31 Травня, 2023
Час читання: 2 хв.

Обсяг ІТ-експорту у квітні знизився на понад 10%. Найбільше виручки надійшло з США

Загальний експорт усіх послуг України у квітні знизився на 10,6%, що на $148 мільйонів менше, порівняно з березнем. Такі дані наводить НБУ. Вперше у цьому році  й зменшився обсяг експорту комп’ютерних послуг. 

У квітні цьогоріч обсяг IT-експорту зменшився на 10,2%. Українському бюджету це принесло $539 мільйонів, що на $61 мільйон менше у порівнянні з березнем. Крім того, ці показники на 6,7% або ж $39 мільйонів менші у порівнянні з квітнем 2022. 

За 4 місяці поточного року (січень-квітень) сукупна експортна виручка ІТ-послуг становить майже $2,2 мільярди. Це на 14% менше ніж в аналогічний період у 2022, що у доларовому еквіваленті $363 мільйони. 

“Незважаючи на певне зниження обсягів IT-експорту, тех-галузь продовжує залишатися однією з основних експортоорієнтованих. Частка комп’ютерних послуг в загальному обсязі експорту зростає вже четвертий місяць поспіль і становить — 43,3%. Водночас на індустрію продовжують негативно впливати низка невирішених питань. Серед них відсутність впорядкованого механізму короткострокових відряджень за кордон для чоловіків, які займають ключові позиції у компанії. А також наявний механізм бронювання, що не до кінця враховує особливості української тех-галузі. Наша спільнота наголошує на необхідності вирішення цих питань у найкоротші терміни, щоб IT-галузь продовжила розвиватися і залишатися опорою для української економіки навіть у такі складні часи”, –  зауважує Степан Веселовський, CEO Львівського ІТ Кластера.

Топ-10 країн, які забезпечили виручку IT-галузі у  першому кварталі 2023

Сполучені Штати Америки забезпечили в першому кварталі цього року найбільше валютних надходжень за статтею комп’ютерних послуг до України –  $676 мільйонів. Це 40,4% обсягів IT-експорту. На другому місці Велика Британія8,3% та $139 мільйонів. На третьому  Мальта 7,7% та $130 мільйонів. До першої 5 також увійшли Ізраїль та Кіпр, що займають близько 5% обсягів експорту IT-послуг, кожна принесла близько $80 мільйонів.

У першій десятці також є Швейцарія, Німеччина, Естонія, Польща та Нідерланди. Загалом ці 10 країн принесли 80% обсягів експортної виручки за IT-послуги у першому кварталі 2023.

Поділитися статтею:
Обсяг ІТ-експорту у квітні знизився на понад 10%. Найбільше виручки надійшло з США

Загальний експорт усіх послуг України у квітні знизився на 10,6%, що на $148 мільйонів менше, порівняно з березнем. Такі дані наводить НБУ. Вперше у цьому році  й зменшився обсяг експорту комп’ютерних послуг.  У квітні цьогоріч обсяг IT-експорту зменшився на 10,2%. Українському бюджету це принесло $539 мільйонів, що на $61 мільйон менше у порівнянні з березнем. […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/05/site_ukr-eksport_kvi.png
Скопійовано!