11 Жовтня, 2023
Час читання: 3 хв.

Національний день дівчат у технологіях: історії ІТ-спеціалісток ELEKSу

Сьогодні, 11 жовтня, в Україні — Національний день дівчат у технологіях. Цей день допомагає руйнувати стереотипи інших і свої власні. Ділимося історіями трьох спеціалісток, які будують кар’єру в українській ІТ-галузі.

Соломія Калінчук, Competency Manager в ELEKS:

“Ще зі школи любила головоломки. Математика була чимось суперзрозумілим. Головне – правильно розбити на дрібні частинки. Спробувала себе у комп’ютерних науках. На той час не знала, сподобається чи ні. Кожен погляд з уточненням, чому не вибрала більш “жіночу” професію, мотивував більше старатися й покращувати знання.

Завжди знала, що мені під силу те, що запланую. Помаленьку прийшла від джуніора до тієї людини, яка відповідальна за напрям з 260 спеціалістів/-ок. Виявилося, що мені просто не тільки “кодити”, але й генерувати ідеї й надихати інших добиватися свого.

STEM освіта безпосередньо пов’язана з моєю роботою в ІТ. Математика, комп’ютерні науки, також англійська, психологія й навіть загальне розуміння тієї чи іншої галузі. Будь-який проєкт — це спроба побувати за лаштунками бізнесу й зрозуміти концептуально, як він побудований. Завжди потрібно вчити словник, яким спілкується клієнт, тягнутись до кращих практик. До спроби переконання, що твоя ідея гідна уваги й реалізації.

Вірю, що в будь-якій професії можна досягти успіху. В ІТ важливо пам’ятати, що незалежно від віку треба наполегливо розвиватись, бо світ не стоїть на місці.”

Ольга Романова, Senior Project Manager в ELEKS:

“Коли я вступала в університет, економічний факультет все ще був одним із найпопулярніших, куди вступало багато абітурієнтів, тому я вирішила спробувати “Програмну інженерію”. Шкодувала лише перший семестр, коли плакала від математичного аналізу, але це пройшло — і сльози, і матаналіз.

На четвертому курсі Олексій Скрипник, співзасновник компанії ELEKS, викладав “Проєктний менеджмент”. Тоді я зрозуміла, які можливості на мене чекають в ІТ за стінами аудиторій. Через пів року я прийшла на співбесіду на вакансію тестувальника. А за кілька років менеджерила свій перший проєкт — мобільну аплікацію для замовлення їжі.

Кожного дня я працюю з людьми — це моя улюблена частина роботи. Кожен проєкт — це неповторні люди й задачі, досягнення та уроки. Пригадую, Володя, супертехнічний геній блокчейну, спитав: “А ти всім своїм минулим командам теж казала, що вони найкращі?”. Кажу: “Так. Бо так було і є. Всі мої команди найкращі.” Це правда.

Мені подобається любити людей. Звучить, звісно, жахливо романтично. Але інакше мені складно уявити конкретно себе в ролі менеджера. Потрібно планувати й організовувати роботу команди, ефективно комунікувати з колегами й клієнтами. Менеджер потрібен для того, щоб не виникало проблем. А якщо з’явились — бери й вирішуй. Завжди в тренді розвивати емоційний інтелект і soft skills, щоб вміти чути й надихати людей.”

Юлія Подлєснова, Lead Experience Designer в ELEKS:

“Я в дизайні вже понад 10 років, і головною задачею всі ці роки є одне й те саме: зробити за день щось потужне, цікаве, вагоме. Будь-то дослідження, продуктивна зустріч, нестандартне рішення для інтерфейсу — це допомагає розрізняти дні тижня, як мінімум.

Подобається спостерігати процес прискорення та автоматизації робочих задач конкретних людей, коли ми робимо великі корпоративні проєкти. Бізнеси приходять до нас із конкретними запитами, ми зі свого боку після мозкових штурмів, воркшопів та систематизації отриманої інформації пропонуємо цікаві, іноді неординарні рішення, які покриють не лише запит клієнта, а і потреби користувачів.

В ELEKS дуже багато розумних людей, які стежать за новими технологіями й втілюють в життя цікавезні проєкти. Ми як велика ІТ компанія, та як окремі команди, дуже виросли з початком повномасштабної війни. Я познайомилась з чудовими колегами, з якими б ніколи не перетнулася по роботі. Обожнюю наші волонтерські чати, де за доволі короткий проміжок часу ми збираємо великі суми грошей на потреби армії, а також підтримуємо і допомагаємо один одному.”

Поділитися статтею:
Національний день дівчат у технологіях: історії ІТ-спеціалісток ELEKSу

Сьогодні, 11 жовтня, в Україні — Національний день дівчат у технологіях. Цей день допомагає руйнувати стереотипи інших і свої власні. Ділимося історіями трьох спеціалісток, які будують кар’єру в українській ІТ-галузі. Соломія Калінчук, Competency Manager в ELEKS: “Ще зі школи любила головоломки. Математика була чимось суперзрозумілим. Головне – правильно розбити на дрібні частинки. Спробувала себе у […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/10/jason-goodman-nf0nquqbsri-unsplash-1.jpg
Скопійовано!