30 Березня, 2022
Час читання: 3 хв.

Нідерландська та українська ІТ-компанії зібрали понад 20 вантажівок гуманітарної допомоги Україні

Після початку повномасштабної війни росії проти України Тако Потзе, СЕО нідерландської open-source платформи для створення онлайн-спільнот Open Social, не зміг стояти осторонь допомоги. Для нього питання має особистий характер: значну частину його команди розробників складають працівники Lemberg Solutions, української ІТ-компанії, яка надає послуги з технічного консалтингу та інженерної розробки у галузях інтернету речей, цифрових технологій та штучного інтелекту.

Усього за декілька днів Тако і волонтери з Open Social організували ініціативу Twente voor Oekraïne, силами якої станом на 23 березня було зібрано понад 20 вантажівок гуманітарної допомоги для українців. Загальна кількість волонтерів ініціативи зараз перевищує 250.

Ніхто з працівників Open Social не мав досвіду в організації зборів коштів чи діяльності благодійних організацій. У першу чергу Тако вирішив домовитись про склад для зберігання речей в Енсхеде (Нідерланди), де знаходиться один з офісів компанії, і попросив декількох розробників створити сайт для пояснення мети ініціативи, розміщення списку необхідних речей та збору пожертв. Зранку у понеділок 28 лютого на запрошення Тако приїхали журналісти з місцевих газет та телеканалів, щоби допомогти поширити інформацію про ініціативу.

До 15 години біля складу було тихо. Те, що сталося після 15, перевершило будь-які очікування команди. Десятки людей із теплим одягом, консервами, кормом для тварин, спальниками, карематами та ліками дедалі прибували до складу безперервним потоком. Перша вантажівка була готова до відправлення вже наступного дня.

for-fb03-29-2Водій першої вантажівки заслуговує на особливе місце у цій історії. За два дні до офіційного початку діяльності ініціативи друг Тако зустрів українського далекобійника на одному з паркувальних майданчиків Енсхеде. Водій був із Харкова, де під постійними обстрілами знаходилася його сімʼя: дружина, двоє дітей та хворий на епілепсію брат, у якого майже закінчилися ліки. Він одразу погодився відвезти зібраний вантаж до Львова, сподіваючись знайти спосіб врятувати сімʼю після повернення до України. На додачу до гуманітарної допомоги він також віз братові препарати для лікування епілепсії, які Тако зміг замовити у свого лікаря. Діставшись до Львова, водій передав вантаж волонтерам з Lemberg Solutions, а далі відбулося незаплановане щасливе воззʼєднання: виявилося, що поки він був у дорозі, його родина дісталася до Львова евакуаційним потягом. Тепер вони разом будують нове життя у новому місті.

Цей водій був не єдиним українським далекобійником, який опинився у Нідерландах на момент початку війни. Він поширив контактні дані ініціативи серед знайомих, після чого проблем із пошуком водіїв не було. У Львові вантаж приймають працівники Lemberg Solutions і передають його у Благодійний фонд Сергія Притули, який займається подальшим розподіленням всього отриманого серед військових та цивільних.

Крім мешканців Енсхеде та інших міст у Нідерландах до ініціативи приєдналося й Посольство України в Нідерландах. Посольство надало три вантажівки, а також допомагає з оформленням документації, необхідної для відправки вантажів.

Волонтери Twente voor Oekraïne продовжують працювати по 14 годин на добу без вихідних: оновлюють списки необхідних речей, шукають партнерів, збирають і пакують отримані речі, вирішують логістичні питання. Вони знають, що їх втома — дрібниця у порівнянні зі стражданнями десятків тисяч українців і сподіваються, що їхні зусилля допоможуть трішки покращити життя тих, хто потерпає від війни. А Open Social продовжує співпрацювати з Lemberg Solutions, оскільки керівництво компанії чудово розуміє, що підтримка української економіки зараз не менш важлива, ніж гуманітарна допомога.

Поділитися статтею:
Нідерландська та українська ІТ-компанії зібрали понад 20 вантажівок гуманітарної допомоги Україні

Після початку повномасштабної війни росії проти України Тако Потзе, СЕО нідерландської open-source платформи для створення онлайн-спільнот Open Social, не зміг стояти осторонь допомоги. Для нього питання має особистий характер: значну частину його команди розробників складають працівники Lemberg Solutions, української ІТ-компанії, яка надає послуги з технічного консалтингу та інженерної розробки у галузях інтернету речей, цифрових технологій […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/d0bdd196d0b4d0b5d180d0bbd0b0d0bdd0b4d181d18cd0bad0b0-d182d0b0-d183d0bad180d0b0d197d0bdd181d18cd0bad0b0-d196d182-d0bad0bed0bcd0bfd0b0_62f8652f11b22.png
Скопійовано!