Львівський ІТ Кластер Запускає Екстрений Проект для Боротьби з COVID-19

23 Mar, 2020

Коронавірус – пандемія, від якої вже постраждало майже 350 тисяч людей у 192 країнах світу. Україна є серед числа тих, хто веде активну боротьбу проти COVID-19. Львів, як і вся країна загалом, від 12 березня перебуває на карантині, який триватиме щонайменше до 3 квітня. Щоби застосувати додаткові заходи у боротьбі проти вірусу і запобігти його миттєвому поширенню, Львівський ІТ Кластер запускає екстрений проект допомоги Львову та області – United for health.

Мета проекту United for health – запобігти розповсюдженню COVID-19 та допомогти вже інфікованим громадянам у Львові та області. Для цього Кластер акумулює сили ІТ-спільноти міста, міської та обласної влад, Штабу оперативного реагування щодо боротьби з поширенням коронавірусу.

“Сьогодні настав час, коли кожен громадянин мусить проявити відповідальність, виконувати правила карантину, самоізолюватися, дбати про своє здоров’я та самопочуття рідних. Ми, як відповідальна ІТ-спільнота міста, просто не можемо стояти осторонь боротьби проти COVID-19, а тому ми об’єднуємо свої сили для допомоги медикам та громадянам,” – зазначає Іван Бабічук, голова Наглядової Ради Львівського ІТ Кластеру.

Насамперед, Львівський ІТ Кластер вважає за необхідне закупити спеціальні експрес-тести для масового тестування населення на наявність вірусу. Адже на сьогодні Україна займає останнє місце у рейтингу країн за кількістю протестованих на SARS-CoV-2. Кращі українські медики та ЗМІ називають це найбільшою проблемою, адже в інфікованої людини хвороба може протікати навіть без симптомів, водночас сама людина є переносником COVID-19.

“Діагностування вірусу у великих масштабах може врятувати не одне життя та здоров’я. Тому ми, спільними зусиллями ІТ-спільноти та влади, хочемо закупити 100 000 експрес-тестів на антитіла COVid-19 для Львова, які будуть доступними для всіх мешканців міста та області, – наголошує Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластеру, – Масове тестування населення – найефективніший спосіб боротьби з поширенням вірусу, саме тому закупівля тестів – наш перший крок”.

Усі кошти Фонду оперативно направлятимуться в ті місця та заклади, які будуть визначені оперативними штабами Львова та Львівської області. Загалом Львівський ІТ Кластер планує зібрати 5 млн гривень на першому етапі проекту для закупівлі експрес-тестів на визначення SARS-CoV-2.

Наступними кроками Львівського ІТ Кластеру є запуск кампанії зі збору коштів на нагальні потреби медзакладів міста та створення Фонду боротьби з коронавірусом.

Нагадаємо, що станом на ранок 23 березня, 61 людина перебуває на лікуванні у Львівській обласній інфекційній лікарні з підозрою на COVID-19.

Детальніше про проект Кластеру за посиланням.