Бізнес — це складна екосистема, де кожен процес, кожен співробітник і кожен ресурс відіграють важливу роль. Сьогодні для Українського бізнесу питання кіберзагроз та пов’язаних із ними ризиків є критичним як ніколи. Саме тому DigVel розробляє Стандарт Кіберстійкості, що легко інтегрується у будь-яку організацію, враховуючи її специфіку та рівень зрілості.
В грудні ми опублікували оновлену версію першого рівня нашого Стандарту, в якій враховано практичний досвід виконання його вимог. Завдяки цьому проходження першого рівня стало максимально простим та доступним кожній організації.
Мета рівня лишається незмінна — сформувати розуміння реальної стійкості організації перед кіберзагрозами та визначити, куди докладати зусиль. При проходженні цього рівня, компанії аналізують свій бізнес-контекст, визначають критичні активи та оцінюють ризики, які можуть загрожувати їхній стабільності. Це дозволяє подивитися на свою організацію зі сторони зловмисника, виявити слабкі місця та зміцнити позиції перед обличчям загроз.
Основою інформаційної безпеки є управління ризиками — процес, який дозволяє обирати актуальні засоби для розвитку власного захисту. Тому основним досягненням нової версії є суттєве спрощення етапів ідентифікації та оцінки ризиків.
Ідентифікація ризиків зазвичай потребує від організацій технічного аналізу та певної експертизи. Якщо ж у компанії немає відповідних спеціалістів, виконання цього етапу суттєво ускладнюється. Саме тому наш підхід — максимально простий: достатньо розглянути визначений перелік потенційних загроз і відповісти на питання “Чи актуальні вони для кожної з критичних систем?”.
При оцінці ризиків найскладніше відповісти на питання “Яка ймовірність того, що загрозлива подія відбудеться?”. Оцінити ймовірність ризику без значного досвіду та статистичних даних дуже важко. До того ж ми знаємо, що ймовірність все одно 50/50 — подія або станеться, або — ні. Тому для базової оцінки ми вирішили поділити ризики на:
Таким чином легко отримати поверхневу оцінку критичності ризиків, якої більш ніж достатньо для подальшого планування впровадження захисту.
Виконання вимог першого рівня — це вклад у безпеку, що дозволяє без додаткових витрат підготуватися до інцидентів, які можуть коштувати бізнесу грошей, репутації чи навіть існування. Керівництво отримує чітку картину ризиків, а співробітники — знання про те, як їх уникати.
Стандарт DigVel — простий та зрозумілий інструмент розроблений для України. Хочете почати впроваджувати кібербезпеку у вашій організації? Завантажте детальний опис рівня або зв’яжіться з нашими спеціалістами.
Залишайтесь на крок попереду кіберзагроз!
Бізнес — це складна екосистема, де кожен процес, кожен співробітник і кожен ресурс відіграють важливу роль. Сьогодні для Українського бізнесу питання кіберзагроз та пов’язаних із ними ризиків є критичним як ніколи. Саме тому DigVel розробляє Стандарт Кіберстійкості, що легко інтегрується у будь-яку організацію, враховуючи її специфіку та рівень зрілості. В грудні ми опублікували оновлену версію […]
https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2024/12/806381510266540256.png