Львівський ІТ Кластер спільно з Львівською облдержадміністрацією запускають кампанію з масового тестування населення Львова та області на COVID-19.
У понеділок, 23 березня Львівський ІТ Кластер вперше запустив благодійний проєкт United for health, в межах якого ІТ-спільнота міста вирішила допомогти Львову та області у боротьбі з поширенням COVID-19. Всього за кілька днів учасники Кластера зібрали 3 мільйони гривень на закупівлю експрес-тестів на виявлення антитіл COVID-19. Перша партія тестів у кількості 20 000 надійде протягом 9 днів.
Масове тестування населення, Львівський ІТ Кластер вважає найбільш нагальною потребою міста та області на сьогодні. “ ІТ-спільнота – за розумні та дієві рішення. Усі ми перебуваємо на карантині, проте, навіть не здогадуємося якою є реальна статистика хворих на COVID-19 у місті та області. У деяких людей коронавірус може проходити безсимптомно, хтось лежить у медзакладах з іншими діагнозами, які теж можуть бути коронавірусом. Але щоб боротись з ним, нам потрібні цифри і максимальна кількість даних. Тому запровадження масового тестування експрес-тестами вважаємо дуже важливим кроком на цей момент” – Коментує Степан Веселовський, СЕО, Львівський ІТ Кластер.
Перші тестування пропонуватимуть пройти тим мешканцям Львова та області, які нещодавно повернулися з-за кордону та мають/мали симптоми ГРВІ, а також тим, які контактували з хворими раніше і за симптомами також підпадають під процедуру експрес-тестування. Тестування для всіх буде безкоштовним і проводитиметься виїзними пересувними лабораторіями. Медичні бригади складатимуться з лікаря, медсестри, поліцейського та водія. Весь процес тестування буде відбуватися за протоколами МОЗ, а також кращими практиками Пд. Кореї та Німеччини. За словами Степана Веселовського, усі дані про тести та їх результати будуть занесені лабораторіями у відповідні бази даних, які будуть ретельно аналізуватись, а після проведення великої кількості тестів (10-20 тис.), буде змога навіть робити прогнози щодо завантаженості тих чи інших медзакладів. Також буде можливість виділити окремі геолокації швидкого поширення вірусу, на які потрібно буде звернути особливу увагу.
“Провести таке тестування – справа не одного дня і на це знадобиться немало зусиль, проте, я впевнений, що ці зусилля дадуть той результат, на який ми очікуємо – збережене здоров’я і життя мільйонів українців. Вдячний за небайдужість і соціальну відповідальність Львівському ІТ Кластера”. – Коментує співпрацю Максим Козицький, голова ЛОДА.