22 Березня, 2024
Час читання: 3 хв.

Nezlamni Online: забезпечуємо Херсонщину зв’язком

21 березня Львівський IT Кластер спільно з партнерами встановив на Херсонщині 12 веж з постійним доступом до інтернет-зв’язку за допомогою терміналів Starlink. Башти передали регіону в межах ініціативи Victory Projects, проєкту Nezlamni Online.

Усі вежі встановили біля медичних закладів міста та області, щоб забезпечити доступ до зв’язку для лікарів та місцевих мешканців навіть у критичних ситуаціях. Адже російські окупанти не припиняють обстріли Херсонщини ні на день. Ворог застосовує всі можливі види озброєння, зокрема і по критичній інфраструктурі.

“Ми поспілкувалися з лікарями і вони нам розповіли, у яких складних умовах працюють. Нам важко уявити, як це перебувати довгий період часу без зв’язку. Так, ми стикалися під час блекаутів з годинними перебоями. І навіть це викликало у нас паніку. А уявіть, коли ви без зв’язку кілька днів, а то й більше. Це величезна проблема. Саме тому ми зі спільнотою Львівського IT Кластера взялися допомогти вирішити її”, – розповідає Степан Веселовський, СEO Львівського IT Кластера.

“Заклади охорони здоров’я повинні бути завжди зі світлом, зв’язком та інтернетом. І саме цей проєкт полегшить життя, як лікарям, так і пацієнтам. Адже це покращить, зокрема, і надання послуг”, – додає Ярослав Шанько, заступник голови Херсонської ОВА.

Усі веж автономні і мають термінали супутникового інтернету Starlink, підключені генератори та освітлення. На стінах є інструкції. Тому всі охочі за потреби з легкістю можуть під’єднатися до інтернету, який не зникає навіть під час перебоїв з електропостачанням.

“Цей проєкт створить можливості для безперебійного зв’язку, який для нас є  першою необхідністю. Те, що для Львова чи Києва може здатися вже не актуальним, для Херсонщини має велику цінність”, – зауважує Михайло Лемак, заступник голови Херсонської ОВА.

“Важливо мати змогу, як подзвонити рідним та близьким, щоб сказати, що все в порядку, так і зв’язатися з колегами для якісного виконання своєї роботи. Встановлені біля лікарень вежі дозволять не втрачати зв’язок за будь-яких обставин”, – додає Юрій Огоновський, заступник керівника Львівського ІТ Кластера.

Проєкт реалізовується завдяки підтримці компаній та партнерів Львівського ІТ Кластера, зокрема компаній EPAM, Product Madness та Credit Agricole. Загальна вартість допомоги складає близько 1,2 мільйона гривень.

“ЕРАМ із початку повномасштабного вторгнення активно підтримує Україну та українців. У рамках програми UA Response компанія надає допомогу за кількома напрямами, одним з яких є гуманітарна допомога населенню. Nezlamni Online – це не просто відновлення зв’язку на Херсонщині, а й відновлення надії та можливостей для людей, які постраждали від російської агресії. Ми впевнені, що завдяки спільним зусиллям ми зможемо повернути Херсонщину до нормального життя та підтримати її жителів у цей складний час”, – коментує Дмитро Якимець, керівник ESG-проєктів в EPAM Україна.

“Ми раді підтримати проект Nezlamni Online Львівського IT Кластера, бо він, на нашу думку, має важливе значення для людей, що живуть у Херсоні. Це можливість бути на зв’язку зі своїм рідними у разі блекаутів, це також питання безпеки. Креді Агріколь займає активну соціальну позицію, ми щомісяця втілюємо корисні благодійні ініціативи на підтримку України, наш загальний фонд благодійних проєктів у рамках програми WE CARE перевищив 115 млн грн. Тож, дякуємо Львівському IT Кластеру за можливість долучитися до допомоги жителям Херсону”, Вікторія Торяник, керівниця департаменту бренду та комунікацій Креді Агріколь Банку.

Нагадаємо, Nezlamni Online – це проєкт Львівського ІТ Кластера, мета якого забезпечити резервним інтернет-зв’язком жителів українських міст. Для запобігання проблем з доступом до інтернету у випадку блекаутів, спільнота реалізувала проєкт зі створення веж, які дають постійний доступ до інтернет-зв’язку за допомогою терміналів Starlink.

Поділитися статтею:
Nezlamni Online: забезпечуємо Херсонщину зв’язком

21 березня Львівський IT Кластер спільно з партнерами встановив на Херсонщині 12 веж з постійним доступом до інтернет-зв’язку за допомогою терміналів Starlink. Башти передали регіону в межах ініціативи Victory Projects, проєкту Nezlamni Online. Усі вежі встановили біля медичних закладів міста та області, щоб забезпечити доступ до зв’язку для лікарів та місцевих мешканців навіть у критичних […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2024/03/herson_v_novynu.png
Скопійовано!