31 Жовтня, 2023
Час читання: 3 хв.

Львівський ІТ Кластер запускає проєкт “Мисливці за шахедами” для захисту критичної інфраструктури

Львівський ІТ Кластер спільно з Львівською ОВА та ПвК “Захід” анонсує запуск проєкту під назвою “Мисливці за шахедами”. Метою цього проєкту є захист критичної інфраструктури Львівщини, а також забезпечення безперебійної роботи регіону в умовах загрози, що виникає через атаки дронів-шахедів.

У вересні цього року Львівщину вперше атакували російські дрони-шахеди. Вони дешевші за пуски ракет, але здатні завдати не меншої шкоди. Тому разом із військовою адміністрацією та військовими було визначено 28 об’єктів критичної інфраструктури, які потребують посиленого захисту. Це важливо для забезпечення безперебійності роботи підприємств та інших закладів критичної інфраструктури.

“230 перевезених бізнесів і 5 тисяч збережених робочих місць – такий підсумок масової релокації підприємств на Львівщину. За цими показниками наша область – перша в Україні. Крім того, до нас щодня продовжують прибувати люди, які евакуйовуються з прифронтових областей. Щоб подбати про спокій усіх, хто живе на Львівщині, а також, щоб зробити максимум для захисту критичної інфраструктури від можливих атак ворога, Львівська ОВА звернулася до соціально відповідального бізнесу із проханням допомогти підсилити протиповітряну оборону нашої області, створивши мобільні групи для збиття “шахедів”. Дякую усім компаніям, які оперативно відгукнулися на наш запит. Дякую Львівському ІТ Кластеру, який від початку повномасштабної війни був та залишається флагманом у допомозі і розвитку таких важливих проєктів”, – наголосив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький

Перший етап проєкту передбачає закупівлю, ремонт та технічне оснащення десяти автомобілів необхідним обладнанням: прилади нічного бачення, тепловізори, прожектори та однією автоматизованою туреллю. Вартість цього етапу сягає майже 12 000 000 гривень. Його повністю покриває спільнота Львівського ІТ Кластера.

“Перші п’ять авто вже придбані та проходять ремонт. У найближчі тижні передамо їх військовим ПвК “Захід”. Далі – оснащення та передача наступних п’яти авто. Зокрема, одна з машин буде обладнана автоматичною туреллю з кулеметом, яка самостійно виявлятиме ціль, супроводжуватиме та знищуватиме її. Це ІТ-рішення, яке суттєво підвищить ефективність збиття таких цілей, як ворожі БЛЛА. Наразі таку турель встановимо на одну з машин. Але у перспективі – на усі десять”, – зауважує Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластера.

Другий етап проєкту полягає в тому, щоб обладнати всі десять машин автоматичними турелями. Вартість цього етапу “Мисливців за шахедами” складає близько 14 000 000 гривень. До проєкту уже долучилось майже 50 компаній, які входять до Львівського ІТ Кластера. Вклад в цей проєкт є внеском у безпеку регіону та забезпечення безперебійної роботи усіх секторів економіки.

Якщо ваша компанія готова підтримати “Мисливців за шахедами”, звертайтесь: yurii.ohonovskyi@itcluster.lviv.ua

Ідея проєкту натхненна фільмами “Мисливці за привидами”. Там герої об’єдналися для боротьби з проблемою, яку ніхто інший вирішити не міг. У випадку цієї війни наші військові вправно вирішують головну проблему України. А Кластер може в цьому допомогти тим, що вміє найкраще – технологіями та нестандартними рішеннями.

Проєкт “Мисливці за шахедами” – є частиною ініціативи Львівської військової  адміністрації, яка передбачає створення 56 спеціальних мобільних бригад із захисту критичної інфраструктури регіону від атак ворожих БПЛА.

Проєкт “Мисливці за шахедами” підтримали ІТ-компанії: 711media, Artelogic, Avenga, Axles, Bits Orchestra, CharStudio, DevCom, Deviark,Devspiration, Euristiq, Gameloft, GIS Art, GreenM, Impressit, Indeema, Infineon, Inoxoft, Intellias, Iterasec, Jappware, Keel Solution, Leobit, LinkUp Studio, MEV, N-iX, Nerdysoft, Newsoft, ORIL, Reenbit, Relevant Software, Rolique, Romexsoft, Sigma Software, Simply Contact, Soft Innovation, Teamwoy, Tech Magic, Tech1, Техніка для бізнесу, Temy, Ukeess, Vakoms, Vector Software, VItech, Volpis, VoIPTime, wwwest solutions, ZONE3000, Zooltech, QubStudio.

Поділитися статтею:
Львівський ІТ Кластер запускає проєкт “Мисливці за шахедами” для захисту критичної інфраструктури

Львівський ІТ Кластер спільно з Львівською ОВА та ПвК “Захід” анонсує запуск проєкту під назвою “Мисливці за шахедами”. Метою цього проєкту є захист критичної інфраструктури Львівщини, а також забезпечення безперебійної роботи регіону в умовах загрози, що виникає через атаки дронів-шахедів. У вересні цього року Львівщину вперше атакували російські дрони-шахеди. Вони дешевші за пуски ракет, але […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/10/sajt_kaver.png
Скопійовано!