14 Лютого, 2022
Час читання: 4 хв.

Львівський ІТ Кластер Запускає Всеукраїнське Дослідження Індустрії IT Research Ukraine

Львівський ІТ Кластер розширює дослідницький проєкт IT Research, який з 2015 року ґрунтовно вивчає та аналізує ІТ-ринок Львова. У 2021 проєкт вперше вийшов за межі регіону і дослідив технологічну сферу Івано-Франківська. Тепер IT Research стає всеукраїнським і масштабується у велике дослідження IT Research Ukraine, яке охопить 24 області України. В межах дослідження, в Україні вперше опитають 14 тисяч фахівців IT-галузі.

montazhna_oblast_1_kopiyaМета проєкту IT Research Ukraine – комплексно дослідити ІТ-галузь України за верифікованою методологією, яка удосконалювалась протягом останніх шести років. Дослідження сформує повну картину ІТ-індустрії країни та визначить особливості кожного регіону. Результати IT Research Ukraine забезпечать якісну уніфіковану аналітику, яка дозволить чіткіше розуміти вектор розвитку галузі у кожному регіоні, визначити пріоритетні напрямки для бізнесу на найближчий час та побудувати якіснішу взаємодію між владою, компаніями, міжнародними фондами та інвесторами.

ІТ-ринок України зростає і розвивається. Ним цікавляться як всередині держави, так і поза її межами. Це породжує попит на аналіз ринку. Проте, мало який з доступних нині оглядів може забезпечити системність і науковий підхід. Адже часто – це побіжні звіти галузі, з використанням в основному даних з відкритих джерел та реєстрів. Цього може бути достатньо для загального розуміння, але недостатньо для формування більш цілісної картини ІТ-індустрії, зокрема у розрізі кожного регіону.

“IT Research Ukraine це не просто огляд ІТ-ринку країни. А детальне дослідження галузі у всіх 24 областях держави. В цьому його цінність, адже його результати покажуть кожен регіон у деталях, дадуть змогу порівняти показники областей між собою, дозволять побачити тенденції щодо можливої потреби об’єднання регіонів у більші кластери. Ми проведемо дослідження у кожному великому місті України за тією ж методологією, яку команда Львівського ІТ Кластера створила і використовує у Львові вже 6 років: тільки репрезентативна вибірка і завжди перевірка даних кількома методами досліджень. Під час IT Research Ukraine ми опитаємо 14 тисяч працівників ІТ-галузі. Окрім цього, ми проаналізуємо економічні, податкові дані, застосуємо науковий підхід до верифікації інформації. Це робить IT Research Ukraine найбільшим галузевим дослідженням, яке коли-небудь проводилось в Україні”, – зазначає Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластера.

montazhna_oblast_1Дані IT Research Ukraine стануть особливо актуальними, зважаючи на прийняття Дія Сіті – правового режиму для українських та іноземних компаній, зареєстрованих у країні. Адже дослідження міститиме інформацію в розрізі кожного регіону про:

  • Структуру ринку
  • Профіль компаній
  • Профіль ІТ-спеціаліста
  • Людський капітал і освітню екосистему
  • Податкові надходження та інвестиції
  • Економічний ефект галузі

Важливість і необхідність комплексної, систематизованої інформації про ІТ-галузь у кожному регіоні усвідомлюють на державному рівні. Відтак, Міністерство цифрової трансформації стало партнером Львівського ІТ Кластера у межах співпраці над дослідницьким проєктом IT Research Ukraine. У межах розвитку проєкту Ukrainian Tech Ecosystem, заступник міністра з питань розвитку IT Олександр Борняков підписав Меморандуми з Львівським ІТ Кластером для проведення спільного дослідження, яке використовуватимуть у подальших проєктах Мінцифри, зокрема на Платформі Ukrainian Tech Ecosystem. Це онлайн-портал для пошуку бізнес-інформації про ІТ-компанії, R&D-центри, інвесторів та загалом про технологічну екосистему України.

“Ми дуже раді, що Львівський ІТ Кластер продовжує надавати допомогу у здійсненні якісного дослідження українського IT-ринку та роботи над надважливим спільним проєктом дослідження — Ukrainian Tech Ecosystem. Ця співпраця дозволить ефективніше взаємодіяти та розвиватися всім учасникам ІТ-індустрії країни”, — наголосив керівник проєкту Ukrainian Tech Ecosystem Антон Мельник.

Також, проєкт підтримують Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України” та Western NIS Enterprise Fund. Долучаться до реалізації дослідження IT Research Ukraine локальні ІТ-кластери та ІТ-асоціації.

“WNISEF вірить у важливість якісних публічних даних та ролі, яку вони відіграють для розвитку здорової економічної державної політики та зростання приватного сектора. За нашої підтримки проєкт IT Research Ukraine усуне існуючі ринкові прогалини, визначить сильні сторони та запропонує всім поточним та майбутнім зацікавленим сторонам нову перспективу та запрошення для подальших інвестицій в один із секторів України, що швидко розвиваються”, Ярослава Джонсон, Президентка та головна виконавча директорка WNISEF.

Результати оприлюднять у лютому 2023 року.

Поділитися статтею:
Львівський ІТ Кластер Запускає Всеукраїнське Дослідження Індустрії IT Research Ukraine

Львівський ІТ Кластер розширює дослідницький проєкт IT Research, який з 2015 року ґрунтовно вивчає та аналізує ІТ-ринок Львова. У 2021 проєкт вперше вийшов за межі регіону і дослідив технологічну сферу Івано-Франківська. Тепер IT Research стає всеукраїнським і масштабується у велике дослідження IT Research Ukraine, яке охопить 24 області України. В межах дослідження, в Україні вперше […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/d0bbd18cd0b2d196d0b2d181d18cd0bad0b8d0b9-d196d182-d0bad0bbd0b0d181d182d0b5d180-d0b7d0b0d0bfd183d181d0bad0b0d194-d0b2d181d0b5d183d0ba_62f86606a9730.png
Скопійовано!