26 Лютого, 2024
Час читання: 3 хв.

Мисливці за шахедами: спільнота Кластера передала другу партію авто для сил ППО

26 лютого ПвК “Захід” отримали 5 пікапів для захисту об’єктів критичної інфраструктури регіону від ворожих БПЛА. Це друга партія автівок, яку спільнота Львівського ІТ Кластера передала у межах проєкту “Мисливці за шахедами”. Цей етап ініціативи реалізували за підтримки 10 ІТ-компаній-учасниць Кластера.

Окрім авто, військові повітряних сил отримали тепловізори, павербанки, планшети, лазерні указки, прожектори, портативні зарядні станції та біноклі. Загальна вартість партії складає понад 5,7 мільйонів гривень.

“Ми підсилили цю партію автівок інновацією – на одну машину встановили автоматизовану турель. Вона може вести вогонь по повітряних цілях без прямої участі людини. Після того, як турель випробують військові, будемо закупляти нові такі системи та встановлювати їх на всі інші автівки, передані у межах проєкту. Загалом спільнота Кластера інвестувала у “Мисливці за шахедами” понад 10 мільйонів гривень”, – зауважив СЕО Львівського ІТ Кластера Степан Веселовський.

Проєкт “Мисливці за шахедами” – це частина ініціативи Львівської військової адміністрації, яка передбачає створення 56 спеціальних мобільних бригад для захисту об’єктів критичної інфраструктури регіону від ворожих дронів.

“Ми дякуємо Львівському ІТ Кластеру та всім компаніям, які допомогли акумулювати кошти та забезпечити закупівлю авто. Ці машини підсилять роботу нашої протиповітряної оборони та підвищать вірогідність збиття всіх шахедів, які долітають до Львівської області”, – зазначив заступник голови Львівської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Кулепін.

“Вдячні спільноті Кластера та Львівській військовій адміністрації за допомогу. Ці автомобілі та обладнання будуть використовуватися мобільно-вогневими групами для знищення шахедів, які запускає ворог. Перші п’ять автівок, які передали в межах проєкту, вже стоять на чергуванні та захищають критичні об’єкти нашого регіону”, – сказав представник Повітряного командування “Захід” Денис Левкович.

Цей етап проєкту “Мисливці за шахедами” підтримали ІТ-компанії: Intellias, N-iX, PLVision, ZONE3000, EPAM, TechMagic, Linkup Studio, Abto Software, Yalantis, QubStudio.

“Наша компанія профінансувала купівлю одного автомобіля. Вирішили долучитися до проєкту, щоб підтримати ПвК “Захід”. Можливо, завдяки цьому зможемо спокійніше спати, а ворог зрозуміє, що запускати по нас шахеди – неефективно”, – зауважив CEO у Linkup Studio Андрій Самбір.

“З початку повномасштабного вторгнення стало очевидно, що найбільш розумна та перспективна інвестиція – це інвестиція у ЗСУ. Тому ми активно долучаємося до ініціатив Львівського ІТ Кластера. Адже хочемо не лише донатити, а й брати участь у конкретних проєктах, які допомагають рятувати людей”, – зазначила співзасновниця та CEO PLVision Олена Козлова

“Цей проєкт не лише допомагає збільшувати кількість екіпажів, які борються з шахедами у нашій області, а й сприяє використанню інноваційних рішень. Це значно збільшує ефективність наших військових у захисті неба. Плануємо і надалі долучатися до таких ініціатив”, – сказав Chief Strategy Officer N-iX Назар Жовтанецький.

“Наша компанія активно долучається до ініціатив, які допомагають військовим закрити небо. Це особливо важливо у мовах постійних повітряних атак ворога. ІТ-сфера – це галузь, яка підтримує розробки та допомагає Силам оборони бути ще більш ефективними. Ми хочемо бути частиною цього”, – зазначила IT Recruitment Director ZONE3000 Вікторія Томчинська.

Ідея проєкту натхненна фільмами “Мисливці за привидами”. Там герої об’єдналися для захисту свого міста від раніше незнаної загрози. Так і українські військові захищають нашу країну від ворожих БПЛА. А Кластер підтримує їх технологіями та нестандартними рішеннями. Загальна вартість проєкту становить 30 мільйонів гривень. 

Нагадаємо, 28 листопада спільнота Львівського ІТ Кластера передала ПвК “Захід” перші 5 автомобілів в межах проєкту “Мисливці за шахедами”. Вони вже зараз допомагають захищати критичну інфраструктуру Львівщини від БПЛА ворога. 

Поділитися статтею:
Мисливці за шахедами: спільнота Кластера передала другу партію авто для сил ППО

26 лютого ПвК “Захід” отримали 5 пікапів для захисту об’єктів критичної інфраструктури регіону від ворожих БПЛА. Це друга партія автівок, яку спільнота Львівського ІТ Кластера передала у межах проєкту “Мисливці за шахедами”. Цей етап ініціативи реалізували за підтримки 10 ІТ-компаній-учасниць Кластера. Окрім авто, військові повітряних сил отримали тепловізори, павербанки, планшети, лазерні указки, прожектори, портативні зарядні […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2024/02/fb-13.png
Скопійовано!