей «Просвіта» ЛМР, Ліцей  «Львівський» ЛМР, Ліцей імені Івана […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/d0bbd18cd0b2d196d0b2d181d18cd0bad0b8d0b9-d196d182-d0bad0bbd0b0d181d182d0b5d180-d0b7d0b0d0bfd183_62f86c33bd278.png
Скопійовано!