30 Січня, 2023
Час читання: 3 хв.

Менеджер паролів та шифратор даних: стартапи студентів начальної програми Кластера

Війна – це не причина ставити на паузу якісну IT-освіту. Відтак, у Львові продовжують діяти 18 оновлених бакалаврських програм у 4 університетах (ЛНУ ім. І. Франка, НУ “Львівська Політехніка”, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності та Львівській національній академії мистецтв), на яких навчаються 4 500 студентів. 

Їхнє навчання з перших днів максимально підлаштоване під потреби індустрії. Так, другокурсники програми Кібербезпека Львівської політехніки минулий навчальний семестр разом з менторами з IT-компаній працювали над власними проєктами. Серед розробок: шифратори даних, менеджери паролів, сайти для гостей міста та переселенців, а ще додатки для студентів. Розповідаємо детальніше про кілька з них.

CooKey: сховає ваші паролі від сторонніх очей

CooKey – це менеджер паролів. Команді вже вдалося реалізувати функції збереження наявних паролів та генерацію нових за різноманітними параметрами. 

“Паролі легко забуваються. Записування паролів в окремому файлі чи блокноті може призвести до потрапляння вашої важливої інформації і взагалі всіх особистих даних в сторонні руки. Проте, завдяки менеджеру паролів можна позбутися частини цього стресу і отримати захищений доступ до будь-якого свого облікового запису”, – розповів Іван-Юліан Пляцушок, дизайнер команди. 

Цей додаток не схожий на жоден з існуючих конкурентів, адже його розробили спеціально під реалії нашого часу. Він містить фейковий майстер паролів, який може буде корисний людям, що перебувають на окупованих територіях. Адже під час проходження блокпостів, або ж навіть просто на вулиці, окупанти можуть перевіряти телефони. Якщо росіяни знайдуть у мобільних пристроях проукраїнські дописи або ж інформацію про підтримку ЗСУ, люди можуть не лише втратити свою свободу і здоров’я, але й життя. 

“Людина може ввести запасний майстер паролів і потрапити на фейкову сторінку з неправдивими паролями. Таким чином вона потенційно може захистити свої дані”, – розповіла Анастасія Бойко, Backend Developer команди. 

CipherTool: зашифрує ваші дані

CipherTool – це проєкт, створений для розвитку доступності безпеки передавання файлів у мережі. Студенти кажуть: інструмент допоможе убезпечити від витоку даних, як великі компанії, так і окремих користувачів. 

“Програма працює за таким принципом: користувач обирає пароль та спосіб шифрування. Після цього він може або надіслати файл, або ж лишити собі. Щоб дешифрувати документ достатньо лише ввести ключ і отриманий файл не буде відрізнятися від оригіналу”, – розповідає Данило Волков, Team Lead команди.

Інструмент, створений студентами, неймовірно актуальний. Адже витоки даних стаються ледве не щодня і від цього страждають навіть такі гіганти, як компанія Twitter. Наприкінці грудня 2022, стало відомо, що у компанії стався витік даних. Хакери вкрали адреси електронних скриньок понад 200 мільйонів користувачів і розмістили їх на форумі.

Нагадаємо, за шість років Львівському ІТ Кластеру разом з партнерами вдалося оновити 18 бакалаврських програм у чотирьох університетах міста: ЛНУ ім. І. Франка, НУ “Львівська Політехніка”, Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності та Львівській національній академії мистецтв.

Дізнатися більше про ІТ-спеціальності у львівських університетах та перспективи, які відкривають, оновлені навчальні програми, можна за посиланням.

Поділитися статтею:
Менеджер паролів та шифратор даних: стартапи студентів начальної програми Кластера

Війна – це не причина ставити на паузу якісну IT-освіту. Відтак, у Львові продовжують діяти 18 оновлених бакалаврських програм у 4 університетах (ЛНУ ім. І. Франка, НУ “Львівська Політехніка”, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності та Львівській національній академії мистецтв), на яких навчаються 4 500 студентів.  Їхнє навчання з перших днів максимально підлаштоване під потреби індустрії. […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/01/cover-site_23-01-10-zahyst_kibe-1.png
Скопійовано!