1 Травня, 2023
Час читання: 2 хв.

Обсяг ІТ-експорту у березні виріс майже на 10%

Загальний експорт усіх послуг України у березні виріс на 7%, що на $93 мільйони більше, порівняно з лютим. Такі дані наводить НБУ. Уже другий місяць поспіль зростає й обсяг експорту комп’ютерних послуг.

У березні цьогоріч обсяг IT-експорту виріс на 9,7%. Українському бюджету це принесло на $53 мільйони більше у порівнянні з лютим. Крім того, ці показники на 15% або ж $79 мільйонів більші у порівнянні з березнем 2022. 

За 3 місяці (січень-березень) 2023 сукупна експортна виручка ІТ-послуг становить майже $1,7 мільярдів. Це на 16% менше ніж в аналогічний період в 2022, що у доларовому еквіваленті $324 мільйонів. 

IT-галузь продовжує залишатися однією з основних експортоорієнтованих. Комп’ютерні послуги складають значну частину в структурі експорту — 43%. Однак, за більш ніж рік повномасштабної війни накопичилася низка невирішених питань, які негативно впливають на динаміку IT-експорту. Серед них: процедура бронювання, яка не до кінця відповідає специфіці галузі та питання короткострокових відряджень за кордон для чоловіків, які займають ключові посади у компаніях. У 2023 році, ймовірно, ефект від цього буде також відчутним. 

“На індустрію також продовжує впливати світова рецесія. Однак, за нашими оцінками ймовірно слід чекати покращення становища у другій половині року. Зокрема, про це свідчить останнє дослідження провідної світової консалтингової компанії Gartner. Вони прогнозують, що світові витрати на ІТ зростуть на 5,5% у 2023 році у всіх регіонах світу, незважаючи на глобальну економічну нестабільність і становитимуть $4,6 трильйони”, додає Степан Веселовський, CEO Львівського ІТ Кластера.

Поділитися статтею:
Обсяг ІТ-експорту у березні виріс майже на 10%

Загальний експорт усіх послуг України у березні виріс на 7%, що на $93 мільйони більше, порівняно з лютим. Такі дані наводить НБУ. Уже другий місяць поспіль зростає й обсяг експорту комп’ютерних послуг. У березні цьогоріч обсяг IT-експорту виріс на 9,7%. Українському бюджету це принесло на $53 мільйони більше у порівнянні з лютим. Крім того, ці […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/05/site_cover-eksport_ber.png
Скопійовано!