24 Жовтня, 2023
Час читання: 4 хв.

Неочевидна запорука успіху: як менторство студентів впливає на довгостроковий розвиток компаній

Сучасна, якісна освіта, яка відповідає запитам техринку – одна з цілей Львівського IT Кластера. Спільнота разом з чотирма університетами Львова вже модернізувала та запустила 19 бакалаврських освітніх програм у сфері IT. На кожній студенти вже з перших курсів працюють над власними проєктами спільно зі спеціалістами з компаній учасниць Кластера. Як бізнес виграє від співпраці з університетами та чому варто заохочувати працівників до роботи зі студентами говорили на мітапі від освітньої команди Кластера у межах IT Arena. 

Технологічна галузь одна з тих, які неймовірно стрімко розвиваються. Саме тому однією із запорук успіху, як особистісного, так і для техкомпаній, є впровадження в командах lifelong learning культури. Це концепція навчання впродовж всього життя. А залучення фахівців до роботи зі студентами є однією з можливостей привити спеціалістам такий стиль життя. Така співпраця розвиває ініціативність, вміння шукати потрібну інформацію, здатність самостійно визначати свої навчальні потреби та стійку мотивацію до розвитку навичок ментора. 

Оксана Вакшинська очолює відділ маркетингу клієнтів і підтримки продажів компанії Intellias. У цьому році вона вперше спробувала себе у ролі менторки першокурсників напрямку “IT Sales”. Оксана захоплюється надзвичайною швидкістю, з якою студенти здобувають та відточують свої навички. Вона знаходить у цьому швидкому прогресі джерело натхнення для самовдосконалення. 

Адже командна робота студентів з ментором не односторонній процес, де ментор лиш передає свої знання. Це можливість для фахівця покращити свої лідерські навички. У цьому допомагає і Львівський IT Кластер. Спільнота розвиває програму підтримки менторів. Найкращі фахівці компаній-учасниць проводять для Mentors Community навчання з лідерства, співпраці, критичного мислення та самопрезентації тощо. Виграє від цього і бізнес. 

“Компаніям вигідно мати менторів серед своїх працівників. У них високий рівень відповідальності, вони віддані справі, а також готові ділитися знаннями. Більше того, якщо ментор може пояснити простими словами студенту складні речі, то зможе з легкістю спілкуватися з клієнтами. Особливо під час роботи з продажами. А  як результат долучитись до зростання бізнесу”, – додає Оксана Вакшинська, Head of Customer Marketing and Sales Enablement в Intellias.

На важливості інтеграції менторства студентів у процеси навчання лідерству своїх працівників наголошує і модераторка дискусії – Наталія Куба. Вона очолює Центр навчальної майстерності SoftServe та працює над створенням багатоформатної екосистеми розвитку талантів. Зі свого досвіду Наталя знає, що успіх співпраці залежить від вміння сформувати зі студентів єдину команду. Кожен має знати: разом він здатен на більше, ніж окремо. 

“Потрібно пам’ятати, що цінність створюється у процесі взаємодії всієї команди, тому ментору варто розвивати культуру довіри та лідерства, щоб максимально інтегрувати і залучити усіх у співпрацю”, –  розповідає Наталія Куба, директорка центру навчальної майстерності SoftServe.

Довірливі стосунки зі студентами можуть допомогти стати бізнесу привабливим для юних талантів. Адже ментор зможе дізнатися, як компанії бути цікавою та релевантною. У цьому переконаний Михайло Григораш, Delivery Director в Levi9. Він працює з першокурсниками програми “Business Analytics & Data Science”. 

“Зараз ринок молодих фахівців впав. Та коли він відновиться після війни, ті компанії, що мають зв’язки з університетами, фахівці яких працювали зі студентами, будуть мати перевагу та необхідні зв’язки, щоб швидко привабити нові таланти”, – переконаний Михайло Григораш, Delivery Director в Levi9.

Залучення працівників до навчання молодих талантів вже в університетах це довгострокова інвестиція, цінність якої невимірна. Переконана , Марія Дребот, HR-експертка з понад восьмирічним досвідом. Адже молодь вже з студентських років знайомиться з корпоративною культурою компанії та техсферою загалом. 

“Мета стратегії талант-менеджменту — це, безперечно, підтримка нового покоління, допомога студентам зрозуміти різні ролі у компанії та зробити вклад у наше майбутнє. Люди нового покоління — це впевнені в собі особистості зі сформованими цінностями. Саме вони змінять наш світогляд, допоможуть втілити та створити багато нових ідеї, які не лише розвинуть бізнес, а й техіндустрію вцілому”, Марія Дребот, менеджерка з персоналу inVerita.

Отже, співпраця зі студентами може гарантувати довгострокове майбутнє для бізнесу. Працівники, долучені до наставництва, краще відчувають значимість своєї роботи та швидше ростуть професійно. А студенти отримують якісні знання, релеванті запиту галузі. 

Це розуміють і компанії-учасниці Львівського IT Кластера. Уже 8 з них  – InterLogic, SoftServe, GlobalLogic, Intellias, Ciklum, Brainstack_, Inoxoft, Binariks, долучилися до Програми підтримки менторів. Загалом же Mentors Community об’єднала понад сотню менторів. Якщо і ваша компанія хоче спільно з нами розвивати українську тех-освіту та культуру менторства, зверніться, будь ласка, до керівника напрямку університетських програм Львівського ІТ Кластера – Олега Леськіва: 063 95 42 164, oleh.leskiv@itcluster.lviv.ua.

Поділитися статтею:
Неочевидна запорука успіху: як менторство студентів впливає на довгостроковий розвиток компаній

Сучасна, якісна освіта, яка відповідає запитам техринку – одна з цілей Львівського IT Кластера. Спільнота разом з чотирма університетами Львова вже модернізувала та запустила 19 бакалаврських освітніх програм у сфері IT. На кожній студенти вже з перших курсів працюють над власними проєктами спільно зі спеціалістами з компаній учасниць Кластера. Як бізнес виграє від співпраці з […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/10/novyna_3.png
Скопійовано!