6 Квітня, 2023
Час читання: 3 хв.

Nezlamni Online: забезпечуємо безперебійним зв’язком

Восени минулоріч росіяни розпочали низку атак на енергетичну інфраструктуру України, загалом ворог завдав 15 масованих ударів. Близько десятка разів під обстрілом був Львів. Це неодноразово призводило не лише до проблем зі світлом та теплом, але й зі зв’язком. росія досі марить ідеєю повернути Україну до “кам’яного віку”, відтак продовжує ракетний терор. Саме тому Львівський IT Кластер започаткував проєкт Nezlamni Online, який покликаний забезпечити доступ до зв’язку навіть у критичних ситуаціях.

Ідея виникла як відповідь на перший блекаут у Львові 10 жовтня минулого року. Уранці росіяни атакували енергосистему міста, вибухи було чути фактивно у всіх районах. Майже відразу почалися перебої зі світлом, зв’язок упав повністю, не працював інтернет в жодного мобільного оператора. На 8 годин місто фактично опинилося в ізоляції. 

“Кожен українець відчув на собі наскільки неприємною та навіть лякаючою є ситуація, коли опиняєшся в інформаційному вакуумі. Коли не можливо дізнатися, чи завершилася тривога, і, що найголовніше, чи в безпеці твої рідні. Ми хочемо, щоб більше ніхто в Україні з таким не стикався. Тому почали створювати місця, куди зможуть прийти люди поблизу свого дому під час критичних ситуацій, щоб мати змогу зв’язатися з близькими та дізнатися останні новини”, – розповів Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластера.

Спільно з партнерами Кластер розпочав реалізацію проєкту наприкінці грудня, а вже на початку січня були встановлені перші вежі із системами Starlink. Заголом їх поставили біля 5 районних адміністрацій Львова. Усі вежі мають підключені генератори та освітлення, вони автономні та їх добре видно в темряві. На стінах є інструкції. Тому всі охочі за потреби з легкістю можуть під’єднатися до інтернету, який не зникає навіть під час перебоїв з електропостачанням.

“Не можна забувати, що досі немає безпечних місць в нашій країні і небезпечна ситуація може настати кожної миті. Відтак нам постійно потрібно бути готовими до погіршення ситуації, в тому числі погіршення електропостачання та звʼязку. Львів став пілотним майданчиком для тестування дуже важливої ініціативи від Львівського ІТ Кластера. Точки доступу до інтернету, що встановлені в 5 локаціях Львова, забезпечені резервним живленням та можуть працювати без централізованого електропостачання. Використання Старлінків забезпечує наявність звʼязку та інтернету навіть за наявності проблем у мобільних операторів. Ми вдячні ініціативі нашого давнього партнера Львівського ІТ Кластера та спільно з ними готові ділитись досвідом впровадження цього проекту з іншими громадами України. Разом до перемоги!”, – зазначив міський голова Львова, Андрій Садовий.

Нещодавно таку ж саму вежу, вже шосту, було встановлено і біля лікарні Святого Пантелеймона Першого територіального медоб’єднання Львова. На базі медоб’єднання також працює Національний реабілітаційний центр “Незламні”, де проходять лікування та реабілітацію військові та цивільні, які отримали травми внаслідок збройної агресії росії.

“Встановлення зони безкоштовного WiFi перед лікарнею Святого Пантелеймона (КНП “1 територіальне медичне об’єднання м.Львова») є важливим кроком у забезпеченні зручності та комфорту для пацієнтів та відвідувачів лікарні. Безкоштовний доступ до Інтернету дозволить пацієнтам та їхнім рідним швидко та зручно зв’язатися зі своїми близькими та отримувати необхідну інформацію. Крім того, відвідувачі лікарні зможуть використовувати Інтернет для пошуку необхідної інформації про здоров’я та лікування”, Олег Самчук, Генеральний директор Першого медоб’єднання Львова.

Зараз завдяки надзусиллям українських енергетиків та допомоги міжнародних партнерів Україна живе без відключень електроенергії. Проте, у Міненергетики попереджають: наступна зима буде не менш складною. У результаті російських ударів в Україні не залишилося жодної ТЕС або ГЕС, які не були б пошкоджені. Відтак, потрібно підготуватись до проходження зимового періоду. Львівський IT Кластер протягом кількох місяців тестував і вдосконалював проєкт і тепер готовий поділитися своїм досвідом щодо реалізації Nezlamni Online, щоб ви могли встановити вежі і в своїх населених пунктах України.

Поділитися статтею:
Nezlamni Online: забезпечуємо безперебійним зв’язком

Восени минулоріч росіяни розпочали низку атак на енергетичну інфраструктуру України, загалом ворог завдав 15 масованих ударів. Близько десятка разів під обстрілом був Львів. Це неодноразово призводило не лише до проблем зі світлом та теплом, але й зі зв’язком. росія досі марить ідеєю повернути Україну до “кам’яного віку”, відтак продовжує ракетний терор. Саме тому Львівський IT […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/04/novyna-wi_fi.png
Скопійовано!