18 Вересня, 2020
Час читання: 3 хв.

Львівський ІТ Кластер Зустрівся з Президентом України

Вчора представники Львівської ІТ-індустрії зустрілись із президентом Володимиром Зеленським у Львові, аби обговорити перспективи ІТ-індустрії в країні та налагодити співпрацю між бізнесом та владою.

Під час робочої поїздки до Львова та регіону, президент Володимир Зеленський зустрівся із представниками ІТ-спільноти Львова, серед яких СЕО Львівського ІТ Кластера Степан Веселовський, учасники Наглядової Ради Кластера, керівники компаній – SoftServe, N-iX, GlobalLogic, Vector Software, EduNav, ELEKS, Avenga, Edpro, PLVision, Intellias та ін.

Зустріч розпочалась з презентації Тараса Кицмея, Президента IT Ukraine та співзасновника і члена ради директорів SoftServe, про потенціал росту української ІТ галузі. Тарас також зазначив основні чинники, що сприяли розвитку ІТ-індустрії в останні 20 років, серед яких розвинута вища технологічна освіта та гнучкі умови співпраці компаній з фахівцями. 

Олексій Скрипник, співзасновник компанії Eleks, підтримав доповідь Тараса Кицмея та наголосив на важливості для ІТ-індустрії підтримки фахівців ІТ-галузі під час карантину через збереження існуючих норм оподаткування.

У відповідь на доповідь пана Тараса, Президент заявив, що підтримує ІТ-індустрію країни та виступає за збереження податкової ставки для працівників ІТ-сфери на рівні 5%.
“Ця індустрія в країні розвинена не завдяки державі, а завдяки інтелекту українців. Один з кроків, які держава може зробити, – не збільшувати податкове навантаження на цю галузь. Держава завжди підтримуватиме ІТ-індустрію, і податки вище 5% не будуть, тому що ми хочемо, щоб у Європі Україна була таким ІТ-хабом», – заявив Володимир Зеленський.

Далі Львівський ІТ Кластер мав нагоду ознайомити президента та делегацію із актуальними цифрами львівської ІТ-індустрії. 461 компанія, 25000 ІТ-спеціалістів, створення 3х робочих місць одним ІТ-спеціалістом в суміжних індустріях – такі дані останнього масштабного дослідження IT Research 4.0. “Вчора я та мої колеги, представники ІТ компаній Кластера, мали змогу особисто розповісти президенту про стан справ із ІТ-індустрією у Львові та Україні загалом. Я вважаю, що таких face-tо-face зустрічей має бути більше, вони є ефективним способом обміну думок та висловлення позицій обох сторін без жодних посередників, а бізнесу – дуже важливо, щоб влада його добре розуміла. Сподіваюсь на обіцяну плідну підтримку владою ІТ-індустрії в майбутньому” – розповів Степан Веселовський, СЕО, Львівський ІТ Кластер.

Також учасники Наглядової Ради Кластера, а саме, Андрій Павлів, CEO та співзасновник компанії N-iX підняв тему, що стосується несанкціонованих перевірок контролюючими органами ІТ компаній та вилучення обладнання під час проведення таких дій. Це ще один ризик, який стоїть на порядку денному ІТ-індустрії.

Кластер також обговорив із президентом зміни в освіті, які впроваджуються спільно з ІТ компаніями міста. Середній бал вступників на модернізовані Кластером програми навчання – одні з найвищих в країні. Також учасники зустрічі з ініціативи Андрія Табачина, співзасновника та CEО компанії EdPro звернулись до президента щодо важливості реформування питання захисту інтелектуальної власності в ІТ-індустрії.

Фото: прес-служба президента України

Поділитися статтею:
Львівський ІТ Кластер Зустрівся з Президентом України

Вчора представники Львівської ІТ-індустрії зустрілись із президентом Володимиром Зеленським у Львові, аби обговорити перспективи ІТ-індустрії в країні та налагодити співпрацю між бізнесом та владою. Під час робочої поїздки до Львова та регіону, президент Володимир Зеленський зустрівся із представниками ІТ-спільноти Львова, серед яких СЕО Львівського ІТ Кластера Степан Веселовський, учасники Наглядової Ради Кластера, керівники компаній – […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/d0bbd18cd0b2d196d0b2d181d18cd0bad0b8d0b9-d196d182-d0bad0bbd0b0d181d182d0b5d180-d0b7d183d181d182d180d196d0b2d181d18f-d0b7-d0bfd180d0b5_62f86c7203cea.png
Скопійовано!