27 серпня Львівський ІТ Кластер зустрівся із провідними експертами міжнародних кластерів. Подія відбулася у межах програми Professionals4Ukraine, яку організував Український кластерний альянс (УКА). Під час зустрічі обговорили поточний стан українського ІТ-ринку, післявоєнне відновлення економіки України та ключові досягнення нашої спільноти.
Програма Professionals4Ukraine об’єднує професіоналів 17 країн світу, які допомагають українським кластерам та їх учасникам приймати виклики воєнного часу й спільно готуватися до відновлення України. Зокрема, львівський офіс Кластера відвідали зарубіжні амбасадори з Німеччини, Франції, Польщі та Румунії.
Команда Львівського ІТ Кластера представила іноземним гостям наші підходи до формування потужної спільноти, а також ознайомила їх з ключовими проєктами та сервісами асоціації. Ми обговорили стратегії розвитку кластерних об’єднань у різних країнах та шляхи забезпечення їхньої стабільности.
Також однією з тем зустрічі стала роль техгалузі в економіці та експорті. Делегація цікавилася станом українського ІТ-ринку на третій рік повномасштабного вторгнення та його перспективами. Тому наша команда поділилася із іноземними гостями даними наймасштабнішого всеукраїнського дослідження техіндустрії IT Research Ukraine.
Попри виклики війни, технологічна галузь продовжує залишатися однією з ключових в українській економіці. За перше півріччя 2024 року обсяг експорту комп’ютерних послуг склав $3,2 мільярда, що на 5,3% менше, ніж за аналогічний період 2023 року. Згідно з нашими прогнозами за оптимістичним сценарієм зміни в обсягах експорту ІТ-послуг у 2024 році коливатимуться у межах від -3,2% до -5% та становитимуть від $6,3 до $6,5 мільярдів. Також наша команда презентувала динаміку експорту до країн учасників делегації.
“Хоч техіндустрія України перебуває у надскладному стані через війну та економічні виклики, вона все рівно демонструє вражаючу стійкість та адаптивність. Львівський ІТ Кластер, як найбільша ІТ-асоціація України всебічно сприяє розвитку техгалузі та створює сприятливі умови для ведення бізнесу через покращення якості освіти, різносторонню підтримку техкомпаній та адвокацію інтересів індустрії. Ми докладаємо максимальних зусиль, щоб український ІТ-бізнес працював стабільно навіть за найскладніших умов. Наша амбітна мета — увійти в топ технологічних хабів Європи, а потім і світу. Тому для нас є цінною можливість поглиблювати зв’язки з представниками міжнародних організацій. Ми вдячні всім амбасадорам іноземних кластерів за продуктивну зустріч. Будемо раді подальшій співпраці”, — зазначив СЕО Львівського ІТ Кластера, Степан Веселовський.
Команда Львівського ІТ Кластера поділилася із делегацією досягненнями спільноти у сфері освіти. Зокрема, вже понад 9 років ми працюємо над оновленням бакалаврських програм у провідних університетах України. Уже третій рік поспіль кількість охочих навчатися саме на цих спеціальностях суттєво зростає. Наразі кожен другий абітурієнт обирає програми Львівського ІТ Кластера. Також наша команда працює на створенням потужного Дослідного центру для студентів інженерних спеціальностей у Львові, щоб стимулювати появу нових продуктів, зокрема і в таких складних нішах, як deep tech.
Крім того, задля розвитку стартап-екосистеми та покращення міжнародного співробітництва, вже 11 рік поспіль Львівський ІТ Кластер проводить IT Arena. Це найбільша англомовна технологічна конференція у Східній Європі, яка об’єднує провідних експертів, інноваторів та підприємців з усього світу. Цього року подія відбудеться з 27 по 29 вересня на різних локаціях Львова та прийме спікерів з понад 10 країн світу. За 10 років більш ніж 1000 стартапів мали змогу взяти участь у Startup Competition, наймасштабнішому змаганні серед стартапів. IT Arena створить найкращі умови, щоб українські продукти могли отримати найбільші інвестиції за всі роки змагання — очікуємо щонайменше 1 мільйон доларів.
Також з перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну спільнота Львівського ІТ Кластера допомагає Силам Оборони України. У березні 2022 року ми ініціювали низку проєктів, спрямованих на підтримку військової, критичної та цивільної інфраструктури, а також зміцнення безпеки регіону — Victory Projects. Від початку повномасштабного вторгнення спільнота спрямувала на проєкти Перемоги близько 130 000 000 гривень, що еквівалентне понад 3 645 100 доларів.
Львівський ІТ Кластер активно працює над тим, щоб ІТ-бізнес в Україні працював стабільно навіть за найскладніших умов. Одним з пріоритетних напрямків нашої діяльності є також поглиблення міжнародних партнерств та обмін досвідом з успішними асоціаціями. Сьогодні наша спільнота налічує вже понад 300 компаній та більше ніж 100 000 спеціалістів і продовжує зростати.
27 серпня Львівський ІТ Кластер зустрівся із провідними експертами міжнародних кластерів. Подія відбулася у межах програми Professionals4Ukraine, яку організував Український кластерний альянс (УКА). Під час зустрічі обговорили поточний стан українського ІТ-ринку, післявоєнне відновлення економіки України та ключові досягнення нашої спільноти. Програма Professionals4Ukraine об’єднує професіоналів 17 країн світу, які допомагають українським кластерам та їх учасникам приймати […]
https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2024/08/rozvyvayemo-partnerstvo-z-biznes-asocziacziyamy_v-novynu-3.png