31 Серпня, 2023
Час читання: 2 хв.

Обсяг IT-експорту у липні зменшився на 2.4%

Обсяг IT-експорту знижується другий місяць поспіль. У липні цьогоріч він зменшився на 2.4% і становив $559 мільйонів. Українській економіці це принесло на $14 мільйонів менше у порівнянні з червнем. Водночас, ці показники на 3.1% більші або ж на $17 мільйонів у порівнянні з липнем 2022. Такі дані наводить НБУ.

Сукупна експортна виручка ІТ-послуг за 7 місяців поточного року  становить майже $3.9 мільярди. Це на 8.1% менше ніж в аналогічний період у 2022, що у доларовому еквіваленті $348 мільйонів. Частка комп’ютерних послуг в структурі експорту всіх послуг України за 7 місяців року – 40.5%

“На жаль, ситуація з експортом IT-послуг не стає кращою. Ми бачимо чергове зниження і так, можливо, триватиме до кінця 3 кварталу. При такому тренді до кінця року обсяг IT-експорту ймовірно імовірно становитиме $6,9-7,1 мільярдів. У червні наша оцінка була дещо вищою, а саме $7,2-$7,4 мільярди до кінця року. Таке погіршення пов’язане і з тим, що проблеми, на яких наша спільнота постійно наголошує –  досі не вирішені. Це, зокрема, і  відсутність реальної можливості для виїзду закордон чоловіків, які займають ключові посади у компаніях для короткострокових бізнес-відряджень. Водночас, саме на тех-галузь покладають великі надії у повоєнному відновлені економіки України. Безумовно, IT-індустрія має такий потенціал. Але для цього, ми повинні зараз зробити все, щоб допомогти їй вистояти у ці надскладні часи”, зауважує Степан Веселовський, CEO Львівського ІТ Кластера.

Загальний експорт усіх послуг України за липень 2023 року склав майже $1,38 мільярдів. Це на $63 мільйони або 4,4% менше ніж у червні. 

Поділитися статтею:
Обсяг IT-експорту у липні зменшився на 2.4%

Обсяг IT-експорту знижується другий місяць поспіль. У липні цьогоріч він зменшився на 2.4% і становив $559 мільйонів. Українській економіці це принесло на $14 мільйонів менше у порівнянні з червнем. Водночас, ці показники на 3.1% більші або ж на $17 мільйонів у порівнянні з липнем 2022. Такі дані наводить НБУ. Сукупна експортна виручка ІТ-послуг за 7 […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/08/site_ukr-eksport_lypen.png
Скопійовано!