30 Серпня, 2023
Час читання: 3 хв.

Львівський ІТ Кластер зустрівся з американською делегацією Центру міжнародних і стратегічних досліджень

23 серпня, напередодні Дня Незалежності України, Львівський ІТ Кластер провів зустріч із американською делегацією у Львові. Колеги із Центру міжнародних і стратегічних досліджень приїхали в Україну разом із радниками сенаторів 8 штатів США. Під час зустрічі обговорили поточний стан української економіки, а також роль тех галузі в експорті та підтримці економіки військового часу. Також розглянули шляхи повоєнної відбудови та економічного зростання України.

Львівський ІТ Кластер – найбільша ІТ-асоціація України, поділилась з американськими колегами даними власних досліджень, а також актуальними даними щодо економічної ситуації в країні, структури експортних надходжень від ІТ галузі. Розглянули роль міжнародної підтримки в держбюджеті: станом на перше півріччя 2023 року майже 37% бюджету України профінансовано за рахунок  міжнародної підтримки, серед них 23% – допомога США. До кінця 2023 року зовнішнє фінансування бюджету України може сягнути 42 мільярди доларів. 

Американська делегація складалась із радників 8 сенаторів США, які представляють обидві політичні сили – республіканців і демократів, а також представників Центру міжнародних і стратегічних досліджень. Делегація цікавилась шляхами подальшої військової та невійськової підтримки України у поточній ситуації. Однією з основних тем зустрічі стала роль ІТ-галузі в економіці та експорті. У 2022 році експортні надходження від ІТ-галузі склали 7,35 мільярдів доларів. Попри війну у минулому році індустрія показала зростання майже на 6%. У США експортуються більше 40% українських сервісів (з усього експорту компʼютерних послуг) із розробки програмного забезпечення. Окрім того, технологічна галузь активно підтримує Збройні сили України. За результатами досліджень IT Research Resilience а також даних ITU, у 2022 році українські ІТ-компанії задонатили понад 41 мільйон доларів, індивідуальні донати працівників галузі склали 193 мільйони доларів.

“Попри повномасштабну війну в Україні, економічні прогнози є стримано позитивними. У 2023 році ВВП України зріс на 20% у порівнянні з тим самим періодом 2022, згідно даних Центру економічної стратегії. Україна продовжує отримувати міжнародну підтримку, як військову так і економічну, що має позитивні наслідки не тільки для нашої сторони, а й для країн партнерів. Так, згідно досліджень, 1 долар заінвестований у військову допомогу Україні іншими країнами, генерує додаткові 0,8 доларів до ВВП цих країн у перспективі 1-2 років”, – зазначає СЕО Львівського ІТ Кластера, Степан Веселовський.

У відповідь на повномасштабне вторгнення росії в Україну спільнота Львівського ІТ Кластера запустила серію Victory-проєктів, які зосередились на трьох основних напрямках: захисті неба, кордонів і реабілітації людей, що постраждали від війни. За 18 місяців з моменту вторгнення Кластер акумулював та цільово спрямував 2,5 мільйона доларів. З них 500 тисяч доларів спрямовані на захист неба 8 областей України в межах проєкту SKY, 266 тисяч доларів – на відкриття центрів психологічної реабілітації військових і цивільних. Восени за підтримки Львівського ІТ Кластера буде відкрито Mental Health Center для дітей та підлітків. Ці вражаючі ініціативи свідчать про значну роль української техспільноти у наближенні перемоги, відповідальність та резильєнтність ІТ-бізнесу.

Попри війну спільнота Львівського ІТ Кластера продовжує зростати, залучати нові компанії та створювати важливі для індустрії і країни проєкти. Налагодження міжнародної співпраці є одним з пріоритетних напрямків діяльності Львівського ІТ Кластера у найближчій перспективі.

Поділитися статтею:
Львівський ІТ Кластер зустрівся з американською делегацією Центру міжнародних і стратегічних досліджень

23 серпня, напередодні Дня Незалежності України, Львівський ІТ Кластер провів зустріч із американською делегацією у Львові. Колеги із Центру міжнародних і стратегічних досліджень приїхали в Україну разом із радниками сенаторів 8 штатів США. Під час зустрічі обговорили поточний стан української економіки, а також роль тех галузі в експорті та підтримці економіки військового часу. Також розглянули […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/08/v_novynu-1.png
Скопійовано!